Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення техногенної безпеки у сфері відновлюваної енергетики
    (Донецький національний технічний університет, 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Мета: розробка пропозицій щодо забезпечення безпеки у вітроенергетичному секторі та практичних рекомендацій з організації роботи працівників для запобігання виникнення нещасних випадків. Методика: матеріали, наведені у статті, є наслідком використання спеціальних методів досліджень – збору, узагальнення інформації, критичного аналізу та прогнозування. Результати: проведені дослідження продемонстрували, що вітрова енергія вважається одним із найбільш надійних відновлюваних джерел для збільшення виробництва енергії у світі. Але є ризики, які необхідно враховувати при будівництві та обслуговуванні офшорних вітрових електростанцій в Україні для забезпечення максимально безпечних умов праці робітників. Проведений аналіз причин нещасних випадків на офшорних вітроелектростанціях. Сформульовано основні принципи забезпечення техногенної безпеки в сфері відновлюваної енергетики. Запропоновано практичні рекомендації щодо забезпечення безпеки праці робітників галузі вітроенергетики. Наукова новизна: вітроенергетична мережа України поки що знаходиться на стадії формування і стикається з нестачею гнучкості енергетичної системи, а технології вітряних турбін та їх складових перебувають на початковому етапі розвитку. Проведене наукове обґрунтування розвитку офшорної вітроенергетики в Україні з урахуванням досвіду світових країн по експлуатації установок, заходів ліквідації аварій на початковому етапі виникнення, впровадження заходів для усунення та попередження нещасних випадків і уникнення повторень порушень. Вкрай важливими є нормативно-правове регулювання офшорних вітроелектростанцій, розробка та дотримання суворих стандартів безпеки при проектуванні, будівництві та експлуатації офшорних ВЕС, здійснення навчання і підготовки працівників цієї галузі. Практичне значення: запропоновані пропозиції дозволять підвищити рівень безпеки праці та знизити ступінь ризику виникнення нещасних випадків робітників у вітроенергетичному секторі. Використання досвіду впровадження системного підходу та принципів управління складними процесами у забезпеченні безпеки на офшорних вітроелектростанціях світових країн дозволить визначити найважливіші ризики та сконцентрувати зусилля саме на їх уникнення, попередження чи зменшення при плануванні, будівництві та експлуатації офшорних вітроелектростанцій в українських територіальних морях.
  • Ескіз
    Документ
    Потенційні техногенні небезпеки Чернівецької області
    (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Самборський, Я. А.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність системи менеджменту безпеки праці та охорони здоров'я на підприємствах машинобудування
    (2023) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Мезенцева, Ірина Олександрівна
    Зі зростанням масштабів виробництва та технологічних можливостей збільшується і масштаб наслідків від аварій, а також небезпека для здоров'я та життя працівників цих виробництв. Промислові підприємства машинобудування прагнуть, з одного боку, зменшити витрати, пов'язані з охороною здоров'я та безпекою праці, з іншого, покращити корпоративний імідж та одночасно підвищити ефективність виробництва. В даний час все більше компаній машинобудівного профілю приділяють увагу даному питанню, одні організації ставлять перед собою такі цілі як відсутність травм на виробництві за певний період, інші відмовляються від послуг підрядників, якщо вимоги щодо безпеки не виконуються. З усього вищесказаного можна зробити висновок, що системи менеджменту здоров'я та безпеки на виробництві будуть набувати все більшого значення.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка теоретичних і методологічних основ забезпечення безпеки
    (2023) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Реагування на кризову ситуацію виступає необхідним компонентом менеджменту та є його комунікативною складовою. Інформаційно-комунікативні проблеми, що виникають в умовах кризи, зазвичай вирішують фахівці в галузі зв'язків із громадськістю, які зайняті забезпеченням ефективних взаємодій організації з різними групами громадськості, попередженням кризових ситуацій та зниженням інформаційного дефіциту в умовах криз – антикризовим комунікаційним управлінням.
  • Ескіз
    Документ
    Регіональна екологічна безпека в умовах воєнного стану
    (Сумський державний університет, 2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Екологічні наслідки війни, яка триває в України вже більше року внаслідок вторгнення російської федерації величезні. Обстріли житлових будинків, промислових підприємств, транспортної інфраструктури, наземних і морських споруд, а також об'єктів водопостачання, санітарії та управління відходами завдали широкомасштабної та серйозної шкоди з безпосередніми й довгостроковими наслідками для здоров'я людей та екосистем.
  • Ескіз
    Документ
    Формування професійно значимої якості майбутніх фахівців з цивільної безпеки у процесі самостійної підготовки
    (2023) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Вирішення проблеми підвищення якості та ефективності навчання у закладах вищої освіти багато залежить від успішності пристосування до двох основних видів діяльності: службової та навчальної через правильно організовану самостійну роботу, спрямовану на контрольовану самоосвіту . За таким підходом може бути досягнутий необхідний рівень сформованості професійно значимих якостей, що мають першорядне значення під час підготовки інженерів з охорони праці.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Перша невідкладна домедична допомога у надзвичайних ситуаціях"
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Основними завданнями самостійної роботи студентів є підготовка і виконання поточної навчальної програми і робочого плану, а також самостійне вивчення окремих розділів дисципліни під керівництвом викладача. Крім того, дана методична розробка забезпечує студентам, що навчаються за індивідуальними програмами, можливість виконання навчальних завдань за індивідуальною навчальною програмою з дисципліни “Перша невідкладна домедична допомога у надзвичайних ситуаціях”, що відповідає кінцевим конкретним результатам індивідуального навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Регіональна техногенна та промислова безпека в умовах сталого розвитку"
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    В рамках виконання самостійної роботи студенти розглядають основні вимоги до підсистем системи техногенної безпеки об’єктів, поняття підсистеми локалізації та ліквідації аварій і надзвичайних ситуацій техногенного характеру на виробництві та порядок проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки. Актуальними є питання аналізу й оцінки потенційної небезпеки об'єктів господарювання для людини й навколишнього середовища, здійснення контролю за дотриманням на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності чинного законодавства, правил, стандартів, норм, положень, інструкцій з питань техногенної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Ensuring psychological safety to develop students’ risk-based thinking of the specialty "Civil security"
    (Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2022) Yevtushenko, N. S.; Tverdokhliebova, Natalia; Mezentseva, I. O.
    Ukrainian society is exposed to external threats from the war with Russia, which negatively affects the plans, goals and quality of life, increases psychological tension and leads to a deterioration in the mental and social health of the population. This also applies to participants in the educational environment. The relevance of studying the state, experience, psychological and social capabilities of modern students is growing during the conduct of hostilities in Ukraine. Hence, the issue of psychological safety in the interaction of participants in the educational environment in distance and mixed forms of education becomes a priority. The process of forming risk-oriented thinking of students of a technical educational institution provides for training in understanding the phenomenon of risk-based thinking in the unity of three incarnations: a person himself determines what is acceptable for him, taking into account possible negative consequences, the presence of moral attitudes to preserve the life and health of people of social values of development social relations that exclude danger.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо підвищення рівня техногенної безпеки на залізничному транспорті
    (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 2022) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Зростаюча напруженість роботи залізничного транспорту України потребує гармонійного поєднання технічного розвитку рухомого складу й інфраструктури залізниць із удосконаленням та реорганізацією системи запобігання й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на транспорті.