Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Публікація
    Управління продукуванням і комерціалізацією знань в контексті забезпечення економічної безпеки держави
    (2020) Ілляшенко, Сергій Миколайович; Шипуліна, Юлія Сергіївна; Ілляшенко, Наталія Сергіївна
    Обґрунтовано позитивний вплив інноваційної діяльності і створюваних за її результатами інновацій на усі складові економічної безпеки держави. Показано, що основу інновацій становлять актуальні релевантні знання щодо тенденцій розвитку процесів на національному і міжнародних ринках, стану інноваційної системи держави, тенденцій розвитку науки і техніки, досягнення яких можуть бути втілені у інноваційні розробки, які сприяють забезпеченню належного рівня складових економічної безпеки держави. Розроблено підхід до формування системи управління отриманням (продукуванням) та використанням (комерціалізацією) знань, які втілюються у інноваційні розробки, які, в свою чергу, дозволяють виділити, посилити та реалізувати відносні конкурентні переваги і зайняти на цій базі міцні конкурентні позиції на національному і світових ринках, забезпечити на цій основі економічну безпеку держави.
  • Ескіз
    Публікація
    Передумови успіху стратегій інноваційного розвитку
    (Триторія, 2020) Ілляшенко, Сергій Миколайович; Ілляшенко, Наталія Сергіївна; Шипуліна, Юлія Сергіївна
    Визначено основні передумови забезпечення успіху стратегій інноваційного розвитку галузі чи окремого підприємства/установи. Всю сукупність передумов розділено на три групи: передумови, що формуються у міжнародному середовищі; передумови, що формуються на рівні держави; передумови, що формуються на рівні галузі. Запропоновано структурні формули для розрахунку достатності/недостатності передумов кожної з виділених груп, а також для інтегральної оцінки. Визначено порядок їх застосування. Запропоновано таблицю рішень для оцінки перспектив реалізації стратегій інноваційного розвитку галузі виходячи з наявності/відсутності відповідних передумов, а також вибору за результатами оцінки відповідних управлінських дій. Розроблена укрупнена блок-схема алгоритму аналізу достатності передумов для забезпечення успіху стратегій інноваційного розвитку різних типів на рівні окремої організації.
  • Ескіз
    Публікація
    Продукування і використання знань промисловими підприємствами України в контексті їх інноваційного розвитку
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2020) Ілляшенко, Сергій Миколайович; Шипуліна, Юлія Сергіївна; Ілляшенко, Наталія Сергіївна
    Досліджено вплив існуючої системи продукування і використання знань на промислових підприємствах на перспективи їх інноваційного зростання.
  • Ескіз
    Документ
    Основні напрями державного регулювання інноваційної діяльності підприємництва в Україні
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2018) Федоренко, Ірина Анатоліївна; Тереховська, І. О.
    У статті розкрито сутність інноваційного підприємництва та визначені основні напрями його державної підтримки з метою активізації діяльності для утвердження моделі інноваційного розвитку національної економіки. Визначено основні принципи державного регулювання та джерела фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано впровадити відповідні методи стимулювання інноваційної діяльності, що прискорить розвиток інноваційних процесів в Україні. Також наведено перелік пріоритетних завдань державного регулювання інноваційної діяльності. Після теоретичного та практичного аналізу наведено основні заходи державного регулювання інноваційної діяльності. Зроблено висновок, що інституційне забезпечення підтримки інноваційної діяльності включає в себе правове регулювання та сукупність спеціально створених державних інституцій, що прямо або опосередковано здійснюють підтримку інноваційної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Маркетинговое обеспечение инновационного развития промышленных предприятий
    (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, 2020) Ильяшенко, Сергей Николаевич; Ильяшенко, Наталья Сергеевна; Шипулина, Юлия Сергеевна
    Предложена схема управления выбором мероприятий маркетингового сопровождения различных вариантов коммерциализации инновационной продукции промышленного предприятия, которые выделены по степени охвата этапов инновационного и жизненного цикла продуктовой инновации. Она позволяет укрупнено очертить круг методов и инструментов маркетинга инноваций, которые обеспечивают маркетинговое сопровождение выбранных вариантов коммерциализации.
  • Ескіз
    Документ
    Складові ефективного управління підприємством і його персоналом в умовах інноваційного розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2018) Кучинський, Володимир Анатолійович
    Визначені найбільш перспективні складові забезпечення конкурентоспроможності, ефективного функціонування та розвитку вітчизняних підприємств, серед яких виділені наступні: успішна діяльність підприємства можлива лише при відповідності всіх складових внутрішнього середовища зовнішнім умовам; найбільші можливості підвищення ефективності функціонування підприємства містяться в раціональному поєднанні всіх його факторів відтворення; підвищення значення інтелектуальної складової інноваційного розвитку підприємства надає актуальність та значущість трансферу технологій; розвиток системи внутрішньофірмового трансферу технологій підприємства повинен розглядатися в контексті стратегічного управління; адаптивність, динамічність, самоорганізація, саморегуляція, саморозвиток – це основні принципи функціонування підприємства, яке стало на інноваційний шлях розвитку; підвищення значення оцінки ризику діяльності підприємства; застосування в управлінні підприємствами логістичного підходу дасть змогу досягти додаткових конкурентних переваг за рахунок оптимізації матеріальних, інформаційних та фінансових потоків; використання логістичного підходу в управлінні персоналом підприємства дозволяє поєднати і оптимізувати трудові потоки з метою ефективного використання потенціалу працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвітку інноваційного потенціалу України
    (НТУ "ХПІ", 2018) Долина, Ірина Володимирівна
    Розглянуто основні складові сучасного стану інноваційної політики в Україні. Розглянуто складові інноваційного потенціалу, висвітлено основні проблеми державної підтримки розвитку інноваційного потенціалу, визначено основні напрями удосконалення регулюючого впливу держави на хід інноваційних процесів. На базі проаналізованих даних запропоновані напрями вдосконалення інноваційного розвитку України.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційна діяльність в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку
    (Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, 2018) Максименко, Яна Анатоліївна
    У статті досліджено проблеми інноваційного розвитку національної економіки. Охарактеризовано сучасний стан інноваційної діяльності в Україні та виявлено проблеми в даній сфері. Показано місце України в рейтингу країн світу за глобальним інноваційним індексом. Проаналізовано ряд показників, що впливають на інноваційну діяльність. Розроблено рекомендації, спрямовані на розвиток інноваційної діяльності в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Вектори розвитку державної промислової політики в контексті національних інтересів України
    (Міжнародний університет бізнесу і права, 2017) Носирєв, Олександр Олександрович
    У статті досліджено напрями розвитку промислової політики на сучасному етапі розвитку економіки України. Підкреслено необхідність удосконалення структури загальної економічної політики. Розглянуто вплив промислової політики на загальноекономічний потенціал держави. Наголошено на необхідності інтенсифікації інноваційного розвитку промислового сектору та активізації кластерних утворень. Запропоновано основні напрями вдосконалення промислової політики в контексті проактивного управління промисловим розвитком та підвищення рівня економічної безпеки та обороноздатності держави.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки вдосконалення процесу розвитку персоналу на підприємствах України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Матросова, Вікторія Олександрівна; Сидоренко, Світлана Сергіївна; Локтіонова, Тетяна Петрівна
    У статті розглянуто проблеми розвитку персоналу на підприємствах України, досліджено основні недоліки вітчизняної системи професійної освіти і підготовки кадрів, розглянуто основні проблеми, причини та шляхи вирішення пов'язані з розробкою і реалізацією програм навчання та розвитку персоналу, визначенні проблеми з навчання і розвитку персоналу на підприємствах Україні і їх рішення.