Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    О кинетике измельчения электрогидроимпульсным способом в камерах с помольными телами
    (НТУ "ХПИ", 2007) Емельяненко, В. И.; Виноградов, Б. В.
    Представлені нові конструкції електророзрядних камер, що дозволяють знизити енергоємність процесу подрібнення. Досліджена кінетика та проведена оцінка ефективності подрібнення в цих камерах.
  • Ескіз
    Документ
    Способы снижения удельных затрат энергии на электрогидроимпульсное измельчение порошковых материалов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Виноградов, Б. В.; Федин, Д. А.
    Надано критичний аналіз способам зменшення питомих витрат енергії на тонке подрібнення матеріалів з використанням ефекту Юткіна. Визначено перспективні напрямки розвитку електрогідроімпульсної техніки для подрібнення. Приведено математичну модель імпульсного електричного розряду у обмеженому об'ємі рідини у акустичному наближенні.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування роторно-імпульсного апарату для диспергування твердого залишку піролізу зношених автомобільних шин
    (НТУ "ХПІ", 2010) Виноградов, Б. В.; Осташко, И. А.
    У статті представлені результати дослідження процесу диспергування твердого залишку піролізу зношених шин у роторно-імпульсному апараті. Показана доцільність застосування диспергованого твердого залишку в якості замінника технічного вуглецю низької активності.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности расчёта открытых зубчатых передач на прочность
    (НТУ "ХПИ", 2015) Виноградов, Б. В.; Федин, Д. А.
    Проведен анализ возможных причин неравномерности распределения нагрузки по длине контактных линий в открытых зубчатых передачах крупногабаритных мельниц. Показано, что в открытых зубчатых передачах крупногабаритных машин всегда имеет место неприрабатываемая составляющая погрешности зацепления. Методом конечных элементов исследовано напряженно-деформированное состояние самоустанавливающейся шестерни. Показано, что в отличие от стандартных инженерных методик метод конечных элементов позволяет получить данные для расчета на прочность.
  • Ескіз
    Документ
    Динамика двухдвигательных приводов с гидропневмобаллонными муфтами
    (НТУ "ХПИ", 2015) Христенко, А. В.; Виноградов, Б. В.
    Рассмотрены двухдвигательные приводы, содержащие муфты с резинокордными оболочками, которые сообщены между собой общим трубопроводом. Приведены схемы муфт, предназначенные для передачи крутящих моментов 509кН-м и 814кН-м, а также аналитические выражения их упруговязких характеристик. В качестве примера рассмотрена динамика синхронного двухдвигательного привода, с гидропневмобаллонными муфтами. Установлено, что применение таких приводов позволяет равномерно распределить статические и динамические нагрузки между линиями передач каждого двигателя и ограничить их максимальную величину в резонансном режиме до безопасной величины.
  • Ескіз
    Документ
    Твердий залишок піролізу як енергозберігаюча добавка в технології будівельної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2012) Осташко, І. О.; Виноградов, Б. В.; Коледа, В. В.
    В статті розглянуто ефективність застосування подрібненого твердого залишку піролізу в якості вигоряючої добавки в керамічних виробах. Представлені результати досліджень впливу кількості добавки на міцність, водопоглинення та загальну усадку керамічних зразків. Зроблені висновки про раціональну кількість твердого залишку піролізу у керамічній масі.