Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Переваги та недоліки різних методів досліджень фазово-структурних станів матеріалів (оглядова стаття)
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Князєва (Постельник), Ганна Олександрівна; Князєв, Сергій Анатолійович; Ткачук, Микола Миколайович; Пінчук, Наталія Володимирівна
    У роботі наведений короткий огляд стандартних можливостей рентгенівських методик дослідження матеріалів з наведенням прикладів сучасного виконання елементного та рентгеноструктурного досліджень. Методи рентгенівських досліджень дають можливість виявити елементний та фазово-структурний стан. Завдяки сучасному програмному забезпеченню та електронним базам даних застосування донині складних методик стає простим і більш доступним. Практика взаємодії дослідників показує, що навіть спеціалістам у галузі рентгеноструктурного аналізу не завжди відомі сучасні методики обробки і розшифрування отриманих даних. Можливості та алгоритм дії при дослідженнях можуть бути цікавими для студентів, інженерів, дослідників матеріалознавчого та машинобудівного профілю.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасне лабораторне обладнання та витратні матеріали для металографії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Князєв, Сергій Анатолійович
  • Ескіз
    Документ
    Мікроскопія комплексів "вугілля-реагент"
    (Криворізький національний університет, 2015) Білецький, Володимир Стефанович; Сергєєв, Павло Всеволодович
    Статтю присвячено темі мікроскопічних досліджень комплексів «вугілля-реагент». Показано, що розроблена нами методика препарування і мікроскопічних досліджень структур «вугілля-реагент» є результативним методом вивчення технологічних процесів агрегації дрібних зерен вугілля, зокрема брикетування, селективної флокуляції та грануляції. Одночасно з іншими методами вона дозволяє ідентифікувати об’єкти розміром 1-10 мкм і більше, класифікувати вугільно-реагенті комплекси (нами запропоновано виділяти чотири типи комплексів «вугілля-реагент»), вивчати поверхню вугільних зерен і проникнення реагенту в пори та тріщини. Виконанi мiкроскопiчнi дослiдження вугiлля ряду метаморфiзму показують наявнiсть локальних та обширних областей на поверхнi вугiльних зерен з виступами, западинами, раковинами, трiщинами, гострими кутами, скидами, порами та iн. елементами поверхнi. Мікроскопія структур «вугілля-реагент» дозволяє оцінити характер аутогезійного контакту зерен вугілля по поверхневій масляній плівці, зокрема контакт по структурованих граничних плівках, що вельми важливо для встановлення міцності зв’язку елементів комплексу. Крім того, мікроскопія може бути застосована для оцінки окиснення вугільної поверхні. Показано можливість мікроскопічної фіксації на вугіллі смужок Бекке. Подальші дослідження доцільно провести в напрямку розробки методики кількісної оцінки ступеня окиснення вугільних зерен за товщиною смужок Бекке.