Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 34
  • Ескіз
    Документ
    Управління інноваційною діяльністю підприємств агропромислового комплексу в умовах діджиталізації та розвитку електронної комерції
    (Національний університет "Одеська політехніка", 2024) Перерва, Петро Григорович; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна; Нечепоренко, Денис Анатолійович
    В статті досліджено сучасний стан та перспективи розвитку інноваційної діяльності на підприємствах агропромислового комплексу в умовах діджиталізації та розвитку електронної комерції. Визначено основні напрямки інноваційного розвитку сільськогосподарських підприємств, до яких віднесено поряд з традиційними і такі оригінальні напрямки, як агрохімічна, біологічні та генетичні дослідження. Обґрунтовано основні фактори впливу на ефективність інноваційної діяльності агропідприємств, серед яких автори відзначають науково-технічні, економіко-географічні, технологічні, інформаційно-комунікативні та політико-правові чинники. Доведено, що діджиталізація виробничо-комерційної діяльності значно підвищує ефективність управління ресурсами та процесами в агропромисловому комплексі, а впровадження електронної комерції відкриває нові ринки збуту та підвищує прибутковість підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Наукові дослідження як основа управління міжнародними проектами
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2024) Крамськой, Дмитро Юрійович; Глізнуца, Марина Юріївна; Перерва, Петро Григорович
    Досліджено важливість та вплив наукових досліджень на ефективне управління проектами в міжнародному контексті. Вона зосереджується на ролі наукових підходів, методів та інструментів у розробці, плануванні, виконанні та оцінці міжнародних проектів. Тема включає аналіз стратегічного планування, ризик-менеджменту, комунікацій та управління стейкхолдерами з огляду на наукові дослідження. Обґрунтовано вплив технологічних та соціальних змін на управління міжнародними проектами та розвиток стратегій адаптації для відповіді на сучасні виклики та можливості.
  • Ескіз
    Публікація
    Управління бізнес-плануванням зовнішньо-економічної діяльності
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2024) Кучіна, Світлана Едуардівна; Перерва, Петро Григорович; Лагута, Анастасія Олегівна
    Досліджуються стратегічне та операційне планування діяльності підприємства на міжнародних ринках. Аналізується процес розробки бізнес-планів для здійснення експортно-імпортних операцій, включаючи оцінку ризиків, конкурентний аналіз, вибір стратегій маркетингових заходів. Тема також вивчає міжнародні правила торгівлі, митні та регуляторні вимоги, а також роль міжнародних угод та організацій у веденні зовнішньоекономічних операцій. Висвітлюються сучасні підходи до управління бізнес-плануванням в умовах глобалізації та швидких змін на міжнародних ринках.
  • Ескіз
    Публікація
    Діджиталізація бізнес-процесів на підприємствах агропромислового комплексу
    (Національний університет "Одеська політехніка", 2024) Перерва, Петро Григорович; Косенко, Олександра Петрівна; Шаульська, Лариса Володимирівна
    У статті розглянуто проблеми та бар’єри, які гальмують процеси діджиталізації на аграрних підприємствах та розроблено можливі шляхи їх подолання. Технологічний бар’єр пов'язаний з технічними складнощами розробки, надання та доступу працівників агропідприємств до інформаційних технологій. Людський бар’єр пов'язаний з формування знань та компетенцій працівників в сфері ІТ-бізнесу та формуванням впевненості керівників всіх рівнів в доцільності та ефективності їх впровадження та використання. Досліджено еволюцію та сформовані методичні рекомендації щодо переходу агропідприємств від традиційних бізнес-моделей до єдиного цифрового простору процесів виробництва та здешевлення агропродукції в рамках цифрової екосистеми. Доведено, що розвиток та впровадження цифрових аграрних екосистем на базі національних та регіональних цифрових платформ дозволить створити необхідне інвестиційне середовище, наявність якого є ключовим фактором інтенсивного розвитку аграрного сектору.
  • Ескіз
    Публікація
    Економічна оцінка інтелектуальних продуктів на засадах маркетингової концепції життєвого циклу
    (Національний університет "Одеська політехніка", 2023) Перерва, Петро Григорович; Маслак, Марія Володимирівна
    У статті розглянуто теоретико-методичні питання визначення економічного ефекту від процесів створення та використання об’єктів інтелектуальної власності. Сформовано та обґрунтовано види економічних ефектів, що можуть виникати в процесі проведення економічної оцінки об’єктів інтелектуальної власності, які тісно корелюють з точністю та об’єктивністю здійснюваної оцінки. Вперше запропоновано методичний підхід до оцінки результативності інноваційної діяльності підприємств на засадах маркетингової концепції життєвого циклі інтелектуального продукту. Зроблено висновок про те, що весь життєвий цикл об’єкта інтелектуальної власності з точки зору оцінки ефективності його створення та споживання (в складі інноваційного товару або при частковому або повному відчужені) доцільно розбити на 9 стадій. Визначення ефекту життєвого циклу інтелектуального продукту в найбільш ефективному вигляді рекомендується робити в тому випадку, коли в інноваційному процесі задіяне тільки одне підприємство, яке є одночасно і розробником і споживачем інтелектуального продукту.
  • Ескіз
    Документ
    Innovative forms of economic process management at industrial enterprises
    (2023) Lepskyi, Roman; Pererva, P. G.
    The development of new technologies and computerization do not bypass such an important process as management. Previously studied and actively used methods begin to become obsolete, and some even stop working altogether. As a result, systems begin to work inefficiently. This especially affects the activity of the regions. There was a need to find and implement improved, innovative management methods, which could improve management apparatuses in regional systems and increase their efficiency.
  • Ескіз
    Документ
    Development of rhubarb management in international business
    (Видавничий центр Київського національного університету культури і мистецтв, 2023) Cherepanova, V. O.; Pererva, P. G.
    Revenue Management is a technology to determine the best price to ensure high business profitability based on demand forecasting. Simply put, it's selling the right product to the right consumer at the right time at the right price. It is Revenue Management that determines the main vectors and strategies of the sales department.
  • Ескіз
    Документ
    Formation of a social tourism management system
    (2023) Vorvul, Ju. V.; Pererva, P. G.
    It is justified that a social tourism management system should offer mechanisms for evaluating planning effectiveness, be clear and accessible to personnel working in this area, and have flexibility and mobility to cover the maximum number of regions.
  • Ескіз
    Документ
    Analysis of the financial condition of the enterprise
    (2023) Vidrya, E. V.; Pererva, P. G.
    It is well-founded that the financial condition of an industrial enterprise determines the competitiveness of the enterprise, its potential in business cooperation, assesses the extent to which the economic interests of the enterprise itself and its partners are secured in financial and other relations.
  • Ескіз
    Документ
    Classification of management decisions of the enterprise by economics of resource saving
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Shapoval, V. S.; Pererva, P. G.
    It is proved that the adoption of managerial decisions on resource saving is associated with the process of managing an enterprise as a whole, therefore, summarizing the existing classification features of managerial decisions and clarifying their content and essence in relation to resource saving, a feature characteristic of this process was proposed.