Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Політико-правова доктрина солідаризму
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Перевалова, Людмила Вікторівна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять з навчального курсу "Правові засади інтелектуальної власності"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Перевалова, Людмила Вікторівна; Лисенко, Ірина В'ячеславівна; Гаряєва, Ганна Михайлівна; Ткачов, Максим Михайлович
    Освіта, науково-технічний рівень національного виробництва, ефективність економіки, соціально-економічний прогрес в цілому значною мірою залежать від рівня та ефективності творчої діяльності українського суспільства. ХХІ століття – це століття знань, де основною рушійною силою стає інтелектуальна власність, рівень якої визначається усвідомленням значення цієї діяльності для розвитку суспільства. Якісна правова охорона об’єктів інтелектуальної власності є гарантією розвитку наукового прогресу. У сучасних умовах будь-який вид доцільної діяльності людини – виробництво, оборона, охорона здоров’я тощо – неможливі без належного науково-технічного забезпечення, соціально-економічний прогрес суспільства взагалі є неможливим без духовного розвитку. Усі новітні досягнення у галузі науки, літератури, мистецтва, виробництва є результатом творчої діяльності людини і є об’єктом інтелектуальної власності. Конституція України та Цивільний кодекс України гарантують кожному громадянину свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості. Для того, щоб навчатися захищати власні права, права інших власників на об’єкти інтелектуальної власності, необхідно набувати певні знання у зазначеній сфері, вміти ними користуватися на практиці. Навчальний курс "Правове засади інтелектуальної власності" складається з розділів "Авторське право та суміжні права", "Патентне право" та "Міжнародне право і співробітництво в галузі інтелектуальної власності".
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять з навчального курсу "Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки у національному та міжнародному співробітництві"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Перевалова, Людмила Вікторівна; Лисенко, Ірина В'ячеславівна; Гаряєва, Ганна Михайлівна
    На сучасному етапі розвитку людської цивілізації інформація стає стратегічно важливим ресурсом, від ефективного використання якого залежить безпека держави й перспективи формування та подальшого розвитку демократичного суспільства. Одночасно зі зростанням ролі інформації підвищується й важливість її захисту, яка забезпечується шляхом застосування інструментів інформаційної безпеки, що набуває особливої актуальності в умовах війни. Захист інформації є надзвичайно важливою складовою національної безпеки держави. Інформаційна безпека є складним, системним, багаторівневим явищем, на стан і перспективи розвитку якого мають безпосередній вплив зовнішні та внутрішні чинники, такі як політична обстановка у світі та внутрішньополітична обстановка в державі; наявність потенційних зовнішніх і внутрішніх загроз; стан і рівень інформаційно-комунікаційного розвитку країни.