Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" (НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ")

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4786

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/molnia

Від 1975 року інститут має назву Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Молнія" НТУ "ХПІ" , попередня назва – ОКБ ВІТ.

Започаткований у 1954 році видатним вченим і інженером канд. техн. наук, доцентом Саулом Марковичем Фертиком як науково-дослідна лабораторія механічних випрямлячів, інститут пройшов шлях до всесвітньо відомого випробувального полігону.

Інститут є одним із найяскравіших інститутів-супутників Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та добре відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. НДПКІ "Молнія" найбільший науково-дослідний та випробувальний центр, що спеціалізується в галузі техніки високих напруг, електромагнітної стійкості та сумісності, розробки електромагнітних технологій широкого функціонального призначення на основі надпотужних імпульсних електричних і магнітних полів. Особливе значення в роботі інституту мають питання, що пов'язані з дослідженнями формування електромагнітних імпульсів природного та штучного походження та їх вражаючих дій на навколишнє середовище, насамперед на технічні засоби стратегічно важливих об'єктів України, зокрема на об'єкти ракетно-космічної, авіаційної техніки, та забезпечення блискавкозахисту технічних засобів, які застосовуються на таких енергооб'єктах України як атомні електростанції.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Использование математического описания развития лидерного канала молнии для выбора параметров модельных экспериментов и средств молниезащиты
    (Наука, 2007) Резинкина, Марина Михайловна; Князев, Владимир Владимирович; Кравченко, Владимир Иванович
    Проведено сравнение данных модельных экспериментов и расчетов, полученных в результате использования разработанной авторами статистической модели процессов продвижения лидерного канала молнии к земле и ориентировки его на заземленные объекты. Разработаны рекомендации по выбору условий проведения модельных экспериментов, обеспечивающих адекватное воспроизведение электрофизических процессов ориентировки лидерного канала молнии на наземные объекты. С помощью расчетов распределения вероятности поражения молниями отдельных зон защищаемой молниеотводом области предложены возможные пути усовершенствования средств защиты.
  • Ескіз
    Документ
    Аналитическое решение задачи проникновения высокочастотного магнитного поля через эллиптическое отверстие в проводящей плоскости
    (НТУ "ХПИ", 2006) Князев, Владимир Владимирович
    В статье приведены аналитическое решение задачи проникновения высокочастотного магнитного поля через эллиптическую апертуру в плоскости, что проводит электрический ток. Решение уравнения Лапласа с граничными условиями Дирихле получено методом распределения параметров, которые изменяются в эллипсоидальной системе координат. Найденое решение позволило определить погрешность использования метода эквивалентных дипольных моментов при расчетах структуры поля, проникающего через апертуры разнообразной формы. Это решение используется как тест соответствующих прикладных программ для ЭВМ.