Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Практикум з опору матеріалів. Частина 1
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Киркач, Борис Миколайович; Хавін, Валерій Львович; Конохов, Володимир Іванович; Шергін, Сергій Юрійович
    У навчально-методичному наведено приклади розв'язання практичних задач відповідно розділів опору матеріалів: центральне розтягнення-стискання, зсув, кручення. Для студентів спеціальностей 131 «Прикладна механіка» та 133 «Галузеве машинобудування».
  • Ескіз
    Документ
    Розподіл допустимого тиску на ґрунт ходових систем колісних тракторів за територією України
    (НТУ "ХПІ", 2018) Ребров, Олексій Юрійович
    Запропоновано методику оцінки впливу на ґрунт ходових систем колісних тракторів згідно встановленому розподілу за територією України допустимого тиску на ґрунт колісних тракторів відповідно до вимог стандарту та урахуванням особливостей ґрунто-кліматичних умов та фактичних середньобагаторічних параметрів вмісту вологи в ріллі в середньобагаторічні терміни проведення робіт під час підготовки ґрунту під ранні ярові культури навесні та під озиму пшеницю в літньо-осінній період.
  • Ескіз
    Документ
    Деформування імпульсом балки, однобічно підкріпленої пружною опорою
    (НТУ "ХПІ", 2018) Ольшанський, Василь Павлович; Ольшанський, Станіслав Васильович
    Розглянуто дію силового імпульсного навантаження на балку, дискретно підкріпленою пружною опорою. Передбачено відставання (відрив) балки від опори, яка піддана лише стисканню (за відсутності розтягу). Виділено два етапи деформування балки. На першому вона взаємодіє з опорою (однобічною в'яззю), а на другому – їх контакт відсутній. Переміщення розгорнуто в ряд синусів, що задовольняє умовам вільного опирання кінців балки. Визначення контактної реакції на пружній опорі зведено до інтегрального рівняння типу Вольтера. Побудовано його наближений аналітичний і числовий розв'язки. Показано, що амплітудне переміщення балки в бік стискання опори, куди спрямовано зовнішній силовий імпульс, менше ніж амплітудне переміщення розвантаженої балки в протилежному напрямі, при її вільних коливаннях, щовластиво пружним системам з несиметричною силовою характеристикою. Досліджено вплив обчисленої кількості членів в часткових сумах рядів на точність числових результатів. Проаналізовано вплив різних чинників, зокрема жорсткості проміжної дискретної опори, на процес деформування балки.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні дослідження робочого процесу безшатунного двигуна
    (НТУ "ХПІ", 2015) Колеснікова, Тетяна Миколаївна
    Приведена математична модель робочого циклу бензинового чотиритактного двигуна з урахуванням кінематики силового механізму та змінного ступеня стискання на часткових режимах. Модель впускної системи заснована на рівняннях втрат тиску в елементах впускної системи і дозволяє визначати температуру та тиск перед впускним клапаном в залежності від навантаження та частоти обертання колінчастого валу. По точності розрахунків дана математична модель не поступається відомим програмам, але значно простіша, менш трудомістка й вимагає меншого машинного часу. Модель дозволяє оцінювати заходи, що направлені на оптимізацію конструкції двигуна й підвищення його паливної економічності.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунки на міцність стержнів при складному деформуванні
    (НТУ "ХПІ", 2010) Киркач, Борис Миколайович; Конохов, Володимир Іванович; Хавін, Валерій Львович; Шергін, Сергій Юрійович
    Розглядаються теоретичні аспекти розрахунків при складному навантаженні, надаються приклади інженерних розрахунків на міцність стержнів при складному деформуванні; теоретичні основи напруженого стану в точці при комбінації різних видів простого деформування, надаються розрахункові схеми і чисельні дані для виконання індивідуальних розрахунково-проектувальних завдань, а також приклади їх розв’язання. Призначено для студентів машинобудівних спеціальностей. Може бути корисним для викладачів, а також для аспірантів, інженерів та наукових працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунки бруса при простих видах деформування
    (НТУ "ХПІ", 2012) Конкін, Валерій Миколайович; Конохов, Володимир Іванович; Шергін, Сергій Юрійович; Кравцова, Наталія Вікторівна
    Посібник містить розрахунки прямолінійних стержнів на розтягання–стискання, прямий поперечний згин та кручення. Призначено для студентів машинобудівних спеціальностей заочної форми навчання. Може бути корисним для викладачів, а також для аспірантів та наукових працівників.