Сучасні інформаційні системи

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/62915

Офіційний сайт http://ais.khpi.edu.ua/

У журналі публікуються результати досліджень з експлуатації та розробки сучасних інформаційних систем у різних проблемних галузях.

Рік заснування: 2017. Періодичність: 4 рази на рік. ISSN 2522-9052 (Print)

Новини

Включений до "Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук" (технічні науки) наказом Міністерства освіти і науки України від 04.04.2018 № 326 (додаток 9, п. 56).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Excel-орієнтований калькулятор для діагностики стабільності фінансових потоків при пакетній обробці даних многочленами Чебишова
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Гадецька, Світлана Вікторівна; Дубницький, Валерій Юрійович; Ходирєв, Олександр Іванович; Кушнерук, Юрій Іонович; Шкодіна, Ірина Витальевна
    Мета роботи. Розробка алгоритмів і програмна реалізація EXCEL-орієнтованих методів побудови регресійних многочленів з використанням многочленів Чебишова. Результати. В роботі показано, що посилення геополітичної нестабільності та вплив інших факторів тиску на стан економічних систем багатьох країн призводить до посилення вразливості їх фінансових систем. Внаслідок чого загальмувалось глобальне зростання, посилився інфляційний тиск та економічна невизначеність. Виходячи з цього, дуже важливим є діагностика змін напрямків, обсягів, швидкості, регулярності фінансових потоків суб’єктів господарювання. Прийнято, що зміна у часі показників, які визначають стан фінансової систем, може бути представлена у вигляді регресійних многочленів. У даній роботі для їх визначення було використано многочлени Чебишова. Цей метод реалізовано в програмних продуктах, використання яких пов'язане з ліцензійними обмеженнями. Тому розробка EXCEL-орієнтованого програмного продукту, призначеного для побудови регресійних рівнянь з використанням многочленів Чебишова, можна вважати актуальним завданням. В роботі наведено алгоритми обчислення коефіцієнтів регресійних многочленів Чебишова до п'ятого ступеня включно та блок-схеми алгоритмів, що їх реалізують. Також наведено визначення пакету даних, його індексу та потоку даних. Для порівняння якості многочленів Чебишова різних степенів введено поняття ланцюгового децилогу відносної похибки. В роботі прийнято, що розбіжність індексів двох суміжних потоків означає порушення стабільності процесу. Момент порушення стабільності відповідає найбільшому номеру в порівнюваній парі пакетів. Наведено блок-схему алгоритму та чисельний приклад використання методики, яку запропоновано в роботі.