Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Інформатика i моделювання

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/79768

Офіційний сайт http://pim.khpi.edu.ua/

В журналі висвітлюються результати експериментальних досліджень в галузі програмування та розвитку апаратних засобів. Показано можливості моделювання для дослідження складних об’єктів та проектування пристроїв керування. Розглядаються також проблеми штучного інтелекту, рішення актуальних проблем моделювання та оптимізації складних технічних і соціальних систем.

Рік заснування: 2001. Періодичність: 2 рази на рік. ISSN 2079-0031 (Print) ISSN 2411-0558 (Online)

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Застосування сіамських нейронних мереж для порівняння аерофотознімків із картами місцевості
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Власенко, В. О.
    У роботі представлено методологію розробки та навчання сіамської нейронної мережі для порівняння аерофотознімків із картами місцевості. Запропонований підхід спрямований на виявлення стійких та інформативних ознак у зображеннях, що дозволяє підвищити точність та автоматизацію процесу зіставлення. Представлений метод використовує дві ідентичні мережі, які тренуються паралельно, що забезпечує зменшення розриву у характеристиках між порівнюваними зображеннями. Сіамська нейронна мережа ефективно обробляє зображення різної якості та з різним ступенем деталізації, що робить її ідеальною для порівняння аерофотознімків з картами місцевості. Розроблений інструмент дозволяє оперативно аналізувати та порівнювати аерофотознімки з картами місцевості з високою ефективністю та точністю, що сприяє розширенню області застосування у геоінформаційних дослідженнях та інженерних додатках.
  • Ескіз
    Документ
    Моделі та методи виявлення обʼєктів в цифровій обробці зображень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Любченко, Віра Вікторівна; Мороз, Дмитро В.
    Виявлення об’єктів в цифрових зображеннях може стикатися з такими проблемами, що виникають в процесі реєстрації зображень, як наявність шуму, низька якість/роздільна здатність зображень, неоднорідність освітлення, перекриття об’єктів та інші. Ці проблеми ускладнюють процес виявлення об’єктів та призводять до помилок у роботі алгоритмів обробки зображень. Для розв’язання цих проблем досліджуються переваги, недоліки та технічні особливості моделей і методів виявлення об’єктів у цифрових зображеннях для їх обґрунтованого вибору в практичних застосуваннях.