Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Компетентнісна модель випускника магістратури – фахівця у сфері управління інтелектуальною власністю
    (Українська інженерно-педагогічна академія, 2017) Лунячек, Вадим Едуардович; Рубан, Наталія Павлівна; Рубашка, Володимир Петрович; Тіманюк, Валерія Миколаївна; Фесенко, Наталія Св'ятославівна
    В роботі розглядаються питання професійної підготовки фахівців у сфері інтелектуальної власності в умовах магістратури. Зокрема, запропонована компетентнісна модель магістра в сфері інтелектуальної власності, детально розроблені відповідні загальні і спеціальні компетентності, висвітлені програмовані результати навчання згідно з навчальними дисциплінами, що передбачені навчальним планом магістратури. В роботі надано також приклад схематичного розгляду окремих компетентностей фахівця в сфері інтелектуальної власності, наведено приклад такого аналізу для компетентності «Спроможність управляти інноваційними проектами». За основу взяті підходи до структури компетентності, передбачені Національною рамкою кваліфікацій України. Окрема увага приділяється висвітленню проблеми працевлаштування випускників магістратури – професіоналів у сфері інтелектуальної власності за умови оволодіння наведеними в роботі компетентностями. Представлені матеріали розроблені кафедрою креативної педагогіки і інтелектуальної власності Української інженерно-педагогічної академії з урахування багаторічного досвіду підготовки фахівців у цій сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні основи управління інтелектуальною власністю промислових підприємств
    (Видавничий дім "Інжек", 2019) Силка, Ігор Васильович
    Мета статті полягає в дослідженні відмінностей у визначенні сутності понять "інтелектуальна власність", "об’єкти інтелектуальної власності", "управління інтелектуальною власністю" та "підходи до управління інтелектуальною власністю". Розглянуто концептуальні підходи щодо визначення терміна "інтелектуальна власність" як економіко-правової категорії, дії якої спрямовані на підвищення прибутковості діяльності підприємств і організацій; згруповано об’єкти інтелектуальної власності – за промисловою власністю та за творчо-інтелектуальною власністю; визначено сутність поняття "управління інтелектуальною власністю" за стратегічними та поточними діями з урахуванням функцій, складових, методів управління, за допомогою яких досягається позитивний фінансовий результат; визначено доцільним використання промисловими підприємствами процесно-функціонального підходу, який базується на ефективному керуванні процесом створення та використання об’єктів інтелектуальної власності. На підставі узагальнення сформовано теоретичний базис управління промисловими підприємствами. Перспективою подальших досліджень у даному напрямі є збалансування процесу розробки, побудови, використання або комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності щодо реалізації функцій управління діяльністю промислових підприємств. Подальший розвиток управління об’єктами інтелектуальної власності за процесно-функціональним підходом дозволить підвищити ефективність виробництва та дохідність підприємств.