Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 58
  • Ескіз
    Публікація
    Дискреційні повноваження чиновників як чинник ефективності формальних правил системи фінансового моніторингу
    (Класичний приватний університет, 2023) Дяченко, Тетяна Анатоліївна; Сержанов, Віталій Вікторович; Абрамов, Федір Володимирович
    Метою даної статті є визначання потенційних ризиків надання чиновникам системи фінансового моніторингу широких дискреційних повноважень та заходів мінімізації їх негативних наслідків. Показано, що високі дискреційні повноваження чиновників первинного фінансового моніторингу є невід'ємною рисою формальних правил системи фінансового моніторингу, що обумовлено необхідністю пристосування системи фінансового моніторингу до мінливості схем з відмивання брудних грошей та виходу з під контролю системи фінансового моніторингу. Виявлено, що рівень потенційної загрози та поширеність негативних наслідків надання чиновникам широких дискреційних повноважень визначатиметься співвідношенням санкції за невиявлення чиновниками системи фінансового моніторингу сумнівних операцій та санкцій за невиправдане блокування операцій, а також від абсолютної величини зазначених санкцій. Доведено, що підвищення ефективності системи фінансового моніторингу є можливим у випадку застосовуватися таких заходів як запровадження симетричних штрафних санкцій, а також додаткових перевірок сумнівних фінансових операцій та спрощеного розгляду апеляцій.
  • Ескіз
    Документ
    Монопольні повноваження чиновника як чинник виникнення корупції
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Абрамов, Федір Володимирович
  • Ескіз
    Публікація
    Проблемні моменти інноваційної діяльності у практичній площині сьогодення в аспекті кадрової безпеки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гармаш, Сергій Володимирович; Дюжев, Віктор Геннадійович; Сусліков, Станіслав Вячеславович
    Основною задачею статті є виявлення проблемних моментів при можливому практичному втіленні інноваційних проектів в аспекті взаємопов’язаних процесів, а саме – в аспекті збереження людського капіталу. Слід зазначити, що проблемам інноваційного розвитку підприємств присвячено багато робіт вітчизняних і закордонних науковців та практиків, але швидкоплинні зміни у зовнішньому та внутрішньому середовищах вітчизняних підприємств на сучасному етапі їхнього існування вносять значні корективи у впровадження інновацій. На прикладі інноваційного проекту відбудови міста висвітлено проблемні моменти практичного втілення цього проекту. По-перше, значний відтік населення за кордон у наслідок бойових дій на території України буде однією з причин нестачі працездатного населення в країні. По-друге, втрата кадрового потенціалу на перспективу ставить під сумнів швидку відбудову економіки і, як наслідок, - збільшення надходжень до бюджету. А як відомо, позики закордонних інвесторів на втілення інноваційних проектів слід повертати з відсотками. По-третє, "… оскільки персонал є одночасно як об’єктом, так і суб’єктом управління, то цілеспрямоване моральне та інтелектуальне зубожіння працездатного населення країни є як причиною, так і наслідком занепаду не тільки менеджменту окремих підприємств, а й деградації українського суспільства. Молоде покоління "споживачів з кліповим мисленням" втрачає ціннісні орієнтири, а впровадження принципу "негативної селекції" не тільки у владі, а і в українських інституціях усіх рівнів, непотизм та корупція сприяють подальшій деградації українського суспільства в цілому".
  • Ескіз
    Документ
    Фактори поширення корупції в безготівковому суспільстві
    (ДВНЗ "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури", 2023) Абрамов, Федір Володимирович
    В даній роботі проводиться дослідження потенційних наслідків відмови суспільства від готівкових платежів та остаточного переходу до безготівкових розрахунків для попередження виникнення та поширення корупції. Виявлено, що перехід до безготівкового суспільства матиме нерівномірний вплив на різні форми корупції. Показано, що навіть у випадку таких форм корупції як вимагання та хабарництво, стримувальних вплив переходу до безготівкового суспільства буде обмеженим. Доведено, що перехід до безготівкового суспільства матиме незначний вплив на загальний рівень корумпованості країни. Низька ефективність даного заходу обумовлена наступними чинниками: наявністю форм корупції, що не передбачають безпосередньої сплати хабара; можливістю зацікавлених сторін відмовитись від хабарництва на користь інших форм корупції; підвищенням питомої ваги тих форм корупції, що вимагають більших зусиль для їх виявлення.
  • Ескіз
    Документ
    Попередження корупції в системі фінансового моніторингу: інституційний підхід
    (2023) Волоснікова, Наталія Миколаївна; Сержанов, Віталій Вікторович; Абрамов, Федір Володимирович
    В даній статті розглядаються інституційні чинники виникнення корупції в системі фінансового моніторингу та шляхи підвищення ефективності заходів попередження бюрократичної та не бюрократичної (кримінальної) корупції. Показано, що чинниками, що сприяють виникненню корупції в системі фінансового моніторингу є: високий рівень трансакційних витрат бюрократичних процедур та широкі дискреційні повноваження чиновників. Запропоновано, для попередження бюрократичної корупції застосовувати делегування функцій фінансового моніторингу учасникам ринку, що здатні їх реалізувати з найменшими трансакційними витратами. Показано, що у випадку не бюрократичної корупції вибір заходів попередження корупції залежить від типу безпосередньої діяльності клієнта. У випадку коли клієнтом обирається незаборонений вид діяльності, для попередження не бюрократичної корупції має застосовуватися делегування функцій фінансового моніторингу учасникам ринку, що здатні їх реалізувати з найменшими трансакційними витратами бюрократичних процедур. У випадку коли клієнтом обирається заборонений вид діяльності перевага має надаватися репресивним антикорупційним заходам.
  • Ескіз
    Документ
    Взаємозв'язок між рівнем корумпованості країни та обсягами прямих іноземних інвестицій
    (2022) Андреєв, Олександр Миколайович; Андреєва, Ольга Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Корупційні трансакційні витрати та ефективність антикорупційної політики
    (2022) Андреєв, Олександр Миколайович; Андреєва, Ольга Миколаївна
  • Ескіз
    Публікація
    Управління процесами оподаткування суб'єктів господарювання у забезпеченні ефективності розвитку підприємництва
    (Видавничий дім "Гельветика", 2023) Євтушенко, Г. В.; Куценко, Тетяна Миколаївна; Альошин, Сергій Юрійович
    Стаття присвячена дослідженню основних аспектів управління процесами оподаткування суб’єктів господарювання з метою забезпечення ефективності розвитку підприємництва в умовах необхідності відновлення та відтворення соціально–економічного потенціалу національної економіки. Встановлено, що ухилення від сплати податків та зборів супроводжуються такими явищами як корупція та тіньова економка, існування яких призводить до ряду негативних наслідків для національних органів влади та суспільства. Запропоновано підходи до створення сприятливої підприємницької екосистеми, що дозволить створити умови для заохочення підприємницької ініціативи на основі оптимального податкового навантаження. Обґрунтовано систему цілей держави в сфері управління процесами оподаткування суб’єктів господарювання у забезпеченні ефективності розвитку підприємництва та підсумкові критерії оцінки її ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Значущість індикаторів оцінки кадрової безпеки у системі індикаторів оцінки економічної безпеки підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Гармаш, Сергій Володимирович
    Метою роботи є визначення важливості індикаторів оцінки кадрової безпеки у системі індикаторів оцінки економічної безпеки підприємства. Новизна цього аналізу полягає в тому, що робиться наголос на значенні морального виміру як основи кадрової безпеки (не тільки підприємства). Слід додати, що наведені показники-індикатори економічної безпеки можна розрахувати і дослідити зміни за ними у динаміці, що сприяє прийняттю відповідних та своєчасних рішень. Дослідження моральному виміру вже знаходиться у площині загальнолюдських цінностей, але безпосередньо впливає на усі процеси. «… перебудова вітчизняними підприємствами своєї діяльності в умовах динамічної невизначеності факторів зовнішнього середовища та пристосування до ринкових умов – безперервний процес, але методи досягнення конкурентних переваг та отримання прибутків вже залежать від «якості» людського ресурсу, який здійснює управління – від його морального виміру» [1, с. 269]. Оскільки персонал є одночасно як об’єктом, так і суб’єктом управління, то цілеспрямоване моральне та інтелектуальне зубожіння працездатного населення країни є як причиною, так і наслідком занепаду не тільки менеджменту окремих підприємств, а й деградації українського суспільства. Витоки низького рівня управління слід розглядати в аспекті взаєпопов’язаних процесів, починаючи ще з навчання у вищому навчальному закладі. Молоде покоління «споживачів з кліповим мисленням» втрачає ціннісні орієнтири, а впровадження принципу «негативної селекції» не тільки у владі, а і в українських інституціях усіх рівнів, непотизм та корупція сприяють подальшій деградації українського суспільства в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Experience of participation in international projects in the aspect of interconnected processes (problems and prospects) – significance of the human factor
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Garmash, Sergii
    The purpose of the work is to highlight the situation that has developed in higher educational institutions of Ukraine in terms of finding partners for participation in international projects; dynamic changes in the internal and external environments, which are components of the reasons for the decline of this direction; possible development prospects under certain conditions; the influence of the human factor on these processes. National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute” has sufficient experience of working in international projects. For its efficient international cooperation NTU “KhPI” was repeatedly recognized as one of the best universities both in the region and in Ukraine on the whole. The situation in finding partners to participate in international projects of general departments is difficult. That’s why, cooperation of general departments with special departments is necessary to involve the former in international projects. If earlier partnership proposals mostly came from foreign institutions, now the responsibilities of finding foreign partners for the institute's (department's) participation in international projects have been shifted to the shoulders of teachers. The direct officials subconsciously learned one of Andrew Carnegie's famous quotes: “The secret of success lies not in doing your own work, but in recognizing the right man to do it”. The unification of the higher education system with the standards of Western countries in recent years has led to the appearance of a whole wave of paper waste that increasingly fills the teacher's living space. But this is unlikely to trouble officials from education, who mainly pay attention to artificial ratings and redistribution of financial flows in this area. Obviously, at all levels, the phenomenon of “negative selection of power” is gaining momentum in all structural subdivisions of any organization, as it has already become an integral trend in Ukraine during the years of its independence, on a par with corruption, personal preferences and nepotism. In the conditions of modern challenges that the question of the competence of human resources is becoing increasingly acute. The ability to make informed decisions, to take responsibility, even simply to remain a decent person become guidelines in times of trials, when real leaders emerge and the real elite of society crystallizes.