Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання курсової роботи та розрахункових завдань за темою "Розрахунок показників теплової схеми енергоблоку ТЕС"
    (2024) Ганжа, Антон Миколайович; Кошельнік, Олександр Вадимович
    Перетворення енергії палива на електричну здійснюється на сучасних паротурбінних електростанціях на основі складних теплових схем. Як відомо, застосування складних термодинамічних циклів з використанням теплоти відпрацьованої пари для зовнішнього споживання і регенеративного підігріву живильної води із застосуванням проміжного перегріву пари сприяє підвищенню теплової економічності енергоблоків. У цих методичних вказівках представлено методику розрахунку теплового балансу парогенератора та термодинамічний розрахунок принципової теплової схеми паротурбінної енергоустановки номінальною потужністю 290-310 МВт. Принципова теплова схема енергоустановки відповідає реальній тепловій схемі енергоблоку з турбоустановкою надкритичного тиску К-300-240 Харківського турбінного заводу, перед якою встановлюються прямоточні парогенератори типів ТПП-210, ТПП-210-А або ПК-41 номінальною продуктивністю 950 т/год. Методичні вказівки призначені для виконання розрахункових завдань з дисципліни «Теплові та атомні електричні станції».
  • Ескіз
    Документ
    Реактори і парогенератори енергоблоків АЕС: схеми, процеси, матеріали, конструкції, моделі
    (ТОВ "В справі", 2017) Єфімов, Олександр В'ячеславович; Пилипенко, Микола Миколайович; Потаніна, Тетяна Володимирівна; Каверцев, Валерій Леонідович; Гаркуша, Тетяна Анатоліївна
    У монографії наведено схеми, процеси, матеріали, конструкції, моделі реакторів і парогенераторів енергоблоків АЕС, їх систем та устаткування. Монографія призначена для наукових співробітників та інженерів, що працюють у ядерній галузі енергетики, а також для викладачів, аспірантів і магістрів різних технічних спеціальностей, пов'язаних з цією галуззю знань.
  • Ескіз
    Документ
    Конструкції, матеріали, процеси і розрахунки реакторів і парогенераторів АЕС
    (НТУ "ХПІ", 2015) Єфімов, Олександр В'ячеславович; Пилипенко, Микола Миколайович
    Розглянуто основні конструктивні схеми парогенераторів ядерних енергетичних установок, їх класифікацію і теплові схеми АЕС з реакторами різних типів, а також питання, пов'язані із застосуванням різних конструкційних матеріалів для виробництва парогенераторів, з дією опромінення і різних середовищ на матеріали. Викладено особливості теплогідравлічного розрахунку парогенераторів різних типів і характеристики процесів, які перебігають в них. Стисло викладено методи розрахунку елементів парогенераторів на міцність, а також основи математичного моделювання парогенераторів енергоблоків АЕС. Призначено для викладачів, аспірантів і студентів політехнічних, енергетичних і інших вузів, а також для спеціалістів в галузі атомної енергетики.
  • Ескіз
    Документ
    Програма, методичні вказівки, контрольні завдання з курсу "Виробництво та монтаж котлів"
    (НТУ "ХПІ", 2011) Єфімов, Олександр В'ячеславович; Тютюник, Лариса Іванівна; Каверцев, Валерій Леонідович
    Курс "Виробництво та монтаж котлів" розподілений на дві частини, які читаються послідовно. Таким чином, у курсі послідовно охоплюється увесь комплекс робіт з проектування, монтажу та наладки парогенераторів. У цьому курсі викладаються головні операції монтажу конструкцій парогенераторів та підготовки головних приладів для використання у монтажних роботах. При цьому головний напрямок робиться на освоєння організації та проектування монтажних робіт, та розробку схем монтажу і виконанні необхідних розрахунків. Цей курс розрахований на підготовку фахівців у галузі проектування монтажних робіт.
  • Ескіз
    Документ
    Методи математичного моделювання і оптимізації параметрів теплоенергетичного устаткування АЕС
    (НТУ "ХПІ", 2008) Єфімов, Олександр В'ячеславович; Пилипенко, Микола Миколайович; Єсипенко, Тетяна Олексіївна; Каверцев, Валерій Леонідович; Чуян, О. О.
    Представлені приклади та обґрунтування необхідності застосування математичного, в тому числі і імітаційного, моделювання визначення надійності і оптимізації параметрів технологічних процесів з метою створення і удосконалення систем інтелектуальної підтримки, що необхідно для автоматизованого управління складними теплоенергетичними системами.