Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Ескіз
    Публікація
    Аутсорсинг у зовнішньоекономічній діяльності підприємства
    (2023) Ткаченко, О. А.; Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
  • Ескіз
    Публікація
    Оподаткування бізнесу
    (ФОП Бондаренко М. О., 2020) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Організація обліку. Частина 1
    (Харківський інститут бізнесу і менеджменту, 2012) Бігдан, Інна Анатоліївна; Фадєєва (Коптєва), Ганна Миколаївна
    Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни «Організація обліку» підготовлений з метою надання допомоги студентам щодо опанування цієї дисципліни, що вивчається за кредитно-модульною системою навчання та охоплює 11 тем, які розподілені на два модулі. Для кращого сприйняття матеріалу дисципліни рекомендуємо звернути увагу на структуру навчального посібника за кожною темою, де виділено: — назву теми і перелік питань, які розглядаються в ній; — перелік питань для самоконтролю; — тести; — практичні завдання до розв’язання тощо. Також навчальний посібник містить термінологічний словник, приклади модульної контрольної роботи, список рекомендованої літератури, додатки. Відповідно до структури навчального посібника передбачено порядок і критерії оцінювання знань студентів. Навчальний посібник відповідає нормативній програмі дисципліни «Організація обліку». Розрахований для студентів, які навчаються за спеціальністю “Облік і аудит”. Буде корисним також викладачам та аспірантам, практикуючим бухгалтерам.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування стратегій забезпечення економічної безпеки підприємства
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання індивідуальної та самостійної робіт з дисципліни "Податкова система"
    (2018) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    Підготовка кваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці, здатних до компетентної, відповідальної й ефективної діяльності за своєю спеціальністю на рівні світових стандартів, неможлива без підвищення ролі самостійної роботи студентів. Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом та засвоєння вмінь, знань та навичок у час, вільний від обов'язкових навчальних занять, і основним шляхом формування таких рис особистості, як компетентність, творче ставлення до справи, самостійність у прийнятті рішень, активність, ініціативність, тощо. Метою організації самостійної роботи студентів є надання знань з організації і функціонування податкової системи та проведення податкової політики. В результаті вивчення дисципліни "Податкова система" студенти повинні знати: ― сутність податків, їх види, значення в ринковій економіці; ― принципи оподаткування; ― законодавчо-нормативну базу з питань оподаткування; ― порядок та технології прямого оподаткування; ― порядок та технології непрямого оподаткування; ― порядок стягнення місцевих та інших податків і платежів з юридичних та фізичних осіб; ― порядок складання та подання податкової звітності до контролюючого органу. Студенти повинні вміти: ― орієнтуватись у законодавчо-нормативних та інструктивно-методичних матеріалах; ― розрахувати суми податків, що сплачують юридичні та фізичні особи до бюджетів Україні; ― складати податкову звітність. Найбільш типовими формами самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни "Податкова система" є: підготовка до лекції, підготовка до практичного або семінарського заняття, підготовка до контрольної роботи, підготовка до заліку (екзамену), підготовка до захисту індивідуальної роботи. Елементами вказаних форм самостійної роботи студентів можуть бути: робота з текстом лекцій; вивчення та конспектування обов'язкової літератури, підручників; вивчення та конспектування допоміжної літератури; опрацювання та конспектування нормативно-законодавчої бази; розв'язання завдань; написання науково-дослідних робіт; опрацювання та вивчення окремих тем або питань теми. У будь-якому виді роботи студентів передбачається допомога викладача. Така допомога - це оперативне керівництво та управління як змістом, так і формою самостійної роботи студентів.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до проведення практичних та семінарських занять з навчальної дисципліни "Податкова система"
    (2021) Краснокутська, Наталія Станіславівна; Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    В умовах ринкової економіки важливим питанням, пов’язаним із ефективністю виробництва і загальним економічним розвитком країни, є правильна побудова й організація податкових відносин господарюючих суб’єктів і громадян з державою. Їх не слід розглядати лише у фіскальному аспекті, тобто як державні доходи, що забезпечують інтереси бюджету. Податки повинні стати суттєвим важелем державного регулювання, за допомогою якого можна досить ефективно впливати на процеси економічного зростання та соціального розвитку. Найбільш важливою проблемою оподаткування на державному рівні є удосконалення податкової системи. Це і є основним фактором фінансової стабільності підприємств. Тому виникає необхідність проводити податкові реформи та створювати ефективну систему контролю за правильністю та своєчасністю сплати податків платниками. Методичні вказівки підготовлені відповідно до програми дисципліни "Податкова система", яку включено до навчального плану підготовки бакалаврів за спеціальностями 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент". Метою вивчення дисципліни "Податкова система" є формування у студентів теоретичних і практичних знань щодо встановлення переліку податків і зборів, порядку адміністрування податків і зборів, закріплення правового статусу платників податків та компетенції контролюючих органів щодо сплати податків. Завдання навчальної дисципліни: засвоєння сутності і видів податків, механізму оподаткування, формування теоретичних знань у сфері оподаткування, а також практичних навичок ведення податкової роботи і податкового контролю, вивчення методики розрахунків і порядку сплати податків і зборів юридичних і фізичних осіб, а також формування навичок податкової роботи. На вирішення поставлених завдань спрямовані запропоновані методичні вказівки, метою яких є систематизація практичної роботи при вивченні дисципліни "Податкова система" в процесі досягнення необхідного рівня знань та навичок, передбачених освітньо-кваліфікаційними характеристиками щодо підготовки бакалаврів з для студентів галузі знань 07 "Управління та адміністрування" усіх форм навчання. Мета проведення практичних і семінарських занять – закріпити на практиці теоретичний матеріал, одержаний на лекцях, а також оволодіти практичними навичками в розрахунках податків і зборів. Методичні вказівки містять перелік контрольних запитань, завдання для розв’язання, тести, рекомендовану літературу тощо. Контрольні запитання, завдання для розв’язання та тестові завдання допоможуть студентові визначити рівень засвоєння опрацьованого матеріалу.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до проведення практичних і семінарських занять з дисципліни "Оподаткування фізичних осіб"
    (2021) Краснокутська, Наталія Станіславівна; Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    Функціонування ефективної системи оподаткування доходів фізичних осіб створює сприятливі умови для держави, оскільки збільшує акумульовані суми податку, які є основою наповнення бюджетів різних рівнів і спонукає фізичних осіб до сплати податків у повному обсязі, знижуючи вірогідність тінізації економіки. Отже, створення ефективного механізму оподаткування доходів фізичних осіб стає наріжною проблемою наукових пошуків і раціональних практичних рішень, оскільки низька ефективність оподаткування значною мірою є наслідком недоотримання коштів до бюджетів та завищення рівня витрат на адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Метою викладання навчальної дисципліни "Оподаткування фізичних осіб" є формування системи теоретичних знань і прикладних навичок щодо організації порядку визначення доходів фізичних осіб, а також формування навичок їх оподаткування. Основними завданнями вивчення дисципліни "Оподаткування фізичних осіб" є надання студентам необхідних теоретичних основ, методичних рекомендацій і практичних навичок щодо обчислення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та інших податків і зборів, платниками яких є фізичні особи. Практичне заняття включає проведення контролю знань, вмінь і навичок студентів, постановку загальної проблеми викладачем та її обговорення за участю студентів, розв’язання завдань різної складності з їх обговоренням, розв’язання контрольних завдань, їх перевірку, оцінювання тощо. У Методичних рекомендаціях подано контрольні запитання, тестові завдання, ситуаційні завдання за темами дисципліни "Оподаткування фізичних осіб", в яких висвітлюється сутність та порядок обчислення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб.
  • Ескіз
    Публікація
    Система економічної безпеки підприємства: сутність, принципи та структура
    (ФОП Головко О. А., 2020) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    Визначення наукового тезаурусу та класифікаційних ознак поняття "система економічної безпеки підприємства" відповідно до загальної теорії систем видається важливим науковим завданням, виконання якого дасть змогу впорядкувати належним чином компоненти цієї системи та встановити закономірності та принципи їх взаємодії. Метою статті є розвиток теорії та методології формування системи економічної безпеки в частині уточнення поняття "система економічної безпеки", відокремлення та відповідна ідентифікація основних функцій та принципів функціонування системи економічної безпеки. Запропоновано авторське визначення "система економічної безпеки підприємств" та встановлено основні елементи системи економічної безпеки підприємств, якими стали: об'єкт, суб'єкт, нормативно-правове забезпечення, функціональні складники, механізм функціонування та інструментарій (методики) оцінки стану системи. Запропоновано перелік основних принципів функціонування системи економічної безпеки, що відповідають сучасним реаліям господарської практики.
  • Ескіз
    Публікація
    Соціальна відповідальність підприємств як чинник сталого розвитку
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна