Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Строки експлуатації основних фондів в сучасних умовах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гаврись, Микола Олександрович
    При зарахуванні на баланс підприємства об'єктів основних фондів власниками або уповноваженими особами визначаються строки їх експлуатації, або ж строки корисного використання. Ці строки, зокрема, впливають і на амортизацію цих об'єктів у бухгалтерському обліку, якщо застосовується лінійний метод нарахування амортизаційних відрахувань. У статті проаналізовані строки експлуатації для різних об'єктів 1-4 груп та зроблена спроба визначити оптимальні строки їхнього корисного використання.
  • Ескіз
    Документ
    Методи віднесення амортизаційних відрахувань на собівартість продукції
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гаврись, Микола Олександрович; Кошова, Л. В.
    Українські підприємства мають можливість самостійно обирати методи перенесення амортизації на собівартість продукції, робіт, послуг. Від цього вибору залежать кінцеві абсолютні значення собівартості окремих видів продукції і результати діяльності підприємств як господарюючих суб’єктів. У даній статті буде зроблена спроба систематизувати ці методи і запропонувати способи їхнього вдосконалення.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка оновлення основних засобів за рахунок позикових коштів
    (НТУ "ХПІ", 2010) Гаврись, Микола Олександрович
    Оновлення основних засобів є актуальною проблемою сьогодення. Для багатьох підприємств кредити банків є чи не єдиним джерелом коштів на модернізацію виробничих потужностей. В даній статті нами були розглянуті можливості і перспективи приватних фірм для використання з цією метою позикових засобів, оцінений ступінь прозорості банківських установ, річні ставки за інвестиційними кредитами та інші умови їхнього надання.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз українського та російського амортизаційного законодавства
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гаврись, Микола Олександрович
    У статті розглянуто законодавство, що регулює амортизаційну політику вітчизняних та російських підприємств. Проведено аналіз сильних і слабких сторін обох систем, а також їхні основні спільні недоліки в порівнянні з законодавством розвинутих західних країн. Запропоновані напрямки подальшого вдосконалення податкового законодавства у сфері амортизації.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу факторів нестабільності на процеси відтворення основних засобів підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гаврись, Микола Олександрович
    У статті проаналізовані фактори нестабільності, що впливають на сучасному етапі на розвиток вітчизняної економіки в цілому і, зокрема, на процеси відтворення основних засобів підприємств. Охарактеризований процес оновлення основних засобів в Україні за весь період незалежності. Зроблені висновки і пропозиції щодо використання можливостей, які відкриваються перед вітчизняними підприємствами у період нестабільності.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми класифікації основних засобів в бухгалтерському та податковому обліку
    (НТУ "ХПІ", 2012) Гаврись, Микола Олександрович
    У статті розглянуті основні проблеми класифікації основних засобів в бухгалтерському та податковому обліку в Україні. Проаналізовані зміни законодавства за останні 10 років та наслідки цих змін. Запропонована нова вдосконалена універсальна модель класифікації основних засобів, основана на існуючій класифікації, що дозволить в значній мірі оптимізувати їхній облік.