Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 23
  • Ескіз
    Документ
    Моделі розподілу інформаційного ресурсу в АСУ спеціального призначення
    (National technical university of Ukraine "Igor Sykorsky Kyiv polytechnic institute", 2016) Субач, Ігор Юрійович; Чаузов, Олександр Миколайович; Кучук, Ніна Георгіївна
    У даній статті розглядаються принципи побудови математичних моделей, що дозволяють оптимально розподілити інформаційний ресурс системи у відповідності за обраним критерієм. Проведено аналіз особливостей планування розподілу інформаційного ресурсу в АСУ спеціального призначення. На основі проведеного аналізу сформульовано задачу розробки моделі, що базується на відповідній структурі системи планування, котра враховує обмеження, специфічні для АСУ, що розглядаються. Розроблено два варіанти математичної моделі розподілу інформаційних блоків по розподілених вузлах базової інформаційно-телекомунікаційній мережі АСУ спеціального призначення. Особливості АСУ, що розглядаються, враховуються у розроблених моделях за допомогою введеної функції корисності. При моделюванні процесів, що відбуваються у відповідних інформаційних підсистемах, використовується багаторівнева система обробки та зберігання даних. Для цього при проектуванні системи або її модернізації створюється модель ієрархічного виділення інформаційного ресурсу, що може розглядатися досить автономно та незалежно від взаємодії із зовнішніми абонентами. Кожний наступний рівень моделі ієрархічного виділення інформаційного ресурсу характеризується збільшенням часу доступу до інформації та зниженням вартості зберігання одиниці даних.
  • Ескіз
    Документ
    Управление координатами вентильного электропривода механизмов подачи автоматизированного сварочного оборудования
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Лебедев, Владимир Александрович; Жук, Геннадий Владимирович; Островерхов, Николай Яковлевич; Халимовский, Алексей Модестович
    Исследования показали, что использование стандартной настройки контура скорости на симметричный оптимум системы управления механизмом подачи автоматизированного сварочного оборудования обеспечивает частоту импульсной подачи электродной проволоки до 60 Гц и улучшение качества сварных соединений. На основе концепции обратных задач динамики в соединении с минимизацией функционала мгновенного значения кинетической энергии синтезирован регулятор скорости, что позволило повысить частоту импульсов до 100 Гц при отработке требуемого линейного перемещения проволоки. Это существенно расширяет возможности электродуговой сварки и наплавки. Система управления механизмом подачи проволоки реализована на основе безредукторного вентильного электропривода.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез систем управления энергоблока АЭС в лаборатории оптимизации OPTLAB
    (ТЕС, 2015) Северин, Валерий Петрович
    Рассмотрена лаборатория методов оптимизации, которая построена на принципах модульности, простоты и надежности. Выполнен синтез оптимальных систем управления для ядерного реактора, парогенератора и паровой турбины, а также систем автоматического поддержания нейтронной мощности и давления пара перед турбиной для нормальных режимов эксплуатации энергоблока.
  • Ескіз
    Документ
    Інваріантний до ɛ електрогідравлічний слідкуючий привод зі змінною структурою
    (Донецький національний технічний університет, 2012) Скворчевський, Олександр Євгенович
    Метою дослідження є структурний синтез інваріантного до ε електрогідравлічного слідкуючого приводу зі змінною структурою. Поставлена задача вирішувалась евристичними методами із використанням теорії автоматичного керування та технічної гідравліки. В результаті була отримана необхідна принципова схема приводу, обґрунтована її працездатність. Використання принципів побудови інваріантних до ε слідкуючих систем та систем автоматичного керування зі змінною структурою дозволять створити уніфікований електрогідравлічний слідкуючий привод загальномашинобудівного призначення.
  • Ескіз
    Документ
    Определение факторов пульсаций системы подавления мешающих гармоник полупроводникового преобразователя
    (НТУ "ХПИ", 2018) Панченко, Владислав Вадимович; Маслий, Артем Сергеевич; Помазан, Даниил Павлович; Буряковский, Сергей Геннадьевич
    Целью статьи является определение факторов пульсаций замкнутой системы автоматического регулирования (САР) мешающих гармоник, содержащей полупроводниковый преобразователь с двухсторонней широтно-импульсной модуляцией (ШИМ), а также подтверждение теоретических предпосылок о возможности самокомпенсации действия факторов пульсаций в системе с двухсторонней ШИМ. Для проведения работы использовались: классическая теория электрических цепей, методы гармонического анализа и теория обобщенных функций. Получены выражения, математически связывающие факторы пульсаций, значения коэффициентов демпфирования и регулируемого параметра для разных частот мешающих гармоник в системе с двухсторонней ШИМ. Экспериментально подтверждены теоретические предпосылки о самокомпенсации действия факторов пульсаций в системе с двухсторонней ШИМ. Использование результатов работы позволит создать замкнутую САР для эффективного подавления мешающих гармоник в контактной сети постоянного тока.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток методів та засобів комп’ютерного моделювання для дослідження електричних режимів дугової сталеплавильної печі
    (НТУ "ХПІ", 2018) Лозинський, Орест Юліанович; Паранчук, Ярослав Степанович; Паранчук, Роман Ярославович; Матіко, Федір Дмитрович
    Метою статті є створення трифазної у миттєвих координатах комп’ютерної Simulink-моделі системи живлення та системи автоматичного регулювання (САР) координат електричного режиму (ЕР) дугової сталеплавильної печі типу ДСП-200, яка має зручний інтерфейс для зміни структури та параметрів системи живлення трифазних дуг, структури системи та законів керування електричним режимом, а також стохастичних характеристик параметричних та координатних збурень. Для проведення досліджень використовувалися положення теорії електричних кіл, експериментальні дослідження і математичне та комп’ютерне моделювання в додатку Simulink пакету Маtlab. Створено високоточну комп’ютерну у миттєвих координатах Simulink-модель системи живлення та САР координат ЕР ДСП-200 та з її використанням проведено дослідження ЕР та отримано оцінки показників функціонування дугової печі у різних технологічних періодах плавлення та за різних структур системи автоматичного керування (САК). Вперше на основі поєднання елементів бібліотеки додатку Simulink та типових бібліотечних блоків SimPowerSystems програми Matlab складено трифазну у миттєвих координатах повну модель системи живлення та САК ЕР дугової печі ДСП-200, яка має значні переваги по точності, швидкодії та функціональних можливостях у порівнянні з відомими моделями. Можливість виконання на створеній Simulink-моделі математичних експериментів з дослідження показників динаміки регулювання координат ЕР та показників електромагнітної сумісності режимів ДСП та електромережі при дії детермінованих і випадкових збурень.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез системи управління асинхронним тяговим приводом методом АКУР
    (НТУ "ХПІ", 2017) Носков, Валентин Іванович; Ліпчанський, Максим Валентинович; Гейко, Геннадій Вікторович
    Предметом вивчення в статті є аналіз методів синтезу систем автоматичного управління (САУ) для рухомого складу з асинхронним тяговим приводом (АТП). Мета – забезпечення якості динаміки процесів, точності приведення об'єктів в задану точку фазового простору та мінімізація енергетичних витрат на процеси керування в умовах детермінованих і випадкових збурень. Задача – вибір метода синтезу оптимальних САУ, що дозволяє забезпечити необхідні показники якості роботи АТП. Аналіз проблем оптимального управління тяговим приводом рухомого складу показав, що найбільш перспективно використовувати для синтезу систем управління об'єктами, які описуються системами нелінійних диференціальних рівнянь, метод аналітичного конструювання регуляторів за критерієм узагальненої роботи (АКУР). Метод АКУР дозволяє синтезувати регулятори, які оптимізують процеси управління не тільки при детермінованих, але й при випадкових збуреннях. Але використання цього методу можливо для об'єктів, математична модель яких описується системою диференціальних рівнянь, в яких управління входять лінійно. У зв'язку з тим, що в АТП управління входять нелінійно, для використання методу АКУР була виконана його адаптація та були отримані вирази для управлінь, які визначають структуру оптимального регулятора. Висновки: запропоновано підхід для синтезу САУ асинхронного тягового приводу з використанням метода АКУР. Була виконана адаптація цього методу з урахуванням нелінійних управлінь.
  • Ескіз
    Документ
    Модель системи автоматичного управління для маневрування потужністю реактора ВВЕР-1000
    (НТУ "ХПІ", 2016) Северин, Валерій Петрович; Нікуліна, Олена Миколаївна; Лютенко, Дарина Андріївна
    Представлена багатозонна математична модель реактора ВВЕР-1000 з зосередженими параметрами як об’єкта автоматичного управління. Модель реактора доповнена рівняннями регуляторів та приведена до відносних змінних стану. Розраховано аксіальний офсет як кількісну міру сталості реактора.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ и синтез систем управления энергоблока АЭС для маневренных режимов эксплуатации
    (Сумський державний університет, 2016) Северин, Валерий Петрович; Никулина, Елена Николаевна; Лютенко, Дарина Андреевна
    Усовершенствованы модели и методы для анализа и синтеза систем автоматического управления энергоблоков атомных электростанций на основании методов оптимизации. Построены нелинейные математические модели систем управления энергоблока и проведен синтез оптимальных регуляторов для маневренных режимов эксплуатации.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі систем управління парогенератором енергоблоку АЕС
    (НТУ "ХПІ", 2017) Нікуліна, Олена Миколаївна; Северин, Валерій Петрович; Трубчанова, Ніна Вікторівна
    Розроблена математична модель системи автоматичного управління продуктивністю парогенератора, яка представлена в просторі станів з відносними змінними у вигляді системи диференціальних рівнянь. Розв’язані задачі ідентифікації параметрів моделей систем керування за експериментальними даними процесів в парогенераторі ПГВ-1000.