Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Документ
    Чисельні дослідження термодеформування електроприводних тіл при дії електромагнітного поля
    (ООО "Логика+", 2020) Лавінський, Денис Володимирович; Морачковський, Олег Костянтинович; Конкін, Валерій Миколайович; Конкін, Станіслав Валерійович
    В роботі наведено варіаційну постановку задачі аналізу розповсюдження електромагнітного поля, нестаціонарного температурного поля та нелінійного деформування систем електропровідних тіл. Аналіз розповсюдження електромагнітного поля зводиться до відшукування просторово-часового розподілення векторного магнітного та скалярного електричного потенціалів. В якості чисельного метода розв’язання використовується метод скінчених елементів. Одержані у загальному вигляді системи алгебраїчних рівнянь для визначення вузлових значень векторного магнітного потенціалу, температури та переміщень.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунки термодеформування систем електропривідних тіл під дією електромагнітного поля
    (Видавничий дім "Гельветика", 2020) Лавінський, Денис Володимирович; Морачковський, Олег Костянтинович
    Роботу присвячено питанням розрахункового аналізу деформування систем електропровідних тіл за дії електромагнітного поля. Дія електромагнітного поля проявляється в разі впливу на електропровідні тіла, у виникненні розподілених електромагнітних сил та розподілених джерел тепловиділення. Силова дія електромагнітного поля використовується у класі технологічних операцій – магнітно-імпульсній обробці матеріалів. Розробка та вдосконалення технологій магнітно-імпульсної обробки потребують проведення комплексних розрахункових досліджень, зокрема й спрямованих на оцінювання конструкційної міцності складових елементів. У роботі використовується метод розрахункового аналізу, який спирається на схеми методу скінчених елементів. Запропонований розрахунковий метод застосовано до аналізу розповсюдження електромагнітного та температурного поля, термодеформування прес-форми для гібридного (ізостатичного й електромагнітного) пресування порошків високоміцних сполук. Створено розрахункову схему, яка містить усі основні елементи прес-форми, а також зовнішній багатовитковий спіральний індуктор. Для врахування контактної взаємодії елементів прес-форми застосовується спосіб введення контактних шарів, які дискретизуються за допомогою відповідних спеціальних скінчених елементів. Одержано просторово-часові розподіли основних характеристик електромагнітного поля в елементах прес-форми. Характер розподілу електромагнітного поля під час імпульсу дозволяє застосовувати для аналізу термодеформування квазістаціонарний підхід відповідно до часового максимуму поля. Розв’язано також задачу нестаціонарного розповсюдження температурного поля завдяки ефектам тепловиділення. Аналіз термодеформування дозволив з’ясувати найбільш навантажені елементи прес-форми, порівняння з результатами розрахунків для випадку ізостатичного пресування дозволяє стверджувати, що в разі гібридної схеми навантаження прес-форми знижується, що дозволяє збільшувати тиски пресування. Одержані результати розрахунків дозволять сформулювати конкретні рекомендації щодо вибору раціональних конструкційних і експлуатаційних параметрів технологічної операції. Використані методи, підходи та розрахункова схема можуть застосовуватись до подібних технічних та технологічних систем зі спіральними багатовитковими індукторами.
  • Ескіз
    Документ
    Энергетическая эффективность работы системы охлаждения ванной стекловаренной печи
    (Інститут технічної теплофізики НАН України, 2017) Селихов, Юрий Анатольевич; Коцаренко, Виктор Алексеевич; Рябова, Ирина Борисовна; Гапонова, Елена Александровна; Давыдов, В. А.
    Предложена дополнительная система охлаждения наружной поверхности системы испарительного охлаждения (СИО) ванной стекловаренной печи, обеспечивающая: замедление процесса разрушения огнеупорной кладки; снижение температуры поверхности СИО до 90 °С; использование теплоты на нужды предприятия; экономию топлива; снижение загрязнения окружающей среды.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання та експериментальне дослідження процесів теплопередачі при шліфуванні деталей з плазмовим покриттям
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Тонконогий, В. М.; Рибак, О. В.
    Від розподілу теплової енергії при обробці плазмового покриття залежить вартість, якість та продуктивність технологічного процесу шліфування, адже надмірне збільшення температури призводить до розвитку поверхневих та структурних дефектів. У роботі наведено результати моделювання процесу шліфування плазмових покриттів, а також дані експериментального дослідження значень температур, що досягаються під час такої обробки. Аналіз профілю температурного поля дозволяє отримати відомості про розподіл теплової енергії в зоні шліфування, процеси теплопередачі, які при цьому відбуваються, та частку енергії, поглинутої поверхнею оброблюваної деталі. Така інформація є особливо важливою для запобігання утворенню дефектів та відшаровування нанесеного покриття від основного матеріалу деталі.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження теплового стану циліндрової гільзи з алюмінієвого сплаву
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Триньов, Олександр Володимирович; Кравченко, Сергій Сергійович
    Оптимізація теплового стану циліндрової гільзи в проведеному дослідженні передбачає вирівнювання температури її робочої поверхні на ділянці роботи компресійних кілець до певного рівня, при якому досягається оптимальна в’язкість моторного мастила і зменшуються механічні витрати в спряженні поршень-гільза. Як основний засіб вирівнювання температури розглядається використання алюмінієвих сплавів з більш високою теплопровідністю, ніж у матеріалів більшості серійних гільз – чавуну СЧ. Зносостійкість робочої поверхні гільзи забезпечується корундовим покриттям. Наведені результати безмоторного експерименту з визначення теплоізоляційного ефекту покриття, результати розрахункових досліджень теплового стану для варіантів гільзи з алюмінієвого сплаву з корундовим покриттям. Розрахункові дослідження виконані з використанням математичної моделі на основі методу скінчених елементів. Показано, що використання алюмінієвого сплаву АЛ19 з високою теплопровідністю у робочому діапазоні температур дозволяє, за рахунок більш інтенсивного відведення теплоти від верхнього поясу гільзи, суттєво зменшити температури в цій найбільш термічно напруженій зоні (від 278 до 214 °С). Зниження температур на 30-50 °С спостерігається також у прилеглих зонах робочої поверхні. В той же час теплоізолюючий ефект корундового прошарку є незначним та оцінюється в межах 2-5°С. Тому такий прошарок з товщиною 0,2-0,3 мм розглядається лише як засіб захисту робочої поверхні від зношення. Наведені результати дослідження показують, що робоча зона тертя компресійних кілець все одно залишається переохолодженою (158-102 °С), особливо поблизу нижнього посадочного поясу. Вирішенням проблеми може бути застосування на зовнішній поверхні гільзи емалевого або інших покриттів, що мають значно менший коефіцієнт теплопровідності.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние температурных зависимостей теплофизических характеристик материала на нестационарную теплопроводность в стенке барабана парового котла
    (НТУ "ХПИ", 2018) Ефимов, Александр Вячеславович; Ромашов, Юрий Владимирович; Каверцев, Валерий Леонидович
    Рассматривается нестационарная теплопроводность в стенке барабана парового котла с учетом температурных зависимостей теплофизических характеристик материала. Показано, что для решения таких задач целесообразно применять математические формулировки задач теплопроводности в виде системы уравнений для температуры и компонент теплового потока. Установлено, что способ учета температурных зависимостей теплофизических характеристик материала заметно влияет на результаты расчетов нестационарной теплопроводности в стенке барабана парового котла.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование процесса объемной штамповки подшипникового кольца
    (НТУ "ХПИ", 2017) Автономова, Людмила Владимировна; Грозенок, Евгений Денисович; Симсон, Эдуард Альфредович; Степук, Александр Владимирович
    В работе рассмотрен технологический процесс изготовления поковок подшипникового кольца с учетом технологической наследственности. Приведена связанная математическая модель, которая описывает процесс индукционного нагрева и объемной штамповки. Методом конечных элементов численно решены связанные краевые задачи электромагнитного поля, теплопроводности и контактная задача термовязкопластичности. Найденные распределения полей температур и графики изменения усилий штампа и пуансона в процессе осадки и формовки показали необходимость учета технологической наследственности при определении рациональных параметров технологического процесса изготовления кольца подшипника.
  • Ескіз
    Документ
    Контактна температура стружки від швидкорухомого джерела тертя з лезом
    (НТУ "ХПИ", 2016) Кравченко, Ю. Г.; Крюкова, Н. В.
    Розраховані температурні поля і коефіцієнти форми швидкорухомих джерел теплоти тертя для основних трьох варіантів розподілу дотичних напружень. Знайдена заміна кусочно-безперервної функції розподілу напружень на адекватну квадратичну.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми використання геометричних методів у дослідженнях альтернативної енергетики
    (Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького, 2015) Шоман, Ольга Вікторівна; Даниленко, Володимир Якович
    Виконано огляд складових процесу теплообміну з позицій визначення геометричного характеру розподілу значень фізичних величин у просторі. Приділено увагу перспективності впроваджень розробок прикладної геометрії в галузь альтернативної енергетики. Наведено приклади використання алгоритмів і програм комп’ютерної графіки в інженерній практиці визначення температурних полів.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние конструкции радиоэлектронной аппаратуры на начало регулярного теплового режима
    (НТУ "ХПИ", 2015) Азаренков, Владимир Ильич; Майко, Игорь Макарович
    Проблема анализа температурных полей элементов конструкций радиоэлектронной аппаратуры является основной для обеспечения эксплуатационной надежности последних. В работе изложены результаты разработки методов расчёта температурных полей проектируемых и действующих изделий, основанные на аналитическом решении уравнения теплопроводности для основных форм конструкций. Предложено общее выражение решения уравнения теплопроводности для анизотропных тел с объёмным, плоским, линейным или точечным источниками тепла. Изложен метод оценки начала регулярного теплового режима в теле произвольной конфигурации с внутренними источниками энергии. Приведены расчетные зависимости решения уравнения теплопроводности при граничных условиях III рода. Дана оценка результатов расчетов по полученным графическим данным путем сравнения их с результатами расчетов по аналитическим зависимостям и с экспериментальными данными о влиянии конструкции радиоэлектронной аппаратуры на начало регулярного теплового режима. Показано, что результаты исследования могут быть распространены и на решение уравнения теплопроводности анизотропного тела с внутренними источниками энергии.