Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Концептуальні засади розвитку теорії міжнародного бізнесу в умовах підвищення глобальної технологічної динамічності
    (Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, 2022) Данько, Тарас Володимирович
    Метою статті є розробка концептуальних засад розвитку теорії міжнародного бізнесу в умовах підвищення глобальної технологічної динамічності. У статті розглянуто зв’язок між підвищенням технологічної динамічності в сучасному світі та проблемними питаннями в теорії міжнародного бізнесу щодо крихкості або недовговічності специфічних переваг країн і специфічних переваг фірм, які лежать в самій основі існування мультинаціональних корпорацій, їхніх бізнес-моделей та, відповідно, їхньої стійкості. Пропонується комплексне розв’язання цієї якісно нової проблеми міжнародного бізнесу шляхом вирішення загальної задачі забезпечення стійкості фірми в умовах підвищення технологічної динамічності в галузі та визначення, за рахунок яких специфічних переваг ті фірми, які демонструють відповідний рівень стійкості, здатні успішно інтернаціоналізуватися та продовжувати конкурувати на світових ринках у теперішніх умовах, незважаючи на дизрупцію класичної парадигми існування міжнародних фірм. Досліджено еволюцію теорій менеджменту конкурентоспроможності фірми в умовах підвищення динамічності середовища, яка призвела до появи динамічного стратегічного менеджменту на основі інтеграції теорії динамічних здатностей та інституціонального підходу з традиційним інструментарієм розробки та імплементації корпоративних стратегій. Дістало подальшого розвитку обґрунтування концепції специфічних переваг глобальних інноваційних екосистем у теорії міжнародного бізнесу. Практичне застосування запропонованих концептуальних засад розвитку теорії міжнародного бізнесу з урахуванням безперервного підвищення технологічної динамічності в сучасному світі полягає у запровадженні міжнародними фірмами в своїй діяльності засобів динамічного стратегічного менеджменту включно з розробкою та втіленням стратегій своєї участі у глобальних інноваційних екосистемах.
  • Ескіз
    Документ
    Концепція створення спільної цінності в міжнародному бізнесі
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Данько, Тарас Володимирович; Семененко, Єлизавета Василівна
    Значну перспективу розвитку концепції створенні спільної цінності в міжнародному бізнесі має інституціональний підхід та вдосконалення стратегічного менеджменту МНК на цій основі. В умовах четвертої промислової революції варто приділити увагу застосуванню міжнародними компаніями форсайту, спрямованого на їхню інтеграцію до інноваційний екосистем 4.0, як прояв концепції створення спільної цінності, а також бізнес-моделей, які базуються на конкооперації та створенні спільної цінності.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток менеджменту в сучасній Україні: першочергові виклики
    (2022) Данько, Тарас Володимирович
    З точки зору економічного розвитку будь-якої країни важливого значення набувають здатності її національної науково-освітянської спільноти в галузі менеджменту відповідати потребам та вимогам її соціально-економічного розвитку та адаптуватися до змін навколишнього світу. Саме тому актуального значення набуває діагностика першочергових викликів для цієї спільноти в Україні в умовах прискорення глобальних змін, які ми спостерігаємо в сучасному світі.
  • Ескіз
    Документ
    Інституціоналізація екосистеми менеджменту як фактор економічного розвитку країни
    (2022) Данько, Тарас Володимирович
    Менеджмент, як прикладна наука, робить корисний внесок в накопичення суспільством критичної маси управлінських здатностей, які відповідають національним інтересам та актуальним соціально-економічним потребам, саме за умови свого включення в інституціоналізацію адекватної екосистеми професійного менеджменту в країні.
  • Ескіз
    Документ
    Інституціональний підхід до менеджменту конкурентоспроможності міжнародного бізнесу
    (ТОВ "Планета-Прінт", 2021) Данько, Тарас Володимирович
    Розглянуті сучасний стан та перспективні напрями подальшого розвитку теоретичних засад інституціонального підходу до менеджменту конкурентоспроможності міжнародного бізнесу.
  • Ескіз
    Публікація
  • Ескіз
    Публікація
    Інституціональний підхід у системі державного регулювання взаємовідносин суб'єктів електроенергетичного ринку
    (ВД "ІНЖЕК", 2016) Колєсніченко, Анастасія Сергіївна
    У статті проаналізовано поняття інститутів з позиції еволюції підходів до цієї економічної категорії. Спираючись на тезис, що зв'язки між учасниками ринку електричної енергії мають нелінійний характер (що обумовлено використанням численних транзакцій та інфраструктурних елементів як інструментів взаємодії суб'єктів), висвітлено роль, яку виконують інститути, виступаючи основоположними факторами функціонування ринку електричної енергії як інтегрованої економічної системи в довгостроковій перспективі. Визначено залежність ефективності формування взаємовідносин суб'єктів від упорядкованості та урегульованості інституціональної структури енергоринку. Обґрунтовано доцільність використання інституціональної теорії в галузі державного регулювання, що дозволяє комплексно розглядати весь спектр можливостей побудови механізму взаємодії суб'єктів ринку електричної енергії. Доведено, що представлення системи взаємовідносин учасників енергоринку в контексті інституціонального підходу не лише відтворює наукову сутність, але й має практичне значення для організації його ефективного регулювання.