Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Підхід до кількісної оцінки впливу в'їзного туризму на економіку країни
    (Харківський національний університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, 2019) Мегель, Юрій Євгенович; Коваленко, Світлана Миколаївна; Коваленко, Сергій Володимирович; Міхнова, Олена Дмитрівна
    У статті запропоновано підхід до кількісної оцінки впливу в’їзного туризму на економіку країни, що заснований на застосуванні теорії нечіткої логіки та системи нечіткого логічного виведення. Як фактори, на основі яких робиться висновок, були обрані кількість іноземних туристів, що прибувають в країну, середня кількість грошових надходжень, одержуваних від одного іноземного туриста і відсоток населення країни, зайнятого в індустрії подорожей і туризму. Для отримання результату були визначені необхідні лінгвістичні терми для оцінки вхідних змінних, побудовані функції належності для всіх лінгвістичних термів; створена база правил з використанням методу парних порівнянь; обчислена ступінь істинності кожного правила і проведена дефазифікація за методом центру ваги. Запропонований підхід дозволяє отримати кількісну оцінку впливу в’їзного туризму та її якісний еквівалент. Використовуючи даний підхід з іншими вхідними параметрами можна проводити кількісне оцінювання будь-якої системи, що має аналогічну природу.
  • Ескіз
    Документ
    Методика определения функций принадлежности в системе проектирования микроструктуры технологического перехода
    (НТУ "ХПИ", 2014) Рузметов, Андрей Русланович
    В статье представлена методика решения проблемы оптимизации затрат вспомогательного времени, связанных с машинно-ручной работой в системе многостаночного производственного комплекса полуавтоматического оборудования. Для более детального отображения особенностей проведения операции целесообразно использование микроэлементного синтеза рабочего процесса с помощью управляемых функций принадлежности. Это способствует более точному учету производственных нужд конкретной рабочей ситуации.