Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 34
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу "Переробка, збагачення та комплексне використання корисних копалин"
    (Донецький національний технічний університет, 2014) Білецький, Володимир Стефанович; Голіков, Олексій Сергійович
    Подані методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Переробка, збагачення і комплексне використання корисних копалин. Дано перелік лабораторних робіт і їх опис, де викладені необхідні теоретичні положення, методика виконання та описані, застосовувані в роботах, прилади та обладнання
  • Ескіз
    Документ
    Спецкурс "Професійно орієнтована медіаосвіта" у розвитку фахової компетентності майбутніх фахівців з первинної переробки корисних копалин
    (European Scientific Platform, 2023) Білецький, Володимир Стефанович; Онкович, Ганна Володимирівна
    Сучасний навчальний процес в царині інженерії, зокрема, в галузі гірництва, переробки корисних копалин, де нещодавно було задіяно до 30% активного працездатного населення України, суттєво базується на використанні інтернету. Медіаграмотність стала ключовою ознакою фаховості спеціаліста. Її набуття спонукає до розвитку медіаосвітніх технологій. Сучасними дослідниками розглянуто різні аспекти використання засобів масової інформації та їхніх продуктів у навчальному процесі. В університетах з’являються спецкурси з медіаосвіти, що свідчить як про екстенсивний так і інтенсивний розвиток медіадидактики вищої школи, яка збагачується новітніми технологіями, термінами, поняттями і водночас проникає в найновіші царини знань. У нашому дослідженні пропонується програма нового спецкурсу «ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНА МЕДІАОСВІТА ДЛЯ ФАХІВЦІВ З ПЕРВИННОЇ ПЕРЕРОБКИ РОРИСНИХ КОПАЛИН» для спеціальності 184 «Гірництво», підгалузі «Збагачення корисних копалин» (05.15.08) і даються деякі рекомендації щодо його впровадження у систему вищої освіти. Для українського фахового середовища такий спецкурс з використанням ІТ-технологій має підвищену актуальність, оскільки з трьох українських науково-освітніх шкіл за спеціальністю 05.15.08 –донецької, дніпровської та криворізької, історія яких нараховує 70-100 років, станом на 2022 рік функціонує тільки остання. Водночас промисловий сектор налічує декілька десятків збагачувальних фабрик, можливості підготовки кадрів інженерної кваліфікації для яких обмежена.
  • Ескіз
    Документ
    Мазурівське рідкіснометалічне родовище
    (Видавництво ПП "Новий Світ-2000", 2023) Шпильовий, Леонід Вікторович; Білецький, Володимир Стефанович; Чернієнко, Наталія Миколаївна; Стрекозов, Сергій Микитович
    У монографії розглядається проблема розвитку сировинної бази промисловості рідкісних металів та виробництва скла і кераміки в Україні. Викладено результати багаторічних досліджень Мазурівського комплекс ного родовища нефелінових сієнітів, збагачення руди та переробки рідкіснометалічних чорнових концентратів. Проведено геолого економічний аналіз перспектив відновлення розробки родовища. Описані результати останніх досліджень збагачуваності руд родовища. Книга розрахована на науковців, інженерно-технічних працівників наукових, науково-дослідних та проектних організацій, гірничо збагачувальних підприємств, студентів і аспірантів геологічних і гірничих спеціальностей, а також потенційних інвесторів в галузі надрокористування.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу зневоднення дрібнодисперсних матеріалів методом зриву водної плівки
    (Криворізький національний університет, 2005) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович; Гаркушин, Юрій Костянтинович
    Ефективне зневоднення дрібнодисперсних матеріалів є актуальною проблемою сучасних технологій збагачення корисних копалин. Традиційні методи зневоднення, - центрифугування, фільтрація, зневоднююче грохочення, - в ряді випадків не забезпечують потрібного рівня вологості кінцевого продукту. В роботах запропоновано новий високоефективний метод зневоднювання дрібного матеріалу зривом водної плівки (метод ЗВП) у швидкісному струмені повітря. Вітчизняними дослідниками опрацьовано оригінальний спосіб реалізації цього методу ежектуванням зневоднюваного матеріалу. Разом з тим, до сьогодні процес зневоднення ежектуванням досліджено на первинному емпіричному рівні без системного підходу до вивчення факторних взаємозв’язків. Це утруднює розробку теоретичних основ і раціональних конструкцій ежекторних установ. Мета цієї статті – дослідити процес зневоднення дрібнодисперсного матеріалу методом ЗВП з використанням активного факторного експерименту.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання процесу адгезійного контакту "вуглемасляна речовина – золото"
    (Донецький національний технічний університет, 2002) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович
    Досліджено елементарний акт процесу адгезійного збагачення тонкодисперсного золота при використанні в якості адгезійного активного матеріалу вуглемасляних гранул.
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційне поле гірничих наук – українська термінологія, енциклопедична справа, наукові журнали
    (Донецьке відділення Наукового товариства ім. Шевченка, 2022) Білецький, Володимир Стефанович
    Інформаційний простір – за висловом мовознавця Михайла Горбаневського "світ імен та назв" – через інтернет, телебачення, книги, журнали тощо відіграє все більшу роль в життєвому циклі сучасної людини, пронизує всю її діяльність та формує інформаційний спосіб життя. Стан фахової, зокрема галузевої, термінологічної та енциклопедичної справи визначає рівень освіти, науки й культури будь-якої країни, народу. Саме тому кожна держава дбає про стан фахової мови, відображеної в освітніх і галузевих стандартах, причому стандартизація термінології вважається важливим чинником утвердження державності країни. Фундаментальні енциклопедичні праці також є ознакою культурних досягнень народу, характеристикою розвиненості науки і техніки країни, важливим інтелектуальним підґрунтям освітніх процесів. В цьому контексті вельми показовим є аналіз розвитку інформаційного поля гірничих наук, а саме української гірничої термінології, енциклопедичної справи, наукової періодики. Для цього аналізу виділемо такі часові періоди: І. Витоки (до ХХ ст..); ІІ. ХХ століття; ІІІ. Сучасний період.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток української термінології й енциклопедичної справи
    (Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", 2015) Білецький, Володимир Стефанович; Бондаренко, Володимир Ілліч; Гайко, Геннадій Іванович
    Розглянуто процес формування термінологічної бази з різних галузей знань, зокрема з геології та гірництва, та розвиток систематизації фахової української мови.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні основи моделювання швидкісних режимів роботи млинів
    (Криворожский национальный университет, 2018) Білецький, Володимир Стефанович; Смирнов, Валерій Олександрович
    Метою даної роботи є системний виклад математичних основ моделювання швидкісних режимів роботи млинів для подрібнення корисних копалин. Для досягнення поставленої мети ставляться такі задачі: 1) огляд і аналіз основних параметрів швидкісних режимів; 2) одержання рівняння руху подрібнювальних тіл (зокрема кулі) у млині; 3) визначення швидкості падіння подрібнювальних тіл. В основі аналітичних моделей технологічного процесу подрібнення корисних копалин у млинах лежать фундаментальні закони енерго- і масопереносу, виражені у вигляді функціональних співвідношень.
  • Ескіз
    Документ
    Суміщені технологічні процеси – перспективний напрям розвитку в гірництві
    (Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", 2015) Білецький, Володимир Стефанович
    Виконано огляд і аналіз суміщених технологічних процесів. Надано загальну характеристику, підходи до аналізу й створення нових суміщених технологічних процесів у гірництві.