Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Обгрунтування стратегії фінансового оздоровлення аграрного підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Назарова, Тетяна Юріївна; Шевченко, Марина Миколаївна; Самохіна, Світлана Сергіївна
    У статті досліджено теоретичні питання фінансового оздоровлення аграрного підприємства, як складової частини загальної системи антикризового менеджменту. Встановлено основні інструменти його реалізації, досліджено організаційно-економічний механізм (стратегія), розробку та реалізацію кожного інструменту, що має позитивно впливати на економічний розвиток підприємства через якісний підхід до його реалізації та виробничо-фінансовий потенціал. Розглянуто існуючі методи та підходи до фінансо-вого оздоровлення, зроблено оцінку кожного з можливих та описано головні його характеристики. Проаналізовано процес розробки бізнес-плану як елемента реорганізації, який має забезпечувати своєчасне реагування на зміни в економіці підприємства, аналізувати можливі відхилення від плану та визначати цільові установки підприємства як мікроекономічної системи в економіці. На основі аналізу існуючих підходів до фінансового оздоровлення сільськогосподарських підприємств встановлено, що в теорії та практиці антикризового управління існує проблема у вигляді недосконалої оцінки доцільності фінансового оздоровлення. Виникає потреба в удосконаленні механізму оздоровлення не лише в частині втрати платоспроможності, а й для збереження та покращення потенціалу підприємства.
  • Ескіз
    Публікація
    Determination of lost profits of rightholders from counterfeit goods
    (Сумський державний університет, 2017) Kosenko, Aleksandra Petrovna; Tkachev, Maksim Mikhailovich; Kobielieva, Tatiana Aleksandrovna; Tkacheva, Nadezhda Petrovna
    The processes of exclusive rights violation of the manufacturers of original (licensed) products on the technological market are investigated. It is proposed methodical approaches concerning economic valuation of the amount of lost profits of the rights holders (licensees) in violation of intellectual property rights, the amount of which is firstly connected by the authors with the degree of use the copyright of their manufacturing facilities. It is developed a block-structured approach to the definition of missed potential opportunities of right holders and it is proposed economic and mathematical models for their determination.
  • Ескіз
    Публікація
    Дефініція поняття "економічна безпека підприємства": основні підходи та особливості
    (2019) Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    У статті проведено контент-аналіз і систематизацію наукових поглядів щодо сутності поняття "економічна безпека підприємства", а також розвиток понятійного апарату теорії менеджменту за рахунок дефініції економічної безпеки як об’єкта управління. На основі систематизації наукових поглядів на сутність поняття "економічна безпека підприємства" узагальнено різні підходи щодо цієї дефініції, а саме "економічна безпека підприємства" розглядається: як стан ефективного використання (ресурсів, потенціалу, діяльності); як стан захищеності (потенціалу підприємства, діяльності підприємства, інтересів тощо); як комплекс (економічних відносин, заходів, властивостей тощо); як характеристика (діяльності, досягнутих та очікуваних результатів діяльності тощо); як розвиток (збалансований і безупинний) тощо. Запропоноване авторське уточнене визначення терміна "економічна безпека підприємства" як комплексної характеристики стану захищеності економічних інтересів підприємства та їхньої узгодженості з наявним потенціалом і заявленими цілями, що дає змогу протистояти різним негативним факторам у процесі економічної діяльності.