Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Комплексні енегрогенеруючі вузли в об'єднаній енергетичній системі
    (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", 2017) Червоненко, Іван Ігорович; Махотіло, Костянтин Володимирович; Кулєшов, В. С.; Кулєшова, К. В.
    Проаналізовано стан розвитку сонячних та вітрових електростанцій в Україні та їх вплив на роботу об’єднаної енергосистеми. Досліджено доцільність об’єднання СЕС та ВЕС в комплексний енергогенеруючий вузол, що дозволяє знизити вплив погодних умов на об’єм генерованої енергії. Запропоновано математичні моделі станцій вузла, які враховують зміну метеорологічних факторів та їх вплив на характер графіку генерації. За результатами моделювання отримано співвідношення встановлених потужностей електростанцій до максимуму навантаження, яке забезпечую добовий баланс енергії з урахуванням кліматичних умов України для різних пір року. Для забезпечення миттєвого балансу потужності в вузлі запропоновано використовувати накопичувачі енергії та розроблено алгоритм роботи системи управління його роботою. Показана доцільність використання ГАЕС як накопичувача енергії в вузлі.
  • Ескіз
    Документ
    Использование гибридных энергогенерирующих узлов в "умных" сетях
    (НТУ "ХПИ", 2017) Червоненко, Иван Игоревич; Кулешов, Владислав Сергеевич; Кулешова, Кристина Владимировна
    Проблема обеспечения надежного и бесперебойного питания потребителей, питающихся от электростанций, которые работают на возобновляемых источниках энергии, очень актуальна. В данной статье проведен анализ мирового опыта по созданию гибридных энергогенерирующих узлов, работающих на возобновляемых источниках энергии. Благодаря разработанной балансовой модели энергоузла, дана оценка возможности строительства гибридных электростанций в условиях Востока Украины, и даны рекомендации по применению такого рода источников электроснабжения в структуре "умных" сетей с распределенной генерацией.