Сучасні інформаційні системи

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62915

Офіційний сайт http://ais.khpi.edu.ua/

У журналі публікуються результати досліджень з експлуатації та розробки сучасних інформаційних систем у різних проблемних галузях.

Рік заснування: 2017. Періодичність: 4 рази на рік. ISSN 2522-9052 (Print)

Новини

Включений до "Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук" (технічні науки) наказом Міністерства освіти і науки України від 04.04.2018 № 326 (додаток 9, п. 56).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційна технологія планування підвищення якості підмножини процесів моделі SPICE
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Годлевський, Михайло Дмитрович; Бурлаков, Георгій Олександрович
    Об'єкт дослідження – процес розробки (ПР) програмного забезпечення (ПЗ). Предмет дослідження – моделі, метод та інформаційна технологія планування підвищення якості підмножини процесів моделі зрілості SPICE. Мета роботи у реалізації розроблених моделей, методу і технології в межах інформаційної технології та перевірка її працездатності на тестових прикладах. Методи досліджень: інженерія якості програмних систем; теорія корисності, на базі якої побудовано цільову функцію моделі; метод послідовного аналізу варіантів; теорія прийняття рішень і моделювання бізнес-процесів при розробці інформаційної технології підтримки прийняття рішень. Застосовані моделі: формалізовано модель зрілості SPICE, яку представлено у вигляді ієрархічної системи; синтезовано модель оцінки рівня можливості окремого процесу/підпроцесу моделі SPICE; синтезовано модель планування підвищення якості підмножини процесів моделі SPICE в умовах обмежених ресурсів. Застосовано метод послідовного аналізу варіантів, який було реалізовано на основі алгоритму “Київський віник”. Отримані результати: розроблена технологія вирішення поставленої задачі, яку представлено у вигляді послідовності виконання окремих бізнес-процесів з використанням стандарту IDEFO; визначені вимоги до програмного забезпечення; розроблена модель даних предметної області; обґрунтовано інструментарій для розробки ПЗ; вибрана архітектура ПЗ; представлена діаграма розміщення компонентів ПЗ; перевірена працездатність розробленої інформаційної технології на тестових прикладах. Практичне значення роботи полягає в тому, що отримана інформаційна технологія дозволяє керівникам ІТ-компаній в межах виділених ресурсів на деякому плановому періоді побудувати траєкторію розвитку найбільш значущих процесів ПР ПЗ, визначити, яким чином на кожному підперіоді планування буде підвищуватись їх рівень можливості з метою отримання якісного ПЗ.