Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Повышение электромагнитной стойкости электронных систем управления мощными импульсными генераторами
    (НТУ "ХПИ", 2008) Богатырев, Игорь Николаевич; Доценко, Виктор Иванович; Недзельский, О. С.; Пличко, Андрей Валерьевич
    У статті приведені результати розробки електронного модуля передачі аналогового сигналу (МПС) від високовольтного подільника напруги заряду ємкісного накопичувача енергії потужного високовольтного генератора імпульсів у систему вимірювання, контролю та керування. МПС має високу надійність і стійкість до електромагнітних імпульсних завад за рахунок використання оптоелектронного та трансформаторного гальванічного розв'язування ланцюгів живлення і передачі корисного сигналу.
  • Ескіз
    Документ
    Модернизация компактного трассоискателя заземляющих устройств энергообъектов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Богатырев, Игорь Николаевич; Доценко, Виктор Иванович; Пличко, Андрей Валерьевич
    Наведено опис модернізованого компактного трассошукача для обслуговування, ремонту й модернізації заземлюючих пристроїв енергооб'єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование схемы цифрового пик-вольтметра
    (НТУ "ХПИ", 2010) Богатырев, Игорь Николаевич; Доценко, Виктор Иванович; Муратов, С. С.; Тройников, В. С.
    У статті приведені результати моделювання оригінальної схеми вимірювача амплітудного значення сигналу з використанням швидкодіючих компаратора та лічильника.
  • Ескіз
    Документ
    Модернизация измерительного комплекса КДЗ-1У
    (НТУ "ХПИ", 2014) Богатырев, Игорь Николаевич; Доценко, Виктор Иванович; Пличко, Андрей Валерьевич
    В статье рассмотрена модернизация комплекса КДЗ-1У для диагностики заземляющих устройств, в результате которой было снижено его энергопотребление, уменьшены массогабаритные показатели, повышена эргономичность и точность определения параметров заземляющих устройств. Этого удалось достичь за счет повышения КПД генератора, замены трансформаторного блока питания на импульсный, улучшения измерительной части комплекса, изменения системы управления.