Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка кредитного ризику у фінансовій діяльності банку
    (Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, 2021) Другова, Олена Сергіївна; Клепікова, Світлана Володимирівна; Романів, В. В.
    У статті розглянуто теоретичні питання щодо змістовності та оцінки кредитного ризику банку. Виділено види кредитного ризику та наведено характеристику кожного з них. Розраховуючи кредитний ризик, банк об’єднує фінансові активи відповідно до нормативного акту – "Положення про визначення банками України кредитного ризику за активними банківськими операціями". Указано показники EL, PD, LGD, EAD, які оцінюють кредитний ризик згідно з положенням. Розглянуто динаміку нормативів кредитного ризику банківської системи України за 2009–2019 рр. Статистичні дані показують, що в 2019 р. практично за всіма показниками половинау кредитного портфеля становлять непрацюючі кредити. Непрацюючі (недіючі) кредити – це кредити, які є сумнівними або безнадійними до повернення. Якість кредитного портфеля з такою часткою недіючих кредитів являє собою чинник гальмування та системний ризик. Розрахунки, наведені у статті, свідчать, що найбільший кредитний ризик мають державні банки, частка непрацюючих кредитів не зменшується навіть до 60%. Банки з державною часткою, не включаючи "ПриватБанк", намагаються знизити рівень ризиків кредитування. Наведено рекомендації щодо мінімізації банківського ризику у фінансовій діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародні стандарти фінансової звітності як інструмент нормативно-правового забезпечення операцій з кредитним портфелем банків України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Мордовцев, Олександр Сергійович; Казанський, Максим Михайлович
    У статті проаналізовано проблему застосування інформаційно-аналітичного та нормативно-правового забезпечення операцій з кредитним портфелем банку, яка, на сьогоднішній час, є актуальною та центральною для успішного кредитування, а отже й забезпечення повернення наданих позичок та підвищення дохідності кредитних операцій. Виявлено необхідність формування ефективної та дієвої системи інформаційно-аналітичне та нормативно правове забезпечення операцій з кредитним портфелем комерційних банків, основним інструментом якої є міжнародні стандарти фінансової звітності. Визначено, що вимоги сучасного рівня глобалізації досі опереджають затвердженні інтеграційні зміни щодо правил та принципів ведення бухгалтерського та управлінського обліку комерційними банками України. Побудовано на основі проведеного дослідження універсальну, ефективну та дієву систему нормативно-правового регулювання операцій з кредитним портфелем комерційного банку. Доведено, що нормативне регулювання операцій з кредитним портфелем комерційного банку можна схематично представити як ієрархічну схему із 4-х рівнів, де Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та Міжнародні стандарти фінансова звітності представляють основний перший рівень. Виявлено, що згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, надані банками кредити відносяться до категорії фінансових активів, які є одним із видів фінансових інструментів. Проаналізовано інші три рівня системи нормативно-правового регулювання операцій з кредитним портфелем комерційного банку, які є похідними від першого рівня. Зроблено висновок, що для більш ефективної організації обліку необхідно здійснити гармонізацію українського законодавства відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності, а отже комерційні банки за допомогою такої системи аналітичних показників зможуть проводити постійний моніторинг змін в економічній системі та своєчасно реагувати за допомогою внесення відповідних коректив у разі її незадовільного розвитку подій.
  • Ескіз
    Документ
    Управління кредитним ризиком банку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Сидько, Дарья Сергіївна
    Охарактеризовано кредитний ризик банку, на основі чого було проведено аналіз та оцінку чинників, що впливають на обсяг кредитного портфелю банку. Зроблено за допомого експертних оцінок співробітників банків та виокремлено, що суттєвим чинник впливу є резерви під кредитний ризик банку. Здійснено моделювання обсягів кредитного портфелю банку, виявлено значно високий зв'язок між обсягом кредитного портфелю банку та резервами під кредитні ризи. Виокремлено проблеми кредитування та можливі способи вирішення проблем в процесі оцінки ризику.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості функціонування системи ризик-менеджменту в комерційних банках України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Погорєлова, Тетяна Олексіївна; Ляшенко, Г. П.
    У статті розглянуто суть банківських ризиків, подано їх класифікацію. Досліджено вплив банківських ризиків на діяльність вітчизняної банківської системи. Виявлено основні недоліки функціонування системи управління ризиками вітчизняних банківських установ.