Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для самостійної роботи студента з дисципліни "Хімія навколишнього середовища"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Хімія навколишнього середовища є важливою дисципліною метою якого є набуття фахівцями компетентностей формування фундаментальних знань: про хімію атмосфери, гідросфери, літосфери, техносфери; з питань геохімічного кругообігу речовин у навколишньому середовищі; з питань антропогенного впливу на природні геохімічні процеси; з проблем хімії навколишнього середовища та необхідності їх рішення на локальному, регіональному, національному і глобальному рівнях. Дані методичні вказівки регулюють питання самостійної роботи студента.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для самостійної роботи студента та виконання індивідуального завдання з дисципліни "Регіональна екологія та природокористування"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Забіяка, Наталія Анатоліївна; Махоніна, Оксана Сергіївна
    Регіональна екологія та природокористування є важливою дисципліною, яка передбачає вивчення базових понять природокористування, а саме загальної ситуації у сфері навколишнього середовища в Україні для захисту довкілля у національному, місцевому, регіональному і глобальному вимірі, та формування екологічної політики та вирішенні екологічних питань. Дані методичні вказівки регулюють питання самостійної роботи студента, зміст та оформлення такого виду індивідуального завдання як «реферат» та вимог до створення презентації за темою реферату.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для самостійної роботи студента з дисципліни "Екологічна інженерія, теорія та конструювання екологічно безпечних реакторів та реакторних систем"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Екологічна інженерія, теорія та конструювання екологічно безпечних реакторів та реакторних систем є важливою дисципліною метою якого є формування в студентів поняття про екологічну безпечність апаратів та реакторних систем у промисловості; ознайомлення з основними матеріальними і тепловими розрахунками, основними математичними моделями реакторів, кінетичними розрахунками рівноважних станів, а також розрахунками каталітичних реакторів і процесів масообміну. Дані методичні вказівки регулюють питання самостійної роботи студента.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторних робіт "Вивчення термічних методів стерилізації живильних середовищ, лабораторного посуду та інструментів"
    (2024) Зінченко, Марія Георгіївна; Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Мета роботи - ознайомлення з методами стерилізації живильних середовищ, лабораторного посуду і інструментів, обладнанням і правилами роботи обладнання і пристроїв для термічної стерилізації. Освоєння способу стерилізації живильних середовищ насиченим паром під тиском (автоклавування).
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження якості природної і питної води"
    (2024) Зінченко, Марія Георгіївна; Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Якість води являється визначним фактором для її практичного використання. Під якістю природної і питної води розуміють сукупність властивостей, які обумовлені характером домішок, що знаходяться у воді. За своєю природою домішки поділяються на органічні та неорганічні. Окрему групу складає мікрофлора і мікрофауна природних водоймищ, які значно впливають на якість води в самому водоймищі, а також на роботу очисних споруд і систем водопостачання промислових підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до розрахункового завдання "Розрахунок температури кислих та лужних стоків харчових виробництв"
    (2023) Себко, Вадим Вадимович; Забіяка, Наталія Анатоліївна; Грубнік, Аліна Олегівна
    Мета розрахункового завдання – вивчення методики розрахунків температури трансформаторного вихорострумового перетворювача (ТВП) під час реалізації безконтактного вихорострумового змінно-частотного методу неруйнівного контролю кислих і лужних стоків харчових виробництв, а також визначення температури зразків стічних вод, що контролюються при відомих значеннях частоти ТВП. Методичні вказівки містять п’ятнадцять варіантів завдань і розраховані на одну групу студентів. Ці варіанти допоможуть студентам виконати розрахунки очікуваних значень сигналів ТВП зі зразками контрольованих стічних вод, а саме: визначити намагнічувальний струм Iн, ЕРС ТВП Е20 у шаровому перерізі осердя перетворювача, частоту намагнічувального струму ft при різних температурах з досліджуваного діапазону (від 20 до 150 С), ЕРС Е2 у контрольованому зразку та фазовий кут зсуву . Таким чином, студенти розв’язують пряму задачу стосовно ТВП зі зразками кислих і лужних контрольованих стічних вод при реалізації змінно-частотного безконтактного вихорострумового методу неруйнівного контролю (НК). Найважливішим значенням розв’язання цієї задачі є, по-перше, знайдення діапазону змінення частоти і фазових кутів зсуву, числові значення яких відповідають температурному діапазону контрольованих зразків. Це, у свою чергу, надає змогу визначити апаратуру схеми ТВП при реалізації змінно-частотного методу контролю температури, а також вибрати раціональні, з точки зору похибок вимірювань, режими роботи ТВП (знаючи класи точності приладів, що використовуються у схемі ТВП для контролю температури), визначити середню чутливість ТВП до температурних параметрів-зразків. Слід відзначити, що розглянутий ТВП може бути використано для контролю температурних параметрів кислих і лужних стічних вод під час використання занурюваного ТВП. Вимірювальний контроль температури має також важливе самостійне значення, тому що температура (а також тиск, об’єм, електромагнітні параметри електролітичних рідинних середовищ) являє собою найважливішу величину, що характеризує стан технічного об’єкта при його створенні, під час його роботи і промислової експлуатації. Таким чином, знання про сучасні безконтактні вихорострумові методи неруйнівного контролю можуть бути корисні та використані при контролі температури, охолодних рідин, трансформаторних, конденсаторних, вакуумних та інших мастил, вузлів і конструкцій, що використовуються у машинобудуванні, приладобудуванні, хімічному машинобудуванні та нагріваються у процесі роботи, а також мають бути застосовані під час практичних занять з дисциплін «Стандартизація та сертифікація обладнання, сировини і харчових продуктів», «Екологічна інженерія, теорія та конструювання екологічно безпечних реакторів і реакторних систем», «Технологічне обладнання харчових виробництв».
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять "Вимірювання параметрів реакційних сумішей та магнітних рідин екологічних апаратів"
    (2023) Себко, Вадим Вадимович; Забіяка, Наталія Анатоліївна; Грубнік, Аліна Олегівна
    Метою практичних занять є вивчення методики розрахунків очікуваних значень сигналів екологічного пристрою: контактного вихорострумового перетворювача (КВП) зі зразками немагнітних і магнітних рідин при початковій температурі t1 = 20 °C, а також визначення електричних і геометричних параметрів зразків реакційних сумішей і відносної магнітної проникності μrt, питомого електричного опору ρ, радіуса зразків магнітних рідин ap. Методичні вказівки містять 22 варіанти завдань і розраховані на одну групу студентів. Ці варіанти допоможуть студентам, користуючись заданими параметрами зразків немагнітних і магнітних рідин та геометричними параметрами КВП, визначити очікувані сигнали теплового КВП: електричний опір R, сумарну індуктивність LΣ, внутрішню індуктивність Li і зовнішню індуктивність Le. Найважливішим значенням розв’язку цієї задачі є знайдені діапазони змінення електричного опору R= і R ~ та індуктивностей LΣ, Li, Le теплового КВП, які відповідають діапазонам змінення магнітного параметра μr, електричного параметра ρ, радіуса а зразків рідин, що надає можливість підбору вимірювальної апаратури мостової схеми вмикання КВП, а також дозволяє знайти раціональні з точки зору досягнення малих похибок вимірювань режими роботи екологічного пристрою, який як первинний перетворювач передбачає тепловий КВП із контрольованою рідиною. Знання про сучасні багатопараметрові контактні вихорострумові методи та пристрої вимірювального контролю магнітних, електричних і геометричних параметрів зразків рідинних середовищ можуть бути корисні та використані в екологічних пристроях і хімічному машинобудуванні (реактори, сепаратори немагнітних матеріалів, екологічні пристрої, які призначено для очищення води від нафтопродуктів), машинобудуванні, а також обов’язково застосовані під час лабораторних і практичних занять з дисциплін «Сертифікація обладнання і харчової продукції», «Екологічна інженерія, теорія та конструювання екологічно безпечних реакторів і реакторних систем» і «Технологічне обладнання хімічних виробництв».
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження якості природної і питної води" з дисципліни "Спеціальне обладнання переробних виробництв сільськогосподарської продукції"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Зінченко, Марія Георгіївна; Забіяка, Наталія Анатоліївна
    Освоєння методів санітарно-мікробіологічного контролю якості природної і питної води, визначення вмісту у воді бактерій групи кишкової палички.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до практичних занять "Контроль електричних параметрів і температури деталей обладнання машин та апаратів переробних і хімічних виробництв"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Себко, Вадим Вадимович; Бабенко, Володимир Миколайович; Горбунова, Ольга Володимирівна; Забіяка, Наталія Сергіївна
    Метою контрольної роботи є вивчення методики розрахунків інформативних параметрів трансформаторного вихорострумового перетворювача (ТВП) з немагнітними деталями обладнання пласкої форми, що контролюються на машинобудівному підприємстві під час реалізації вихорострумового методу неруйнівного контролю (НК). Дана робота має п'ятнадцять варіантів завдань і розрахована на одну групу студентів. Ці варіанти допоможуть студентам, користуючись заданими фізико-механічними параметрами пласких виробів та геометричними параметрами ТВП, розв'язати пряму задачу вихорострумового НК – визначити ЕРС ТВП та фазові кути зсуву при зондуванні деталей машинобудівного обладнання, що контролюються, змінним магнітним полем.