Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Устройство для испытаний на устойчивостьк пульсациям напряжения электропитания постоянного тока
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2017) Гученко, А. А.; Лесной, Иван Петрович; Сараев, А. И.
  • Ескіз
    Документ
    К вопросу о выборе системы электродов для электрофизических устройств электрической обработки трансформаторного масла
    (НТУ "ХПИ", 2007) Гладков, Виктор Семенович; Ваврив, Людмила Владиславовна; Гученко, А. А.; Шестериков, А. В.
    У статті проаналізоване використання різних систем електродів, які створюють електростатичні поля для обробки трансформаторної олії. Запропоновано систему електродів для створення об'ємнопросторового високоградієнтного електричного поля.
  • Ескіз
    Документ
    Компактный источник питания ускорителей ионов гелия и водорода энергией 50 кэВ
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гладков, Виктор Семенович; Гученко, А. А.; Хайло, В. Я.
    Наведено опис компактного джерела живлення прискорювачів іонів гелію та водню (КДЖП) енергією 50 кеВ, яке складається з генератора високої випрямленої напруги величиною 50 кВ та перетворювачів напруги живлення апаратури інжекторів іонів гелію та водню. Основною відмінністю КДЖП від раніше створених є дуже малий коефіцієнт пульсацій напруги та суха (на основі епоксидної смоли) ізоляція на напругу 50 кВ вторинної обмотки відносно первинної роздільних трансформаторів перетворювачів напруги.
  • Ескіз
    Документ
    Высокопотенциальный трансформатор напряжением 100 кВ
    (НТУ "ХПИ", 2009) Гладков, Виктор Семенович; Гученко, А. А.; Шестериков, А. В.; Хайло, В. Я.; Штимер, Маркус
    Описаний високопотенційний трансформатор 220В/220В напругою 100 кВ й потужністю 100 Вт.
  • Ескіз
    Документ
    Устройство для формирования коммутационных импульсов напряжения амплитудой до 1,2 МВ
    (НТУ "ХПИ", 2011) Гученко, А. А.; Князев, Владимир Владимирович; Мельников, Петр Николаевич; Чернухин, Александр Юрьевич
    Розглянуто конструкцію розробленої й створеної в НДПКІ «Молнія» ємності на напругу до 1,2 МВ, яка використовується як формувальна ємність для забезпечення форм комутаційних імпульсів високої напруги та як ємнісний подільник напруги.