Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование газового потока в области оребрения трубы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Бабкова, Н. В.; Галущак, Ирина Владимировна; Горбатенко, В. Я.; Никитин, А. М.
    Приведено спосіб комбінованого функціонального моделювання з однім модельним параметром. Розроблена і випробувана модельна метода що до вилучення величин модельного параметру у реальних конструкціях на двох паралельних моделях. Показана можливість відсвіжування величини модельного параметру та його розбіг на реальних діапазонах конструктивних розмірів елементів оребрения.
  • Ескіз
    Документ
    Топочное устройство для сжигания лузги
    (НТУ "ХПИ", 2007) Горбатенко, В. Я.; Данилин, Е. А.; Колосов, М. В.
    В статті пропонується утилізація лузги соняшника методом спалювання її в топках котлів. Описані характеристика лузги як палива, властивості її золи, специфіка та труднощі, виникаючі при спалюванні в топочних пристроях котлів. Запропонована конструкція топочного пристрою для низькотемпературного спалювання лузги.
  • Ескіз
    Документ
    Теплообмен в корридорных поперечноомываемых пучках труб с разрезным спирально-ленточным оребрением
    (НТУ "ХПИ", 2007) Горбатенко, В. Я.; Галущак, И. В.
    Подані результати експериментального дослідження теплообміну в поперечно-обмивних коридорних пучках труб з розрізним спіральним поребренням. Показано, що інтенсивність теплообміну залежить від геометрії поребріння пучка і, в середньому, на 20% вища в порівнянні з пучками труб з суцільним спіральним поребренням.
  • Ескіз
    Документ
    Новая конструкция двухступенчатого выносного циклона для паровых котлов
    (НТУ "ХПИ", 2007) Горбатенко, В. Я.; Данилин, Е. А.; Колосов, Д. В.
    Розроблена нова конструкція двоступінчастого виносного парового циклону. Циклони встановлені на котлі-утилізаторі паропродуктивністю 20 т/г. Котел виробляє перегріту пару енергетичних параметрів: тиск пари 3,9 МПа, температура 440 °С. У конструкції другої ступені сепарації застосовується рециркуляція вологої пари.
  • Ескіз
    Документ
    Дискретная модель передачи тепла в оребренных трубах
    (НТУ "ХПИ", 2011) Бабкова, Н. В.; Галущак, Ирина Владимировна; Горбатенко, В. Я.; Никитин, А. М.
    Представлены результаты разработки и тестовой проверки дискретной модели процесса передачи тепла в элементах трубной поверхности теплообмена с внешним разрезным спирально-ленточным оребреннием. Установлена возможность моделирования, его информативность и доступность по расходам материалов и времени.
  • Ескіз
    Документ
    Історія становлення і розвитку кафедри парогенераторобудування НТУ "ХПІ" з кінця ХІХ сторіччя до 1990 років ХХ сторіччя
    (НТУ "ХПІ", 2013) Горбатенко, В. Я.; Єфімов, Олександр В'ячеславович; Тютюник, Лариса Іванівна
    Статтю присвячено історії виникнення та розвитку однієї з перших кафедр НТУ "ХПІ", кафедрі парогенераторобудування. Досліджено, як із одного курсу "Парові котли", який почали викладати у 1888 році в Харківському практичному технологічному інституті виникла найпотужніша кафедра парогенераторобудування в Україні.