Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу "Технологія створення програмних продуктів"
    (2023) Кожевніков, Георгій Костянтинович
    Технологія створення програмних продуктів» - це дисципліна, яка розглядає теорію і практику ефективної побудови програмних систем, що задовольняють вимогам користувача і замовника. У рамках дисципліни вивчаються всі процеси, що ведуть до створення програмних продуктів (ПП): від розробки вимог до ПП через проектування, розробку та атестацію до модернізації програмних систем. Дисципліна “Технологія створення програмних продуктів” входить до складу нормативної частини навчального плану підготовки бакалаврів з галузі знань “Інформаційні технології”, напряму підготовки “Комп’ютерна інженерія”. Викладається відповідно до освітньої програми плану підготовки бакалаврів. Метою дисципліни «Технологія створення програмних продуктів» є надання студентам знань та навичок по засадам створення простих і складних ПП, а саме вивченню застосування національних і міжнародних стандартів в області інформаційних технологій, методології створення інформаційних систем, планування, контролю і оптимізації процесів розробки програмного забезпечення.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне дослідження ефективності застосування варіабельних проектних рішень на етапі супроводу програмного забезпечення систем «Розумний будинок»
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Товстокоренко, Олег Юрійович; Гамзаєв, Рустам Олександрович; Ткачук, Микола Вячеславович
    У статті розглянуто поточний стан наукових публікацій за темою інтелектуалізації усіх основних процесів повного життєвого циклу (full life cycle) програмних систем (ПС), підходи для побудови варіабельних моделей для систем «Розумний дім». Проведено огляд існуючих підходів до аналізу якості побудови таких рішень. Проаналізовано Feature-Oriented Development Architecture (FODA) модель системи розумний будинок, підкреслено актуальні проблеми проектування систем розумного дому. Проаналізовано стан публікацій за тематикою оцінки якості систем типу «Розумний дім». Потім запропонований підхід експериментальної оцінки супроводжуваності системи заснований на аналізі сумарних витрат необхідних для підготовки функціоналу системи для роботи. В ході проведення експериментальних розрахунків було використано доменну модель систем «Розумний дім» в двох варіантах, з використанням інтеграційного модулю та з використання окремих пристроїв управління, окремо для кожного з виробників. Запропонований підхід для оцінки альтернативних FODA моделей заснований критерії «maintainability». В якості даних було використано час, необхідний для конфігурування програмного забезпечення для набора окремих модулів системи, та налаштування їх як єдиної системи. Отримані дані, що дозволяють прийняти рішення про вибір архітектури побудови системи ґрунтуючись на заданій доменної моделі, що містить набір пристроїв і опису наданих ними функцій. Результати роботи повинні стати основою для розробки централізованого сховища, для накопичення, аналізу та повторного використання конфігурації як окремих підмодулів систем «Розумний дім», так і цілісних систем, які відповідають певним вимогам, у результаті чого буде запропоновано комплексний підхід до підвищення якості супроводу систем «Розумний дім» на прикладі показника супроводу.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни "Програмне забезпечення бухгалтерського обліку"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Стригуль, Лариса Станіславівна; Строков, Євген Михайлович
    Відповідно до навчального плану студенти заочного відділення виконують контрольну роботу з курсу "Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті". Ціль роботи - закріпити знання студентів по розділах курсу, розвити навички оволодіння методологією. Контрольні роботи, виконані з помилками, повертаються з рецензією студентам для виправлення. Виправлення робляться на окремих аркушах і вклеюються або вшиваються в роботу. Виправлення, вислані окремо від контрольної роботи, не розглядаються. Виправлена робота разом з першою рецензією відсилається на кафедру. Контрольна робота містить три розділи: перша частина це тестові завдання відповіді, на які відображають знання студентом "1С: Бухгалтерії", друга частина – три завдання по темі "Визначення чисельності облікового персоналу", остання третя частина самостійна робота студентів з літературою за досліджуваним курсом результатом якого повинен стати реферат (до 5 стор.), по темах, запропонованим у даному методичному посібнику.