Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 33
  • Ескіз
    Документ
    Основні характеристики та вимоги до конструкцій механізмів і машин
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Крахмальов, Олександр Вікторович
  • Ескіз
    Документ
    Психологічна стійкість до тривалої роботи в легкій атлетиці
    (Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, 2022) Жогло, В. М.; Матузна, Наталія Анатоліївна; Казак, Володимир Юрійович; Фоменко, Вікторія Вікторівна; Єфременко, А. М.
    Висвітлено питання важливості психологічної стійкості у легкоатлетичному спорті в умовах здійснення тренувальної та змагальної діяльності спортсменів. Метою дослідження є характеристика особливостей психологічної стійкості до тривалої роботи у легкій атлетиці. Методи. Для досягнення мети роботи були використані теоретичні методи педагогічного дослідження. Результати та їх обговорення. Виявлено, що змагальна діяльність, яка формує структуру підготовчого процесу, у легкій атлетиці характеризується граничним фізичними навантаженнями, що проявляє атлет в процесі боротьби власне з суперниками, а також в умовах виконання тренувальних навантажень. Такі впливи відзначаються специфічними та неспецифічними реакціями з боку функціональних систем легкоатлетів, що мають особливості відповідно їх спортивної спеціалізації. Характерними перемінними для навантажень у легкоатлетичному спорті виступають напруженість та тривалість фізичної роботи. В більшості видів легкої атлетики саме тривалість впливу тренувального навантаження визначає ефективність спортивної підготовки. З іншого боку, деякі види легкої атлетики характеризуються тривалістю змагальної діяльності яка визначається або сутністю досягнення спортивного результату, або значним часом, протягом якого відбувається визначення переможця. Таким чином, стану атлетів, які змагаються, притаманне значне фізичне та психічне напруження, що є взаємопов’язаними. Відтак, виключне значення набувають вимоги до психологічної стійкості легкоатлетів. Висновки. В результаті дослідження встановлено, що успішність тренувальної та змагальної діяльності легкоатлетів різних спеціалізацій залежить від психологічної стійкості до тривалої роботи у протягом тренувальної та змагальної діяльності. Це слід враховувати при плануванні процесу підготовки легкоатлетів як у річному, так і багаторічному аспектах. Проведене дослідження може стати базою для подальших теоретичних, емпіричних досліджень, а також методичних доробок з психології легкоатлетичного спорту.
  • Ескіз
    Документ
    Про необхідність зміни стилю життя в інклюзивному суспільстві
    (2020) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна
  • Ескіз
    Документ
    Ергономічні властивості та екологія транспортних засобів
    (2022) Кожушко, Андрій Павлович; Калінін, Євген Іванович
    Представлені матеріали висвітлюють основні питання в ергономіці та екології транспортних засобів. Окрім того, знайомлять читача з сучасними тенденціями розвитку ергономічних властивостей транспортних засобів, а також з екологічними нормами та загальною екологічною безпекою Призначено для студентів, аспірантів, викладачів та наукових співробітників транспортного профілю.
  • Ескіз
    Документ
    Види здоров'я людини
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Кузьменко, Олена Олексіївна
    Розглянуті п’ять складових здоров’я людини: фізичне, психічне, соціальне, професійне і духовне. Визначені основні фактори, які визначають стан кожного виду здоров’я людини.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення потреб в асинхронних двигунах на ремонт та експлуатацію з використанням теорії надійності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
  • Ескіз
    Документ
    Економічні механізми побудови людиноцентричного суспільства
    (ТОВ "Планета – Прінт", 2020) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна
  • Ескіз
    Документ
    Трудовий потенціал як складова системи менеджменту промислового підприємства
    (ФО-П Федорко М. Ю., 2021) Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    Запропоновано визначення категорії трудовий потенціал: це є максимально можлива величина, що визначає участь працівників у виробництві з екстремальних умов з урахуванням їх психофізичних особливостей, рівня професійних знань та набутого досвіду. Такого роду визначення дефініції "трудовий потенціал" в більшій мірі обґрунтоване і в повному обсязі передає сутність даної економічної категорії.
  • Ескіз
    Документ
    До питання аналізу засобів знищення інформації на магнітних носіях
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Главчев, Максим Ігорович; Чалапко, А. В.
  • Ескіз
    Публікація
    Вібродіагностика фундаменту енергоблоку 200 МВт
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012) Красніков, Сергій Васильович; Водка, Олексій Олександрович