2017

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28160

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 31
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу параметрів процесу холодного зворотнього видавлювання порожнистих виробів з роздачою
    (НТУ "ХПІ", 2017) Потятиник, Андрій Миколайович; Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович
    Досліджено можливість отримання порожнистих виробів зворотним видавлюванням з роздачою. Визначено параметри (конструктивні та технологічні) які суттєво впливають на процес формоутворення виробу з необхідними розмірами та якістю кінцевого виробу. Сформульовано подальші етапи досліджень за допомогою чисельних експериментів для визначення впливу параметрів (ступінь деформування, кут конуса матриці, коефіцієнт роздачі, швидкість деформування та швидкість переміщення матриці) процесу зворотного видавлювання для розробки раціональних технологічних процесів отримання виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ процесса формообразования профилей с периодически повторяющимися гофрами
    (НТУ "ХПИ", 2017) Плеснецов, Юрий Александрович; Христиченко, Елизавета Николаевна; Христиченко, Анастасия Николаевна
    Выполнены исследования процесса валковой формовки профилей с периодически повторяющимися гофрами (высокой жесткости). Получены результаты, адекватно отражающие качественную сторону процесса формовки продольных периодических гофров, вместе с тем, заданные граничные условия требуют дальнейшего уточнения. Для отработки модели формообразования продольных периодических гофров и оценки ее достоверности необходимы экспериментальные исследования характера распределения поверхностных деформаций в очаге деформации. Для более точного анализа процесса формообразования профилей с периодически повторяющимися гофрами применен метод конечных элементов. Расчеты поверхности очага деформации, показали, что длина очага, соответствующая минимуму суммарной работы деформации, равна 110 мм при высоте гофра 36 мм. Получено хорошее совпадение объемов всех конечных элементов. Расхождения не превышали 5%. Рассчитаны поверхности очага деформации для двух задач с различными граничными условиями. При нахождении работы деформирования принята упругопластическая модель с упрочнением по линейному закону. При решении задачи, варьировались граничные условия в осевой плоскости валков и длина очага деформации. Получены зависимости для определения параметров очага деформации, усилий на валках, крутящих моментов и др.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення параметрів витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном порожнистих заготовок після зворотного видавлювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Калюжний, Олександр Володимирович; Калюжний, Володимир Леонідович; Соколовська, Світлана Сергіївна
    Методом скінченних елементів проведений аналіз холодного витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном порожнистих заготовок, які отримані зворотним видавлюванням. Бокова поверхня такого пуансона утворена перетином торів з однаковими зовніш нім діаметром та діаметром кола. Тори розташовані з постійним кроком по вісі. При витягуванні метал заповнює впадини на боковій поверхні пуансона та створюється додаткове тягнуче засилля до стінки здеформованої заготовки. Застосування зпрофільованого пуансона дозволяє зменшити кількість переходів витягування за рахунок суттєвого зменшення осьових розтягувальних напружень в стінці заготовки в порівнянні з витягуванням традиційним циліндричним пуансоном. Моделюванням встановлені зусилля витягування, зусилля знімання виробу із пуансона, розподіли питомих зусиль на пуансоні і матриці при максимальному зусиллі деформування. Також виявлені напружено-деформований стан, ступінь використання ресурса пластичності, температура здеформованого металу та кінцеві форма і розміри виробу. На основі розрахункових даних розроблена конструкція штампа для реалізації витягування з потоншенням зпрофільованим пуансоном.
  • Ескіз
    Документ
    Виготовлення заготовок для корпусів коннекторів холодним видавлюванням
    (НТУ "ХПІ", 2017) Левченко, Володимир Миколайович; Коворотний, Тимофій Леонідович; Кузьменко, Віктор Іванович; Даниленко, Віктор Якович
    Дослідженні можливості виготовлення коннекторів типу ВКШУ.753117.035-05 методами холодного об'ємного штампування з максимальним скороченням кількості металу, що йде у відхід при механічній обробці. Вивчена кінематика процесу штампування з циліндричної заготовки за один перехід і можливість отримання видавлюванням напівфабрикату для подальшої механічної обробки із забезпеченням максимального наближення до форми і розмірам готової деталі. Моделювання проводили методом скінчених елементів, що дозволило не тільки досліджувати формозміну заготовки, а й визначити напружено-деформований стан і енергосилові параметри процесу. В результаті проведених досліджень запропоновано технологію виробництва заготовок для деталей даного типу з використанням комбінованого видавлювання з заготовки, що отримується відрізанням від прута діаметром 25 мм.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозування механічних властивостей здеформованого металу при холодному прямому видавлюванні стержневих виробів по схемі "заготовка за заготовкою"
    (НТУ "ХПІ", 2017) Калюжний, Володимир Леонідович; Потятиник, Андрій Миколайович; Куліков, Іван Петрович; Унгурян, Сергій Ілліч
    Методом скінченних елементів проведений аналіз холодного прямого видавлювання круглих стержнів з міді М3 по схемі "заготовка за заготовкою" з різним ступенем деформації. Для перевірки адекватності створених моделей виконаний розрахунковий аналіз такого видавлювання стержнів із сталі 45ХНМФА-Ш. Проведені експериментальні дослідження і порівняні результати по зусиллю деформування та по межі текучості здеформованого металу. Моделюванням видавлювання стержнів з міді встановлені залежності зусиль видавлювання від переміщення пуансонів, розподіли питомих зусиль на деформуючому інструменті при максимальному зусиллі деформування. Також виявлені напружено-деформований стан, ступінь використання ресурса пластичності, температура здеформованого металу та кінцеві форма і розміри виробів. На основі розрахункових даних по інтенсивності деформацій та з використанням експериментальної діаграми істиних напружень проведене прогнозування величини межі текучості здеформованого металу по перерізу стержнів після видавлювання.
  • Ескіз
    Документ
    Численное определение контактных усилий при горячей раскатке заготовки подшипникового кольца
    (НТУ "ХПИ", 2017) Автономова, Людмила Владимировна; Грозенок, Евгений Денисович; Степук, Александр Владимирович; Погорелов, Сергей Юрьевич
    Методом конечного элемента проведено численное моделирование процесса горячей раскатки заготовки подшипникового кольца. Для определения параметров напряженно-деформированного состояния была решена нестационарная контактная краевая термовязкопластическая задача при неравномерном и постоянном распределении начального поля температур в заготовке. Наблюдается увеличение усилия раскатки неравномерно нагретой заготовки, полученной при штамповке способом однопроходной и двухпроходной формовки. Незначительное повышение энергозатрат на технологическую операцию раскатки позволяет получить подшипниковые кольца с улучшенными прочностными характеристиками.
  • Ескіз
    Документ
    Скінченоелементний аналіз розподілу температурного поля посуду, що нагрівається на індукційній кухонній плиті
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пантелят, Михайло Гаррійович; Єлоєв, Алан Казбекович
    З використанням пакета програм EleFAnT2D, розробленого в Інституті основ та теорії електротехніки Технічного університету м. Грац, Австрія, виконано комп'ютерне моделювання теплових процесів в побутових індукційних плитах і посуді, що нагрівається. Розрахунок нестаціонарного температурного поля виконується у двовимірній постановці методом скінчених елементів з урахуванням процесу конвективного теплообміну з оточуючим середовищем.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження напружено деформованого стану, коливань та оптимальне проектування несучих конструкцій гідротурбін
    (НТУ "ХПІ", 2017) Місюра, Сергій Юрійович; Шупіков, Олександр Миколайович
    На основі методу скінченних елементів розроблено математичну модель кришки поворотно-лопатевої гідротурбіни. Проведено аналіз напружено деформованого стану (НДС) і оптимальне проектування кришки гідротурбіни на основі градієнтного методу. Виявлено зони концентрації максимальних напружень. Виконано чисельні дослідження власних частот коливань вихідної конструкції кришки гідротурбіни і конструкції зі зменшеною масою.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм розрахунку та аналіз силового навантаження моделі ножичного підйомника на різних стадіях підйому
    (НТУ "ХПІ", 2017) Грищенко, Володимир Миколайович
    Одним з найбільш популярних універсальних та доступних підйомних механізмів є ножичний підйомник (НП). Важливого значення набувають методи моделювання їх роботи, зокрема, розрахунки силового навантаження (розрахунки на міцність). В даній роботі на базі методу скінченних елементів (МСЕ) розглядається алгоритм визначення силового навантаження типової моделі ножичного підйомника та його аналіз на різних стадіях підйому, який можна використовувати для розрахунків подібних конструкцій. Як приклад, розглянуто навантаження зосередженою силою, прикладеною з ексцентриситетом, моделі ножичного підйомника, з двома парами ножиць. В роботі приведені результати обчислень згідно наведеного алгоритму деформованого стану НП, розподілу силового навантаження при підйомі вантажу від 0,33 м до 2.03 м. Показана важлива роль структури конструкції на формування величин та характер розподілу максимальних зусиль по її ланкам. Приведена залежність тягового зусилля в гідроциліндрі від висоти підйому вантажу.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка міцності і придатності для використання з’єднань з натягом з геометричними аномаліями
    (НТУ "ХПІ", 2017) Андрєєв, Арнольд Георгійович; Щепкін, Олександр Віталійович
    Предметом дослідження є порівняльний аналіз з’єднань з натягом, які мають відхилення від правильної геометричної форми. Розглядаються різні геометричні аномалії форми валу: конічна, бочкоподібна, сідлоподібна, посадка валу еліптичної форми в круглу втулку. Результати наводяться у формі таблиць і рисунків. Виконані дослідження дозволяють дослідити вплив параметрів з'єднання на його міцність, намітити раціональні шляхи його зміцнення.