Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Simulation of the impact of economic develoment on social development of the country
    (LLC "СPС "Business Perspectives", 2020) Rayevnyeva, Olena; Aksonova, Iryna; Brovko, Olha; Filip, Stanislav
    In the current conditions of development of the international and national economy, an important task of statistical research is to conduct an objective and timely assessment and modeling of the relationship between indicators of economic and social development. Based on the results of these studies, reasonable management influences of the state on the adjustment and regulation of the country’s development are accepted. The article is devoted to the study of the relationship between the main components of economic and social development of the country and the construction of a set of models for forecasting the prospects of the country. The object of the study is the socio-economic condition of the country. The article proposes an algorithmic model for assessing the impact of economic development on society, which allows to identify key economic indicators that influence and shape the social development of the country. The practical value of the algorithmic model is to develop a system of evaluation and selection as a result of modeling the most significant factors that shape the social development of the country. The study confirmed the hypothesis of the dominant impact of economic development on society and determined that the main economic factors are the level of competencies that satisfy the modern labour market, technical development of businesses and their competitiveness in markets.
  • Ескіз
    Публікація
    Державно-приватне партнерство як каталізатор розвитку підприємництва: взаємовигідна співпраця для економічного зростання
    (Західноукраїнський національний університет, 2023) Мащенко, Марина Анатоліївна; Шапран, Євген Миколайович; Петрухнов, Олексій Валерійович
    Обґрунтовано, що державно-приватне партнерство це рушійна сила розвитку підприємництва, оскільки воно відкриває нові перспективи та можливості для створення сприятливого підприємницького середовища. Сформовано основні принципи державно-приватного партнерства України щодо розвитку підприємництва. Систематизовано завдання програми розвитку державно-приватного партнерства щодо розвитку підприємництва, а саме ряд цілей і завдань, спрямованих на підтримку та стимулювання розвитку підприємництва через державно-приватне партнерство: створення сприятливого інвестиційного клімату; підтримка малого та середнього підприємництва; розвиток інноваційного підприємництва; розширення експортного потенціалу; стимулювання співпраці між секторами. Запропоновано основні напрями становлення державно-приватного партнерства в Україні щодо розвитку підприємництва. Для забезпечення успішного державно-приватного партнерства (ДПП) для розвитку підприємництва запропоновано такий методичний підхід, який включає наступні етапи: аналіз потреб та цілей; розробка стратегії державно-приватного партнерства щодо розвитку підприємництва; удосконалення законодавчої бази; створення механізмів комунікації; фінансова підтримка; створення сприятливого регуляторного середовища; підтримка освіти та навчання; моніторинг та оцінка спільних проєктів ДПП. Цей методичний підхід допоможе створити сприятливу платформу для державно-приватного партнерства та сприяти розвитку підприємництва. Дослідження принципів, методів і напрямів реалізації механізмів державно-приватного партнерства дозволило побудувати організаційно-економічну модель його функціонування з метою розвитку підприємництва, що дозволить ефективно координувати дії підприємств, ринкових інституцій та державних органів для спільного розвитку підприємництва та досягнення позитивних соціально-економічних результатів.
  • Ескіз
    Документ
    Е-туризм як напрям соціально-економічного розвитку держави (Частина 2)
    (Хмельницький університет управління та права ім. Леоніда Юзькова, 2021) Помаза-Пономаренко, Аліна Леонідівна; Грень, Лариса Миколаївна; Батир, Ю. Г.; Лопатченко, І. М.
    У частині 1 наукового дослідження визначено, що поширення вірусу COVID-19 в усьому світі зумовило нову хвилю розвитку е-туризму. У цій частині дослідження обґрунтовано його напрямки з позиції визначення їх функціонального наповнення (соціальні медіа, рекомендації тощо). У межах Частини 2 дослідження акцентовано на розвитку екологічного туризму за допомогою застосування електронних технологій. При цьому доводиться важливість розвитку туристичної сфери загалом і екологічного туризму зокрема за допомогою використання кластерного підходу. З цією метою уточнено кільцеву модель упровадження туристичних кластерів в Україні. Установлено, що створення 10 туристичних кластерів протягом 5 років дає можливість державі отримати додаткові 500 млн дол. до бюджету, залучити від 800 млн до 1,5 млрд доларів інвестицій у туристичну сферу, а також створити 800 робочих місць в ній та суміжних сферах. Зважаючи на збільшення впливу екзогенних та ендогенних факторів на сферу туризму, визнано необхідність дослідження стану електронного представлення заповідників і національних парків. Власне кажучи, оцінено їхні веб-сайти й акаунти в соціальних мережах. Таке оцінювання здійснено за допомогою застосування контент-аналізу. Виявлено, що сьогодні не можна однозначно стверджувати про належний рівень е-представлення заповідників і національних парків. Дослідження дозволило дати оцінку готовності адміністрацій цих заповідників і національних парків до сучасних змін за допомогою таких чинників і показників: даних щодо відвідуваності; розвитку інфраструктури; факторів формування туристичного потоку. З’ясовано, що адміністрації цих заповідників і національних парків належним чином не готові до сучасних умов розвитку Індустрії 4.0. Визначено, що наразі прийнятними формами розвитку туризму є електронний та екологічний, а також їхнє поєднання. Перспективним у цьому напрямку є визна-чення й аналітичне оцінювання моделі упровадження е-туризму як соціальної орієнтованої й екологічної практики, а також визначення потенційних можливостей у розвитку інновацій на рекреаційних територіях.
  • Ескіз
    Документ
    Е-туризм як напрям соціально-економічного розвитку держави (Частина 1)
    (Хмельницький університет управління та права ім. Леоніда Юзькова, 2021) Помаза-Пономаренко, Аліна Леонідівна; Грень, Лариса Миколаївна; Батир, Ю. Г.; Лопатченко, І. М.
    Соціально-економічний розвиток в Україні та світі може від-буватися в різних напрямках, серед яких туристичний займає одне з визначальних місць, на рівні з машинобудівельною та наф-товидобувною сферами. Напрямки такого розвитку постійно уточнюються через поширення використання інноваційних технологій у суспільному житті. Установлено, що таке використання відбувається в межах процесів цифровізації. Її головною метою є безперешкодне й оперативне задоволення потреб суспільства та захист його інтересів. Туристичну сферу з упевненістю можна віднести до сфери послуг. Виявлено, що вона, а також економічна сфера, бізнес та ін. в Україні визначені як одні з перспективних у впровадженні новітніх технологій. Отже, метою статті є визначення особливостей їхнього використання в туристичній сфері як напрямі соціально-економічного розвитку держави. Запропоновано й обґрунтовано е-туризм розглядати не тільки з позиції використання новітніх технологій, а також упровадження таких наукових принципів: оперативності, системності, ефективності, раціональності тощо, що передбачають виважене та результативне використання природних рекреаційних ресурсів, а також збереження культурно-історичної спадщини для майбутніх поколінь. Через важливість такої комплексної характеристики е-туризму вирішено його здійснити в межах двох частин дослідження. Перша частина стосується розгляду туризму як складової електронної комерції, а друга – його екологічних аспектів. Щодо першої частини дослідження, то акцентовано, що в умовах невизначеності складно робити точні оцінки щодо швидкості розвитку е-туризму. Проте деякі фактори, ризики та перспективи цього процесу для України певною мірою можна окреслити. З’ясовано, що останнім часом активіза ція е-туризму зумовлена поширенням вірусу COVID-19. Тому перспективним визнано розвиток туристичної сфери насамперед у таких напрямках: 1) застосування новітніх технологій, що полегшують доступ до туристичних послуг через закритість державних кордонів; 2) екологічний, лікувально-оздоровчий, медичний та ін. соціально орієнтований туризм. Акцентовано, що розвиток е-туризму покликаний забезпечити підвищення результативності функціонування медичної, освітньої, наукової, міграційної та інших сфер суспільної життєдіяльності. З’ясовано, що дієве використання новітніх технологій у туристичній та інших сферах покликано: 1) підвищити реалізацію прав та інтересів людини; 2) забезпечити довгострокову конкурентоспроможність України на міжнародних ринках; 3) підвищити рівень та якість туристичних послуг; 4) забезпечити доступ до інформації, необхідної для надання цих послуг тощо. Обґрунтовано, що в Україні в короткостроковому періоді можна очікувати реалізації сценарію щодо розвитку е-туризму в межах напрямків, що виокремленні в залежності від функцій, що е-туризм виконує.
  • Ескіз
    Публікація
    Problems of attracting investment resources in the activities of municipal property enterprises
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Goel, Amit Kumar; Strygul, L.; Strygul, A.
    The work is devoted to the study of the problem of formation of the resource base of financial support of enterprises of communal ownership and ways to transform investments into an effective tool for socio-economic development.
  • Ескіз
    Документ
    Индикативное планирование регионального развития как социально-экономическая система
    (Видавничий Дім «ІНЖЕК», 2015) Федоренко, Ирина Анатольевна; Мордовцев, Александр Сергеевич
    В статье обоснована необходимость использования индикативного планирования как одного из эффективных механизмов реализации стратегических целей и заданий социально-экономического развития регионов Украины. Предложено рассматривать индикативное планирование как открытую социально-экономическую систему с обратной связью, элементами которой являются: Совет по планированию; субъекты планово-го процесса; институционально-правовое обеспечение; процессы, отражающие основные этапы формирования плановых документов; информационная подсистема мониторинга СЭР, информационные подсистемы индикативного планирования административных районов субъектов хозяйственной деятельности. Определены условия эффективного функционирования системы. Предложен порядок формирования индикативного плана социально-экономического развития. Сделан акцент на эффективное, взаимовыгодное взаимодействие участников планового процесса (институты власти, субъекты хозяйственной деятельности, социальные субъекты). Доказана необходимость использования информационной подсистемы мониторинга социально-экономического развития, позволяющей осуществлять комплексное оценивание тенденций развития региона, прогнозировать и контролировать динамику индикаторов цели в непрерывном режиме.
  • Ескіз
    Публікація
    Management of the enterprises competitiveness under conditions of socio-economic development
    (VUZF Publishing House "St. Grigorii Bogoslov", Sofia, Bulgaria, 2019) Kononenko, T.; Polstyana, N.; Chaikova, Olena; Polstyanоy, A.
  • Ескіз
    Документ
    Regionalization of world economy through prism of globalization theories: from trade roads to contemporary financial centers
    (Національний університет харчових технологій, 2018) Shapran, Eugene; Garnyk, Liudmyla Petrivna; Dychko, A.
    Article is devoted to interdisciplinary analysis of regional and global economic relations networks formative factors, also trends of leading financial centers of contemporary world development concerning to annual data of Global Financial Centers Index (GFCI). Researches of globalization phenomena during last two decades of XXI century have fixed increase of world economy regionalization tendency: reconstruction and spreading of historical world economic network taking into consideration positions of each country in regional geopolitical and socio-economic spaces. Renovating and enjoying wide popularity alternative financial-economic instruments as like as Islamic banking and Halal certification, that nowadays became additional quality assurance for goods and services not only on territories of Middle Eastern region, and also in countries with density settled areas by representatives of Muslim communities. Also significantly grows the role of human capital as main factor of economic growth not only of one company, also of region and country in general.
  • Ескіз
    Документ
    Місце та роль крос-культурних особливостей в системі мотивації трудової діяльності особистості: загальнотеоретичний аспект
    (Луцький національний технічний університет, 2016) Мороз, Володимир Михайлович
    У статті наведено результати аналізу змісту основних релігійно-культурологічних доктрин щодо їх впливу на ефективність процесу формування мотивів трудової діяльності. Запропоновано класифікацію символічних систем щодо їх місця у вирішенні питань розвитку трудового потенціалу соціального об’єкту. Крім того, в статті обґрунтовано припущення про зменшення ролі традицій використання та розвитку трудового потенціалу людини у процесі формування мотивів її трудової активності. Стаття містить висновки щодо впливу крос-культурних особливостей на формування та розвиток мотивів трудової діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Обоснование направлений повышения инвестиционной привлекательности регионов
    (НТУ "ХПИ", 2013) Симоненко, Н. В.; Подлесная, О. Э.
    Рассматривается возможность использования интегральной оценки инвестиционной привлекательности конкретного региона, а именно Белгородской области, с целью формирования направлений создания благоприятного инвестиционного климата. Сделан вывод о том, что выбор сценария социально-экономического развития региона может быть определен на основе ряда внутренних ключевых факторов, которые также ранжируются с помощью комплексной интегральной оценки инвестиционной привлекательности.