Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 31
  • Ескіз
    Публікація
    Оцінка соціальної та екологічної складової ефективності скотарства в сільськогосподарських підприємствах
    (Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics, 2019) Шиян, Наталія Іванівна; Котельникова, Юлія Миколаївна
    Розглянуто теоретичні і практичні підходи до визначення сутності соціальної, економічної та екологічної ефективності. Здійснено оцінку соціальної, економічної, екологічної ефективності скотарства України. Простежено негативні тенденції у розвитку галузі, які супроводжуються зменшенням чисельності поголів’я великої рогатої худоби, у т.ч. корів, зменшенням обсягів виробництва продукції галузі, збитковістю виробництва м’яса великої рогатої худоби (ВРХ) та невисоким рівнем рентабельності виробництва молока. З метою розробки мотиваційного механізму щодо підвищення аграрними підприємствами виконання соціальної, економічної та економічної функцій галуззю скотарства запропоновано механізм підвищення її доходів. Обґрунтовано використання в якості елемента такого механізму соціо-економо-екологічного коефіцієнта (СЕЕК). СЕЕК виступає інтегральним показником соціальної, економічної і екологічної ефективності розвитку скотарства. Апробація дії цього коефіцієнта здійснювалась на прикладі сільськогосподарських підприємств Харківської області, які в 2018 р. виробляли продукцію скотарства. Було встановлено, що залежність між СЕЕК та показниками ефективності скотарства пов’язана з дією закону спадної віддачі стосовно зміни окупності витрат виручкою від реалізації молока і величиною прибутку з розрахунку на одну корову. Величина максимуму окупності витрат досягається при СЕЕК, який дорівнює 2.1. За результатами дослідження з 91 сільськогосподарського підприємства лише 4 підприємства могли б отримати фінансову підтримку за високі показники соціальної, економічної та екологічної ефективності у розвитку скотарства. Величина такої підтримки могла дорівнювати в 2018 р. 52,626.2 тис грн.
  • Ескіз
    Документ
    Державна підтримка розвитку малого та середнього підприємництва в Україні в умовах сьогодення
    (Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2020) Побережний, Роман Олегович
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження проблематики розвитку та підтримки стартапів в Україні: інвестиції, каталізатори, бар'єри
    (Видавничий дім "Інжек", 2023) Сергієнко, Олена Андріанівна; Соснов, Ігор Ігорович; Самусь, Павло Олегович
    У статті досліджено актуальну для українського економічного сьогодення проблему розвитку та підтримки стартапів в Україні. Здійснено огляд різноманітних досліджень економістів щодо стартапів та управління ними. Виявлено чинники мікро- та макросередовища, що впливають на започаткування та розвиток стартапів в Україні. На основі здійснених досліджень визначено фактори-каталізатори та фактори-бар’єри для розвитку стартапів в Україні. Серед першочергових проблем виявлено такі: макроекономічна нестабільність; роздробленість інноваційної інфраструктури; відсутність програм державної підтримки; підвищені бізнес-ризики. Запропоновано просування ланцюга "освіта – бізнес – держава", що передбачає впровадження програм стимулювання малого бізнесу, посилення нормативно-правової бази, стимулювання міжнародної участі та збільшення державних інвестицій у підприємницькі та інфраструктурні проєкти. Також обґрунтовано значущу роль вищих навчальних закладів у стимулюванні стартапів, наведено аналіз досвіду вищих навчальних закладів у різних країнах. Як приклад успішного стимулювання стартап-діяльності наведено досвід Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ"), який є піонером численних стартап-проєктів, кожен із яких спрямований на вирішення унікальних завдань у різних секторах життєдіяльності. У статті детально розглянуто деякі проєкти НТУ "ХПІ", висвітлено їхні цілі, потенційні переваги та обмеження. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямку є: поглиблення сучасного розуміння менеджменту стартапів; вивчення взаємозв’язку між управлінським досвідом та успіхом стартапу; дослідження ролі державної підтримки у сприянні інноваціям і підприємництву в секторі стартапів та визначення рівня «сприятливості» економічного середовища для розвитку стартапів в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Розвиток малого бізнесу в умовах воєнного часу
    (ФОП Шпак В. Б., 2022) Білоцерківський, Олександр Борисович; Васильченко, Валерія Сергіївна
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження перспектив розвитку автомобільної індустрії
    (2023) Погорєлова, Тетяна Олексіївна; Олійник, Олег
  • Ескіз
    Публікація
    Інноваційний розвиток малих підприємств України
    (Видавництво "Говерла", 2017) Майстро, Руслана Григорівна; Мірошник, Марія Володимирівна; Майстро, Дарина Сергіївна
    У статті досліджуються стан і проблеми інноваційного розвитку малого підприємництва в Україні. У процесі дослідження виявлено проблеми та визначено перспективи інноваційного розвитку малого підприємництва на державному та регіональному рівнях. На основі аналізу статистичних даних доведено, що сучасний стан регіонального розвитку суб’єктів малого підприємництва є нестійким і нестабільним. Обґрунтовано пропозиції щодо ефективних методів стимулювання інноваційного розвитку підприємств на державному та регіональному рівнях.
  • Ескіз
    Документ
    Взаємодія підприємницьких та владних структур на основі принципів соціальної відповідальності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Бука, Інга Станіславівна; Терещенко, Діна Акрамівна
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження потенціалу агротуризму як економічного фактору розвитку
    (Вінницький національний технічний університет, 2022) Свистунова, Карина Русланівна; Глізнуца, Марина Юріївна; Перерва, Петро Григорович
    Доповідь присвячена актуальній проблемі економічного розвитку на основі підвищення ролі і потенціалу туризму, зокрема сільського, як фактору піднесення економічного стану сільських регіонів України. Також авторами дано оцінку стану цієї сфери бізнесу, розкрито аспекти проблем та перспектив її розвитку. Визначено основні фактори, які впливають на рівень потенціалу агротуризму.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність витрат у сільськогосподарських підприємствах
    (КП "Міська друкарня", 2012) Шиян, Дмитро Вікторович; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Проаналізовано рівень ефективності витрат у сільськогосподарських підприємствах України та Харківської області. Здійснено оцінку беззбитковості виробництва залежно від розмірів підприємств з допомогої економіко-математичного моделювання, проведено оптимізацію рівня витрат на прикладі сільськогосподарського підприємства. З використанням масових статистичних даних сільськогосподарських підприємств Харківської області, продемонстрована дія закону спадної віддачі по окремих культурах та видах продукції. Розраховано на керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств, науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.
  • Ескіз
    Документ
    Антикризове управління підприємствами агропродовольчої сфери на прикладі м'ясопереробних підприємств
    (Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2019) Угрімова, Ірина Володимирівна; Старинець, О. Г.
    Вступ. В статті розглядається стан агропромислової сфери в часті м’ясопереробної промисловості. В результаті дослідження діяльності м’ясопереробних підприємств виявлено проблему і відкрито питання розбалансованості взаємовідносин між виробниками та переробниками м’ясної сировини. Значний відбиток на незадовільній структурі ринку м’яса має недостатня кількість вирощування ВРХ (корів). Потреба в антикризових заходах змусила державні органи розробити план, який є недостатнім для повної ліквідації проблеми та стимулювання приватних господарств для більшого виробництва ВРХ. Метою даної статті є дослідження стану та розвитку в сфері м’ясопереробної промисловості України за період 1990-2018 рр. та визначення можливих тенденцій при умові застосування превентивних антикризових заходів. Методологія дослідження. Використання методів статистичного узагальнення, порівняння, аналізу структури та динаміки. Результати. Надано аналіз структури ринку виробництва м’яса в Україні. Визначено залежність м’ясопереробної галузі України від імпортної сировини. Розглянуто причини сировинного дефіциту для м’ясопереробної галузі України. Здійснено аналіз тенденцій виробництва м’яса в державі. Визначено ключові проблеми розвитку ринку виробництва м’яса. Розглянуто динаміку експорту та імпорту м’яса та м’ясних продуктів. Надано динаміку поголів’я худоби в Україні з 1990 по 2018 рік за структурою. Проведено аналіз динаміки кількості поголів’я тваринництва за типами господарств. Визначена нерентабельність утримання великої рогатої худоби приватними господарствами населення, що вимагає реалізації державної підтримки. Висновки. Запропоновано заходи підтримки державою функціонування м’ясопереробної галузі: збільшення мита на імпорт м’ясної продукції та введення квот, державна підтримка у сфері організації об’єднання підприємств у формі кооперативів. Підприємствам доцільно розширювати власну сировинну базу, освоювати нові ринки збуту та впроваджувати сучасні енергозберігаючі технології та технології комплексної переробки сировини.