Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Діагностування розладів особистості у військовослужбовців в умовах війни
    (ФОП "Жукова Ірина Віталіївна", 2024) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Війна – це збройна боротьба між державами (їх коаліціями) або соціальними, етнічними та іншими спільнотами; у переносному розумінні слова – крайня ступінь політичної боротьби, ворожих відносин між певними політичними силами. Не можливо оминути той факт, що війна гальмує наш звичайний життєвий ритм і підлаштовує нас під інші реалії існування. Події, що відбуваються, характеризуються високою інтенсивністю, напруженістю, швидкоплинністю. За цих умов психіка військовослужбовців функціонує на межі допустимих навантажень. Виснаження призводить до зниження ефективності їх діяльності в екстремальних умовах збройного протиборства, психологічних травм і психічних розладів короткочасного чи довготривалого характеру. Стрес, що виник у бойовій обстановці (первинний стрес) може посилюватися стресом пов'язаним із поверненням у звичайне середовище проживання (вторинний стрес). Сильні або тривалі впливи травматичного стресу в бойовій обстановці і стрес, зумовлений ситуацією повернення, можуть призвести до виникнення психічних розладів. Ризик розвитку посттравматичного синдрому після участі у воєнних діях є одним із найвищих. Успішність подолання негативних наслідків травматичного стресу у бойовій обстановці та соціально-психологічній адаптації у нових громадянських умовах залежить від багатьох факторів. Найбільшим чинником подолання негативного впливу травматичного події функціонування людини є його особистісні особливості. Однак ці особистісні особливості недостатньо вивчені і, крім того, незважаючи на те, що симптоматика посттравматичного синдрому може змінюватися або зберігатися протягом дуже тривалого часу.
  • Ескіз
    Документ
    Закономірності професійної самореалізації поліцейського
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2017) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Розглянуто поняття "професійна самореалізація", проаналізовано закономірності професійної самореалізації поліцейського, розкрито зміст інформаційної основи діяльності працівника поліції.
  • Ескіз
    Документ
    Трансформаційні компоненти професійної діяльності правоохоронців
    (Національна академія Національної гвардії України, 2017) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
  • Ескіз
    Документ
    Етапи профеcійної cамореалізації правоохоронця
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2017) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Розглянуто оcобливоcті профеcійної діяльноcті правоохоронця в cучаcних умовах, cформульовано оcновні етапи профеcійної cамореалізації через призму її мотиваційно-цінніcного компонента.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічний супровід процесу становлення професійної ідентичності правоохоронців
    (Center of Modern Pedagogy "Learning Without Boarders" (Canada), 2018) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    У статті представлений теоретичний аналіз проблеми становлення особистості та її ідентичності в процесі професіоналізації правоохоронця, виявлені кризові стани і ситуації, що виникають на різних етапах професійного розвитку працівників внутрішніх справ, запропоновані шляхи удосконалення системи психологічного супроводу працівників правоохоронних органів України для оптимізації їх професійної діяльності.