Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Економічні науки

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/76251

Офіційний сайт http://es.khpi.edu.ua/

У збірнику представлені результати досліджень та узагальнення актуальних тенденцій вітчизняної та світової економічної системи, стану і перспективи розвитку економіки регіонів, підприємств та організацій; особливості управління інвестиційною діяльністю, інноваціями, бізнесом, економічними ризиками, маркетинговою діяльністю, правове забезпечення підприємств, бізнес-планування, управління фінансами, проблеми обліку й аудиту, соціального прогресу.

Рік заснування: 1961. Періодичність: 4 рази на рік. ISSN 2519-4461 (print)

Новини

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки України № 409 від 17.03.2020 року включено до категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України у галузі економічних наук зі спеціальностей 051, 071, 072, 073, 075, 076, 242, 281, 292.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Особливості оподаткування в контексті фінансової безпеки та діагностики кризового стану
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Сучасні економічні процеси значною мірою залежать від ефективності податкової політики, яка є одним із основних інструментів регулювання фінансової стабільності держави Необхідність в досліджені сучасних особливостей оподаткування в контексті фінансової безпеки та діагностики кризового стану є надзвичайно важливим для забезпечення сталого економічного розвитку, підвищення рівня добробуту населення та запобігання кризовим явищам. У статті розглянуто теоретичні аспекти фінансової безпеки та методи її діагностики. Детально проаналізовано особливості податкової політики в умовах кризових ситуацій та вплив податкових новацій на фінансову стабільність. На завершення запропоновано заходи щодо оптимізації податкового навантаження, що сприятиме підвищенню ефективності податкового адміністрування та забезпеченню фінансової безпеки держави. Практична значимість роботи полягає у формуванні рекомендацій щодо покращення податкової політики, що сприятиме зміцненню фінансової стабільності країни та зниженню ризиків виникнення кризових явищ. При дослідження механізмів підвищення фінансової безпеки через податково політики Запропоновано ряд податкових стимулів для підтримки галузей, які є критично важливими для національної безпеки. Комплексний аналіз взаємозв'язків: аналіз кореляцій між податковими та макроекономічними показниками. Таким чином, дослідження питань оподаткування в контексті фінансової безпеки є надзвичайно важливим для забезпечення сталого економічного розвитку, підвищення рівня добробуту населення та запобігання кризовим явищам, що визначає актуальність даної теми.
  • Ескіз
    Документ
    Практика застосування соціальної відповідальності бізнесу та соціального бізнес аналізу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Аналіз необхідності застосування соціальної відповідальності бізнесу (CSR) та соціальний бізнес аналіз (SBA) є важливим інструментом для бізнесу, який дозволяє йому діяти більш відповідально та сприяти сталому розвитку суспільства. Враховуючи практичну потребу у впровадженні системи соціальної відповідальності, наявності на підприємстві передбачає актуальність аналізу необхідності застосування соціальної відповідальності бізнесу (CSR) та соціального бізнес аналізу в організаціях. Соціальна відповідальність бізнесу (CSR) та соціальний бізнес аналіз (SBA) є актуальними темами в сучасному світі з наступних причин: зростаюча увага до соціальної відповідальності бізнесу. У суспільстві зростає увага до соціальної відповідальності бізнесу. Споживачі, інвестори та працівники все більше очікують від бізнесу відповідальної поведінки. Необхідність застосування соціальної відповідальності бізнесу (CSR) передбачає, що бізнес повинен діяти не лише в інтересах своїх акціонерів, а й у інтересах суспільства в цілому. В статті наведено сучасне визначення соціальної відповідальності бізнесу. Досліджено досвід впровадження методики дуального підходу використання соціальної відповідальності (CSR) та соціального бізнес аналізу (SBA) в сучасній організації. Проаналізовано сучасні провідні підприємства, які поєднують у собі сучасні методи та підходи, що виокремлюють елементи соціального управління підприємством, соціальної відповідальності та соціального бізнес аналізу. Надано існуючі підходи до оцінки необхідність застосування SBA та CSR.