Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Публікація
    Strategic approaches to ensuring the sustainability of IT companies in wartime
    (2022) Makovoz, Oksana; Buriak, Mykhailo
    Strategic decisions made by Ukrainian IT companies in Ukraine to mitigate war related risks and strategic approaches to ensuring the sustainability. Our research objective is to explore managerial practices that helped to minimize risks associated with the war in Ukraine.
  • Ескіз
    Публікація
    Стратегічне управління у процесі побудови систем економічного захисту результатів діяльності суб’єктів агробізнесу
    (СМП "ТАЙП", 2019) Маковоз, Оксана Сергіївна
    Мета. Узагальнення концептуальних засад стратегічного управління щодо забезпечення економічної безпеки підприємства у процесі побудови систем економічного захисту результатів діяльності суб’єктів агробізнесу як дієвого механізму протидії зовнішнім та внутрішнім загрозам. Методика дослідження. При написані статті використано наукові методи, зокрема: теоретичного узагальнення – для осмислення ключових теорій стратегічного управління; синтезу та аналізу – задля деталізації систем економічного захисту результатів діяльності суб’єктів агробізнесу як об’єкта дослідження шляхом його розкладання на частини; абстрактно-логічний метод – під час дослідження структури складових системи економічного захисту результатів діяльності підприємств. Результати дослідження. Досліджено інструментарій економічного захисту суб’єктів агробізнесу, який може підлягати подальшим трансформаціям та доповненням згідно проведених досліджень особливостей функціонування їх діяльності в сучасних ринкових умовах. Обґрунтовано, що економічний захист результатів діяльності підприємства повинен включати систему діагностики та ризик-менеджменту, що подальшому забезпечить у межах самого підприємства прийняття оперативних рішення щодо стратегічного управління ризиками як внутрішнього, так і зовнішнього середовища. Запропоновано схему управління ризиками в системі економічного захисту результатів інвестиційної діяльності суб’єктів агробізнесу. Вдосконалено систему економічного захисту результатів діяльності підприємств. Наукова новизна результатів дослідження. Обґрунтовано головні критерії ефективності економічного захисту інтересів та результатів діяльності суб’єктів агробізнесу в довгостроковому періоді: рентабельність власного капіталу та економічна рівновага, що характеризує раціональність та виваженість управління економічними ресурсами та створює підґрунтя для досягнення стратегічних цілей підприємства в довгостроковому періоді. Практична значущість результатів дослідження. Впровадження запропонованих результатів дослідження у діяльність суб’єктів агробізнесу задля використання концептуальних засад стратегічного планування сприятиме побудові системи економічного захисту результатів діяльності підприємств та динамічному розвитку.
  • Ескіз
    Публікація
    Алгоритм управління економічним захистом підприємств агробізнесу
    (СМП "ТАЙП", 2019) Маковоз, Оксана Сергіївна
    Мета. Метою статті є розгляд та удосконалення інструментарію економічного захисту аграрних підприємств та об’єднань. Методика дослідження. При написані статті використано наукові методи, зокрема: теоретичного узагальнення – для розгляду організаційно-економічного забезпечення економічної безпеки підприємства; синтезу та аналізу – під час систематизації класифікаційних ознак складових інструментів та їх груп за призначенням, за наслідками застосування, за діагностичною та аналітичною базою, за вартісними характеристиками; абстрактно-логічний метод – задля обґрунтування алгоритму управління економічним захистом підприємств агробізнесу. Результати дослідження. Систематизовано класифікаційні ознаки складових інструментів та їх груп за призначенням, за наслідками застосування, за діагностичною та аналітичною базою, за вартісними характеристиками. Обгрунтовано теоретико-методологічне підґрунтя побудови системи економічного захисту підприємств аграрного бізнесу. Розроблено алгоритм управління економічного захисту суб’єкта агробізнесу. Наукова новизна результатів дослідження. Обґрунтовано інструментарій економічного захисту суб’єкта агробізнесу щодо запобігання загроз негативних впливів на економічну безпеку основних функціональних цілей господарської діяльності. Удосконалено типологію інструментарію економічного захисту як компоненти ризик-менеджменту та корпоративного управління аграрних підприємств та об’єднань, що дозволило обґрунтувати пріоритетність інструментів управління ефективністю серед зазначених засобів управлінського впливу на дотримання стану захищеності суб’єкта агробізнесу. Практична значущість результатів дослідження. Впровадження запропонованого алгоритму управління економічним захистом суб’єктів агробізнесу сприятиме підвищенню результативності діяльності підприємств та їх динамічному розвитку. Управлінням загрозами в рамках окресленого алгоритму необхідно розуміти не тільки прийняття рішень, спрямованих на подолання загроз, але і менеджмент, покликаний заздалегідь прогнозувати і запобігати неплатоспроможності аграрних підприємств та протиставляти йому стратегічну програму підвищення конкурентних переваг і фінансового оздоровлення. гармонізація виробничо-комерційної та фінансово-економічної діяльності, а також потенціалу підприємства агропродовольчої сфери сприятиме ефективному економічному захисту.