Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 30
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи "Створення запитів з використанням режиму QBE"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Кащєєв, Леонід Борисович; Кожин, Юрій Миколайович
    Для маніпулювання даними у базах даних використовуються запити. Запит являє собою повідомлення кінцевого користувача або програми, що надсилається СУБД та активізує в базі даних дії: вибірка, вставка, видалення або оновлення вказаних у запиті даних. Запити описуються за допомогою мов запитів: QBE (Query By Example) – мова запитів за зразком та SQL (Structured Query Language) – структурована мова запитів. Мова QBE дозволяє створювати запити до БД шляхом заповнення запропонованої СУБД запитної форми. QBE є графічною мовою, де запити створюються за допомогою графічного представлення таблиць бази даних. Такий спосіб завдання запитів забезпечує високу наочність та не потребує знання мови програмування. Метою цих методичних вказівок є навчання процесу розробки запитів до реляційної бази даних на основі мови QBE.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка системи синхронізації структури бази даних
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Кримов, І. О.; Бреславець, Віталій Сергійович
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт модуля № 2 з дисциплін "Автоматизовані системи графіки", "Основи програмування інженерних систем графіки" та "Теорія 3D моделювання"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Кобець, Олена Валентинівна; Козакова, Наталія Віталіївна; Третяк, Тетяна Євгенівна
    Робота в графічному пакеті AutoCAD є однією з найбільш затребуваних у наш час систем для ПЕОМ, оскільки вона орієнтована на автоматизоване проектування у машинобудуванні. З досвіду спілкування з представниками підприємств машинобудівної галузі України, перед якими стоять завдання автоматизації конструкторських і технологічних робіт, відомо, що АutoCAD отримав широке застосування через наявність широкої бази даних, які використовують закордонні партнери. Метою цих методичних вказівок є надання навичок роботи з базовими 2D-командами, а також з налаштування робочого середовища та оформлення креслення у пакеті AutoCAD студентам денної, заочної та дистанційної форм навчання спеціальності 131 – «Механічна інженерія».
  • Ескіз
    Документ
    Формалізоване представлення інформації про оснащення комп'ютерних класів
    (Scientific Publishing Center "Sci-conf.com.ua", 2022) Двухглавов, Дмитро Едуардович; Двухглавова, Альона Сергіївна
  • Ескіз
    Документ
    Розробка пропозицій щодо контролю вводу даних до баз даних у веб-застосунках
    (Scientific Publishing Center "Sci-conf.com.ua", 2022) Двухглавов, Дмитро Едуардович; Двухглавова, Альона Сергіївна
  • Ескіз
    Документ
    Загальна характеристика та вибір системи управління базами даних в умовах дистанційного навчання
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Красніков, Ігор Леонідович; Бабіченко, Анатолій Костянтинович; Снурніков, Д. В.
    Визначено актуальність вивчення дисципліни "Організація баз даних" для студентів комп'ютерних та інженерних спеціальностей та показані їх особливі потреби та акценти в навчанні. Дано визначення моделі даних, які зберігається в базі даних. Розглянуті особливості реляційної моделі даних, основною перевагою якої над іншим є простота і доступність для розуміння користувачем та наявність досить простого і одночасно потужного математичного апарату теорії множин та реляційної алгебри. Виділені основні навчальні елементи вивчення баз даних, основаних на реляційній моделі даних. Дана характеристика клієнт-серверної архітектури сучасних СУБД. Відзначені переваги клієнт-серверних технологій в процесі навчання роботі з базами даних. Результати досліджень функціональних можливостей існуючих програмних продуктів для роботи з базами даних показали доцільність вибору в якості інструменту навчання СУБД MySQL Community Edition, яка є безкоштовною та за своїм функціоналом не поступається ні за якими критеріями комерційним системам. Недоліки системи, до яких відносяться деякі обмеження при виконанні складних запитів та при створенні аналітичних звітів, що вимагає високого навантаження та великої кількісті одночасних запитів, не є критичними для цілей навчання. Доступ до серверу MySQL може здійснюватися як із консольного клієнту, який працює із будь-якою із сучасних операційних систем, так і з багатьох GUI-клієнтів. В роботі дана характеристика програмного продукту MySQL Workbench Community Edition, який пропонується фірмою Oracle для безкоштовного використанні як у складі серверу MySQL, такі у в якості окремого GUI-клієнта. В результаті проведених досліджень було зроблено висновок, що безкоштовна СУБД MySQL Community Edition разом із GUI-клієнтом MySQL Workbench Community Edition у повні мірі формує компетентності студентів як інженерних так і комп'ютерних спеціальностей при роботі с базами даних і може бути використана при вивченні освітньої компоненти "Бази даних" в умовах дистанційної форми освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Вступ до інформатики
    (ФОП Ільїнська А. О., 2014) Безменов, Микола Іванович
    Наведено опис технічних та технологічних складових інформатики як самостійної галузі науки. Розглянуто історичні аспекти розвитку окремих складових інформатики, їх вміст та деякі напрямки подальшого розвитку. Показано вплив інформатики на інші галузі сучасної науки й людську діяльність у цілому. Крім того, вміщено відомості, що стосуються подання результатів навчальної та наукової діяльності у вигляді звітів і наукових статей. Окремим додатком наведено список літератури з розглянутих складових інформатики. Призначено для студентів, що навчаються за напрямом 6.040302 «Інформатика». Можливе використання як навчальний посібник при вивченні дисципліни «Інформатика» на інших напрямах підготовки. Може бути рекомендовано учням випускних класів.
  • Ескіз
    Публікація
    Застосунок для роботи з системними файлами баз даних
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Войтенко, В. О.; Панченко, Володимир Іванович
  • Ескіз
    Публікація
    Проектування застосунку для системної роботи з файлами баз даних
    (Одеська національна академія зв'язку імені О. С. Попова, 2018) Войтенко, В. О.; Панченко, Володимир Іванович
    Представлено розгляд структури, сутностей баз даних та властивостей метаданих. Описано етапи розробки застосунку для системної роботи з файлами баз даних. Представлено розгляд використаних патернів проектування для полегшення та спрощення етапів розробки та підтримки застосунку. Програмний продукт повинен коректно обробляти помилки та відмовлення в роботі не повинно приводити до втрат інформації. Приведені бібліотеки, за допомогою яких буде відбуватися тестування застосунку, для перевірки його працездатності та виконання необхідних задач.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт за темою "Моделювання даних з використанням нотації IDEF1X"
    (2022) Орловський, Дмитро Леонідович; Копп, Андрій Михайлович
    Мета: Постановка завдання лабораторного практикуму. Вивчення і аналіз предметної області. Виділення на основі аналізу основних об’єктів бази даних. Загальний (спрощений) опис предметної області. Деяке підприємство купує продукцію у різних постачальників. Постачальниками можуть бути як юридичні особи, так і фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності. Придбання продукції здійснюється партіями і оформляється у вигляді договорів на поставку. Кожен договір на поставку продукції має унікальний номер і може бути укладений тільки з одним постачальником. Підставою для поставки є який-небудь документ (попереднє замовлення, рахунок-фактура і т.п.). У документах за кожним договором для кожного виду продукції зазначаються: найменування, розмір поставленої партії і ціна (в грн.). Поставлена продукція оприбутковується на склад з метою подальшої реалізації шляхом продажу, відпустки на реалізацію і т.п.