Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи "Допуски та посадки механічних систем і пристроїв загального призначення"
    (2023) Козакова, Наталія Віталіївна
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи «Допуски та посадки механічних систем і пристроїв загального призначення» з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання» призначені для допомоги студенту у виконанні розрахунково-графічної роботи (РГЗ), особливо при дистанційній формі навчання. Перед виконанням РГЗ студент повинен засвоїти певні теоретичні положення дисципліни, виконати кілька лабораторних і практичних занять. Маючи начальні базові знання з «Взаємозамінності, стандартизації та технічних вимірювань» він стає до виконання першого розділу РГЗ. Впродовж вивчення курсу студент набуває подальших знань для виконання наступних розділів РГЗ. Тому представлені методичні вказівки не містять теоретичного матеріалу, а є шаблоном, який дозволяє студентам скоротити час на виконання і оформлення роботи. Студентові надається певна форма, до якої він заносить вихідні дані за номером варіанта, наданого викладачем, потрібні для виконання роботи довідкові дані і, виконуючі необхідні розрахунки, підставляє їх до вже написаних формул. Наведені текстові елементи дозволяють скороти час написання роботи, а ескізи креслень – взагалі витрачати час тільки на нанесення розмірів, допусків розмірів, граничних відхилень, допусків форм і розташування поверхонь, тобто безпосередньо на те, що становить зміст дисципліни. В методичних вказівках наведено також літературні і нормативні джерела, за якими визначаються вихідні, довідкові дані, де можна переглянути теоретичний матеріал дисципліни та побачити приклади виконання РГЗ і оформлення креслень. Кожну дію при виконанні РГЗ супроводжують посилання на номери джерел, таблиць, рисунків і додатків, які потрібно використовувати при виконанні розділів роботи. Все це дає можливість студенту оптимально й ефективно організувати виконання РГЗ як одну з складових своєї позааудиторної роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Метрологія і стандартизація"
    (2022) Козакова, Наталія Віталіївна
    Метою методичних ваазівок до самостійної роботи є надання методичної допомоги студенту при самостійному засвоєнні матеріалу з дисципліни «Метрологія і стандартизація» і викладачеві з організації позааудиторної роботи студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Загальний аналіз підшипників як опор динамічних роторних систем
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Прокопенко, Микола Вікторович
    На сьогоднішній день підшипники є єдиними технічними пристроями, які використовуються в якості опор обертових осей і валів. Раціональний вибір типу і характеристик підшипника для конкретної моделі експлуатації роторної системи забезпечує більш високе значення коефіцієнту корисної дії, ефективності роботи та працездатності не тільки самої роторної системи, а й всієї машини в цілому. Розглянуто основні схеми підшипників як опор валу. Проаналізовано особливості роботи та принципові схеми підшипників кочення, ковзання та магнітних підшипників. Показано конструктивні особливості підшипників різного типу та вплив цих особливостей на роботу роторних систем.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки щодо вибору, обґрунтування та розрахунку основних вузлів металорізальних верстатів, які впливають на технологічні можливості обладнання та точність обробки (шпиндельні вузли, напрямні та тягові пристрої приводу подач) при курсовому та дипломному проектуванні
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Хіцан, Валерій Дмитрович; Ушаков, Олександр Миколайович; Басова, Євгенія Володимирівна
    В методичних вказівках розглянуті критерії щодо працездатності основних вузлів металорізальних верстатів вцілому та їх складових частин окремо. Наведені особливості функціонування, розрахунку та конструювання відповідальних одиниць металорізального обладнання. Методичні вказівки призначені надати допомогу студентам в освоєнні основ розрахунку і проектування металорізальних верстатів.
  • Ескіз
    Документ
    Підшипники кочення: удосконалення методу розрахунку (Науковий огляд)
    (НТУ "ХПІ", 2017) Гайдамака, Анатолій Володимирович
    Проаналізовано недоліки методу розрахунку за ДержСТ 18855-94 динамічно навантажених підшипників кочення і упорядковано наукові публікації з його удосконалення. Це дозволило визначити основні тенденції розвитку теорії щодо розрахунку підшипників для виявлення напрямів перспективних досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної (самостійної) роботи "Вивчення будови та умовних позначень підшипників кочення" з дисциплін "Деталі машин" та "Основи конструювання"
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гайдамака, Анатолій Володимирович; Клітной, Володимир Вікторович; Наумов, Олександр Іванович; Алефіренко, Валерій Юрійович
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної (самостійної) роботи "Вивчення будови підшипникових вузлів та основних схем установлення вала на підшипниках кочення" з дисциплін "Деталі машин" та "Основи конструювання"
    (НТУ "ХПІ", 2013) Гайдамака, Анатолій Володимирович; Клітной, Володимир Вікторович; Наумов, Олександр Іванович; Алефіренко, Валерій Юрійович
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозування віброакустичних параметрів підшипника на етапі виготовлення кілець
    (НТУ "ХПІ", 2014) Марчук, В. І.; Марчук, С. В.; Равенець, Л. М.
    Експлуатаційні властивості підшипників кочення залежать не тільки від якості матеріалу заготовок і розмірів складових деталей, а й від мікрогеометричних параметрів робочих поверхонь як то параметрів хвилястості та шорсткості доріжок кочення. В роботі розглядається методика моделювання вібрації підшипника та порівняння значень параметрів вібрацій отриманих розрахунковим шляхом за допомогою математичного моделювання та шляхом експериментальних досліджень на віброакустичній установці DVK. Наведена методика моделювання використовується для прогнозування віброакустичних підшипників на стадії характеристик технологічного проектування.
  • Ескіз
    Документ
    Метод прискореного ресурсного випробування роликопідшипників важких режимів експлуатації
    (НТУ "ХПІ", 2012) Гайдамака, Анатолій Володимирович
    Запропоновано метод форсування ресурсних випробувань роликопідшипників важких режимів навантаження за рахунок утворення контрольованої постійно діючої неспіввісності кілець, що дозволяє на порядок скоротити термін випробувань. Вибір режиму форсування пропонується виконувати на основі методу аналізу розмірностей змінних моделювання.