2017

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28160

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 34
  • Ескіз
    Публікація
    Чи має перспективи розвитку туристичний бізнес в Україні?
    (НТУ "ХПІ", 2017) Замула, Олена Василівна; Беднарська, Сніжана Володимирівна
    У статті досліджується вплив економіки України на туристичний бізнес в сучасних умовах. Приділяється увага працям багатьох українських вчених в дослідженні розвитку туристичного ринку. Виділено тенденції розвитку національного ринку туристичних послуг. Проведен аналіз туристичної індустрії як єдиної економіко-технологічної системи формування й реалізації туристичного продукту з метою задоволення попиту на туристичні послуги. Наведено рейтинг країн лідерів, де туризм є одним з основних джерел прибутку країни. Вказуються показники структури туристичних потоків України за 2016 рік. Висвітлюються проблеми розвитку та територіальної організації індустрії. Викладено погляди на характеристику чинників, які впливають на функціонування та розвиток туризму в Україні. Розглянуто ряд першочергових завдань, які потрібно вирішити на державному рівні, щоб туристична індустрія України як в цілому в державі, так і в окремих регіонах посіла провідне місце в економічному зростанні. Визначено рекомендації підвищення туристичної привабливості і обґрунтовано найближчі перспективи розвитку у контексті інтеграції в міжнародний ринок.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз розвитку акцизного оподаткування в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сергієнко, Валерія Сергіївна; Фітільова, Вікторія Вікторівна; Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    Проаналізовано основні тенденції розвитку акцизного оподаткування в Україні. Порівняно ставки акцизного податку на окремі види алкогольних напоїв в Україні та країнах – членах ЄС, здійснено аналіз динаміки зростання ставок акцизу на спирт етиловий в Україні. Проаналізовано фіскальну значимість акцизного оподаткування в Україні. Розглянуто напрями подальшого розвитку акцизного оподаткування в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз та оцінка тенденцій реформування податку на доходи фізичних осіб
    (НТУ "ХПІ", 2017) Осипова, Анастасія Володимирівна; Коптєва (Фадєєва), Ганна Миколаївна
    Проведено оцінку тенденцій в динаміці податку на доходи фізичних осіб у результаті податкових реформ та виявлення чинників, що їх зумовлюють. Проаналізовано зміни в співвідношенні надходжень ПДФО з такими макропоказниками як ВВП, податкові надходження бюджету, визначено зміни в розподілі надходжень ПДФО між державним та місцевими бюджетами. Результати дослідження є основою для розробки рекомендацій щодо вдосконалення механізму адміністрування ПДФО в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз інноваційної діяльності підприємств машинобудівної галузі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Котлярова, Ангеліна Вікторівна; Кочетова, Тетяна Іванівна
    Проведено аналіз інноваційної діяльності машинобудівних підприємств України за 2010–2015 рр. Досліджено динаміку інноваційної активності, напрямів та обсягів фінансування витрат на інноваційну діяльність. У результаті дослідження було виявлено основні причини погіршення цих показників, запропоновано ряд заходів щодо формування інноваційного розвитку вітчизняних підприємств машинобудівного комплексу України.
  • Ескіз
    Публікація
    Методології управління та розвитку продукту стартапу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Грінченко, Анастасія Костянтинівна; Кочетова, Тетяна Іванівна
    Стаття присвячена аналізу специфічних особливостей та проблематики започаткування та запуску стартапу в умовах зростання конкурентної боротьби в рамках ринкової економіки. Було розглянуто стадії розвитку стартапів та таку методологію управління для стартап-проектів як "Lean Startup", в рамках якої було освячене створення та початковий етап запуску проекту. Сформульовано висновок про ефективність використання цієї методології для ранньої стадії запуску продукту. Визначено чинники, що обумовлюють життєздатність та успіх проекті на кожному етапі. Узагальнено основні помилки, що призводять до провалу та ліквідації стартап проектів. Визначено пріоритетні напрямки та перспективи реалізації стартап руху.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості обробки результатів експерименту за допомогою штучної нейронної мережі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погребняк, Сергій Віталійович; Водка, Олексій Олександрович
    У ХХІ сторіччі нейронні мережі широко використовуються в різних сферах, в тому числі в комп’ютерному моделюванні і в механіці. Така популярність через те, що вони дають високу точність, швидко працюють та мають дуже широкий спектр налаштувань. Мета роботи створення програмного продукту з використанням елементів штучного інтелекту, для інтерполяції та апроксимації експериментальних даних. Програмне забезпечення повинно коректно працювати, та давати результати з мінімальною похибкою. Інструментом вирішення було використання елементів штучного інтелекту, а точніше нейронних мереж прямого поширення. В роботі збудована та навчена нейронна мережа прямого поширення. Вона була навчена вчителем (вчитель з використанням метода зворотного розповсюдження похибки) на основі навчаючої вибірки попередньо проведеного експерименту. Для тестування було побудовано декілька мереж різної структури, які отримували на вхід однаковий набір даних який не використовувався при навчанні, але був відомий з експерименту, таким чином була знайдена похибка мережі за кількістю виділеної енергії та за середньо-квадратичним відхиленням. В статті детально описується тип мережі та її топологія, метод навчання і підготовки навчаючої вибірки, також описано математично. В результаті проведеної роботи було збудоване та протестоване програмне забезпечення з використанням штучної нейронної мережі та визначена її похибка.
  • Ескіз
    Публікація
    An approach to forming dashboards for business processes state analysis
    (НТУ "ХПІ", 2017) Kopp, A. M.; Orlovskyi, D. L.; Kuka, D. O.
    There have been considered basic features of dashboards, their place and role in business process management concept, considered basic dashboards types, considered various recommendations of dashboards construction, and also considered basic visualization tools such as bar and line graphs, pie and scatter charts, bullet graphs and dials. An approach to formation of dashboards, used for the analysis of product supply business process state, has been proposed. Therefore, a set of performance indicators and a related system of scales have been defined. In order to solve the problem of dashboard design which means definition of number, type and place of visualization tools, mathematical models of unbounded and continuous knapsack problems have been applied. As a result of the proposed approach application, a prototype of a dashboard used for the analysis of product supply business process state has been developed.
  • Ескіз
    Публікація
    Розробка програмного забезпечення для моделювання мікроструктури металів методом кліткових автоматів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Панаріна, Олеся Дмитрівна; Водка, Олексій Олександрович
    Мікроструктура металів є дуже складною, це спричинено тим, що вони кристалізуються одразу із декількох центрів. З огляду на це необхідно вміти моделювати мікроструктуру металів, що може дати можливість передбачити поведінку металів при прикладенні до них різного роду зовнішнього навантаження. Метою роботи є розробка програмного забезпечення для штучного моделювання мікроструктури методом кліткових автоматів та порівняння результатів із уже відомими. У процесі роботи були розглянуті методи штучного відтворення мікроструктури металів, вивчено метод кліткових автоматів, розроблено програмне забезпечення, що дозволяє моделювати мікроструктури металів по заданим випадковим чином центрам зерен. Програмне забезпечення було протестовано та порівняно результати, отримані методом кліткових автоматів та методом Воронного. В результаті було розроблено програмне забезпечення для моделювання форми кристалів методом кліткових автоматів, отримані результати були перевірені на достовірність.
  • Ескіз
    Публікація
    Архітектурно-компетентністне обґрунтування виникнення та забезпечення стійкого розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шматько, Наталія Михайлівна
    Доведена доречність та розглянуті особливості використання компетентністного підходу для обґрунтування вибору стратегічних альтернатив розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем. На основі поєднання концепції ключових компетентностей зі стандартами проектування архітектури складних соціально-економічних систем розвинуто теорію інтеграційної взаємодії промислових підприємств та удосконалено методичний базис забезпечення стійкості діяльності учасників такої взаємодії. Запропоновано підхід щодо досягнення взаємопов’язаності компетентностей, покладених в основу формування інтеграційного базису взаємодії підприємств.
  • Ескіз
    Публікація
    Обґрунтування господарських рішень, що впливають на інвестиційну привабливість підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Ларка, Людмила Сергіївна
    Визначено особливості планування комплексу господарських рішень, що впливають на рівень інвестиційної привабливості підприємства. Систематизовано комплекси рішень, що забезпечують цільовий рівень інвестиційної привабливості підприємства. Наведено вимоги до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства. Проаналізовано основні види інвестиційної привабливості. Показані цілі формування інвестиційної привабливості. Запропоновано критерії оцінювання ефективності рішень з підвищення ділової активності підприємства, підвищення прибутковості інвестиційної діяльності, підвищення конкурентоспроможності продукції підприємства, оптимізації організаційної структури, удосконалення матеріально-технічного забезпечення, використання основних фондів тощо.