Електротехніка і Електромеханіка

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62894

Офіційний сайт http://eie.khpi.edu.ua/

Журнал публікує оригінальні результати досліджень з аналітичного, чисельного та мультифізичного методів моделювання електрофізичних процесів в електротехнічних електромеханічних та електроенергетичних установках та системах, з розробки нових електротехнічних пристроїв і систем з поліпшеними техніко-економічними та екологічними показниками в таких сферах, як: теоретична електротехніка, інженерна електрофізика, техніка сильних електричних та магнітних полів, електричні машини та апарати, електротехнічні комплекси та системи, силова електроніка, електроізоляційна та кабельна техніка, електричний транспорт, електричні станції, мережі і системи, безпека електрообладнання.

Рік заснування: 2002. Періодичність: 6 разів на рік. ISSN 2074-272X (Print), ISSN 2309-3404 (Online).

Новини

Видання включене до Переліку наукових фахових видань України з технічних наук до найвищої категорії «А» згідно Наказу МОН України №1412 від 18.12.2018 р.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок характеристик гібридної енергосистеми з паралельно включеними асинхронним генератором і AC/DC перетворювачем
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Мазуренко, Леонід Іванович; Джура, Олександр Васильович; Шихненко, Максим Олегович
    Гібридні системи електропостачання (ГСЕ) розглядаються як хороший варіант для електропостачання віддалених від мережі споживачів завдяки значній економії палива порівняно з дизель-агрегатами. Швидка розробка і вдосконалення ГСЕ можуть бути досягнуті за допомогою спеціалізованих методик і програм. В статті запропоновано схемне рішення та розроблено принципи роботи ГСЕ промислової напруги і частоти 400 В / 50 Гц. Система побудована на основі ведучого гідроелектроагрегата з асинхронним генератором (АГ) потужністю 250 кВт. Стабілізація напруги системи забезпечується силовим AC/DC перетворювачем, а стабілізація електричної частоти системи – регулятором частоти обертання гідротурбіни. Вітроустановка, накопичувач енергії і регульоване баластне навантаження підключаються до АГ через AC/DC перетворювач. Метою роботи є розробка методики розрахунку характеристик автономного АГ з гідротурбінним приводом, що працює паралельночерез AC/DC перетворювач з додатковими джерелами та споживачами активної потужності. Розроблено методику розрахунку характеристик АГ запропонованої системи. Розроблена методика базується на основі еквівалентної схеми заміщення системи, рівнянь балансу активноїі реактивної потужності та методу накладання. Наведено рівняння регуляторів частоти, напруги і потужності системи. З допомогою розробленої методики виконано розрахунки характеристик АГ за активного і активно-індуктивного навантаження споживачів при умові підтримання постійного значення напруги АГ і електричної частоти в системі. Створена методика має новизну в частині врахування алгоритмів керування системою. Проведено аналіз і співставлення характеристик АГ отриманих за його роботи в складі гідроелектроагрегата працюючого автономно і в складі запропонованої системи. Отримані результати можуть бути використані при розробці та для покращення технічних характеристик гібридних систем електропостачання змінного струму.
  • Ескіз
    Документ
    Параметры схем замещения компенсированных асинхронных двигателей
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2004) Мишин, В. И.; Герасимчук, А. В.; Качкур, А. В.
    Предложена процедура перехода от данных параметров Г – образной схемы замещения асинхронного двигателя (АД) к Т – образной. Рассмотрен учет параметров полуобмоток статора в расчётных уравнениях электрического равновесия компенсированного АД для симметричного установившегося режима.
  • Ескіз
    Документ
    Характеристики асинхронного двигателя с учетом старения стали
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2004) Родькин, Дмитрий Иосифович; Черный, А. П.; Сычев, С. Д.; Мартыненко, В. А.
    В статье рассмотрены причины изменения характеристик стали и усиления влияния вихревых токов на статические и динамические характеристики асинхронного двигателя. Предложена расчетная схема замещения с учетом сопротивления контура вихревых токов. Выполнены расчеты, результаты иллюстрированы зависимостями, характеризующими изменение основных режимных параметров двигателя.
  • Ескіз
    Документ
    Об ошибках, допущенных при постановке проблемы "выбора условно положительных направлений"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2004) Кузьмин, В. В.; Шпатенко, Т. В.
    Выполнен анализ причин и путей выхода из кризисного состояния, в которое зашла проблема "выбора условно положительных направлений" в теории электрических машин. Показано, что она оказалась неразрешимой по причине ошибочности самой ее постановки. Обоснована физическая содержательность и математическая корректность нового методического подхода, дающего единственное решение в области построения схем замещения и векторных диаграмм электрических машин.