Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка фізичної підготовленості студентів секції важкої атлетики та скандинавської ходьби)
    (Запорізький національний університет, 2022) Глядя, Сергій Олександрович; Юшко, Олексій Володимирович; Борейко, Наталя Юріївна; Азаренкова, Любов Леонідівна
    У статті проаналізовано наявні види контролю та обґрунтовано зміст тестів і нормативів для оцінювання фізичної підготовленості студентів під час проведення навчальних занять з важкої атлетики та скандинавської ходьби, оцінено фізичну підготовленість студентів (секцій важкої атлетики та скандинавської ходьби). Матеріал і методи. У дослідженні взяли участь 24 студенти (чоловіки, основна медична група) зі спортивної спеціалізації «важка атлетика» та 24 студенти (чоловіки, основна медична група) секції скандинавської ходьби. Експеримент тривав протягом навчального року, заняття проводились за розкладом два рази на тиждень. Методи дослідження: аналіз і узагальнення даних науково-методичної та спеціальної літератури; педагогічне спостереження; тестування студентів. Результати. Застосовано комплексний аналіз з видів підготовленості студентів. Розглянуто вплив і взаємодію вправ з комплексів тестів із загальної фізичної та зі спеціальної фізичної підготовленості на студентів-важкоатлетів та студентів секції скандинавської ходьби. Виявлено рівень розвитку показників загальної та спеціальної фізичної підготовленості студентів НТУ «ХПІ», які займаються у секціях важкої атлетики та скандинавської ходьби. За даними дослідження студенти секції важкої атлетики мають високі показники за результатами тестування сили, а саме в підтягуванні на перекладині, стрибку у довжину з місця та нахилі тулуба вперед з положення сидячи, низькі показники в тестуванні витривалості. У студентів секції скандинавської ходьби, навпаки, найкращі показники у тестуванні рівномірного бігу 3000 м та гнучкості. Запропоновано засоби оцінювання спеціальної фізичної підготовленості для секції важкої атлетики: стрибок угору з місця, потрійний стрибок у довжину, згинання і розгинання рук в упорі на підлозі з оплеском, піднімання ніг угору з вису на перекладині, та секції скандинавської ходьби: ходьба з палками на 100 метрів з виконанням елементів техніки скандинавської ходьби. Висновки. Визначено рівень фізичної підготовленості студентів, які займаються важкою атлетикою та скандинавською ходьбою. Відмінний рівень мають 25% студентів, а 16,7% студентів – добрий рівень, 50% студентів – задовільний рівень і 8,3% студентів – незадовільний рівень фізичної підготовленості. Оптимальне поєднання засобів загальної і спеціальної фізичної підготовки підвищує рівень працездатності студентів, сприяє ефективному виконанню тренувальних навантажень та більш швидкої спортивної результативності.
  • Ескіз
    Документ
    Применение IT-технологий в оценке соревновательных достижений тяжелоатлетов
    (Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2017) Глядя, Сергей Александрович
    Представлено теоретическое обоснование подходов к определению показателей мышечной силы человека при подъеме отягощений с целью выявления победителя. Приведен краткий исторический экскурс в этапы зарождения систем оценивания соревновательных дисциплин. Рассмотрены существующие варианты оценивания соревновательных достижений, проанализированы их основные характеристики и критерии оценки. В настоящее время предлагается разработанная система оценивания соревновательных достижений тяжелоатлетов, как мужского пола, так и женского пола с учетом их собственного веса, т. е. весового коэффициента. Это позволяет равноценно сопоставлять полученные результаты тяжелоатлетов. Данная система апробирована в ряде соревнований по тяжелой атлетике. Для более широкого использования предлагаемой методики оценивания соревновательных достижений тяжелоатлетов использована современная IT-технология. Может применяться в соревнованиях различного уровня и предлагаться как национальная система оценивания соревновательных достижений тяжелоатлетов. Одним из достоинств является возможность ранжирования тяжелоатлетов в разных номинациях. В качестве примера применения IT-технологии выполнены пошаговые действия для определения количества очков условного спортсмена, что значительно упрощает систему подведения итогов соревнований, определяет "абсолютного победителя". Методика получила положительные отзывы, внедряется в учебно-тренировочный процесс спортивными секциями по тяжелой атлетике ВУЗами г. Харькова.