Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Економічне обґрунтування ефективності використання виробничого потенціалу та стартап-проектів з урахуванням комерційних ризиків
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перерва, Петро Григорович; Посохов, Ігор Михайлович; Савченко, Ольга Ігорівна; Лепський, Роман Сергійович; Шеін, Євген Сергійович
    У статті розглядається питання економічного обґрунтування ефективності використання виробничого потенціалу підприємств та стартап-проєктів з урахуванням комерційних ризиків. Дослідження спрямоване на розробку підходів до оптимізації виробничих процесів через інтеграцію інновацій, які пропонуються стартапами, та управління ризиками, що виникають у зв’язку з невизначеністю ринку та технологічними змінами. Основна увага приділяється методам оцінювання економічного ефекту, оцінки комерційних ризиків та стратегіям їх мінімізації для забезпечення стійкості та конкурентоспроможності підприємств у сучасних умовах ринку. Проведено дослідження методик економічної оцінки виробничого потенціалу та стартап-проєктів на промислових підприємствах з урахуванням комерційного ризику. Доведено, що для успішної реалізації стартап-проєктів необхідно враховувати комерційні ризики, пов'язані з невизначеністю ринку, змінами в технологічному середовищі, а також можливими фінансовими втратами. Ефективне управління цими ризиками дозволяє мінімізувати негативні наслідки та забезпечити стабільний розвиток підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Эффективность математического моделирования планов производственной деятельности предприятий
    (Національний технічний інститут "Харківський політехнічний інститут", 2020) Перерва, Петр Григорьевич; Садовский, Виктор Артемович; Семенченко, Галина Владимировна
    В статье рассмотрены методические положения математического моделирования производственных процессов на предприятии при оптимизации производственной программы и оценке производственного потенциала развития предприятия. Рассмотрена структура универсальной экономико-математической модели планирования производства и вариантов использования производственных ресурсов для достижения поставленной экономической цели. Приведены положения по организации изучения материала в высших учебных заведениях студентами экономических специальностей.
  • Ескіз
    Документ
    Technology transfer
    (National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", 2012) Pererva, P. G.; Kocziszky, György; Szakály, D.; Somosi Veres, Mariann
    Scientific and methodological recommendations have been developed for improving the organizational and economic mechanism for transferring intellectual products. Particular attention is paid to the development of organizational forms of technology transfer, management of the processes of creation, production and marketing of intellectual products. Developed recommendations for the valuation of technology and pricing it. The issues of monitoring innovation processes in the creation, production and transfer of technological products, as well as in assessing their economic efficiency are considered.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення напрямків та умов забезпечення технологічного розвитку промислових підприємств
    (Плай, 2015) Перерва, Петро Григорович; Нестеренко, Роман Олександрович; Верютіна, Вікторія Юріївна
    У статті наведено фактори технологічного розвитку підприємств та виклики, які з цим пов'язані. Визначена потреба створення науково обґрунтованої системи управління процесами формування, ефективного використання і розвитку виробничого потенціалу на підприємствах, які мають інноваційну спрямованість розвитку. Наведено основні завдання розвитку системи трудового потенціалу, його впливу на інноваційну та виробничу складову підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Активізація трудових ресурсів підприємства як запорука його інноваційного розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2015) Побережна, К. В.; Верютіна, Вікторія Юріївна
    У статті наведено фактори інноваційного розвитку підприємств та виклики, які з цим пов’язані. Визначена потреба створення науково обґрунтованої системи управління процесами формування, ефективного використання і розвитку трудового потенціалу на підприємствах, які мають інноваційну спрямованість розвитку. Наведено основні завдання, розвитку системи трудового потенціалу, його впливу на інноваційну та технологічну складову підприємства. Проведено компаративний аналіз категорії «інновація» з позиції підприємницького підходу. Зосереджено увагу на структурно-технологічній перебудові виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Використання методу аналітичних угрупувань при управлінні виробничим потенціалом підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Савченко, Ольга Ігорівна; Верютіна, Вікторія Юріївна
    У статті розглянуто сутність ефективності застосування економіко-математичних моделей. Охарактеризовано основні фактори, що впливають на економічну ефективність використання ресурсів: обсяг виробництва, продуктивність праці, фондовіддача, технічний та організаційний рівень виробництва, матеріальні витрати. Здійснено аналіз використання виробничого потенціалу та визначено нові перспективні прогнозовані показники діяльності підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність використання виробничого потенціалу: теоретичний та практичний аспект
    (Сумський державний університет, 2012) Побережна, Наталія Миколаївна; Poberezhna, N. M.
    В статті запропонована удосконалена класифікація видів ефективності виробничого потенціалу за додатково запропонованою класифікаційною ознакою "спрямованість результатів". Уточнено сутність ефективності та запропоновано методичний підхід до управління ефективністю використання виробничого потенціалу у стратегічному аспекті.