Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Классификационное описание векторно заданных аналитических поверхностей при формировании изображений методом обратного трассирования в системах визуализации
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гусятин, В. М.; Семикин, Н. Е.
    Предлагается классификационное описание векторно заданных аналитических поверхностей. Построение описания базируется на формировании древовидной структуры доменов. Такое описание векторно заданных поверхностей ускоряет и упрощает вычисление точек пересечения проекционного луча с поверхностью, а также позволяет снизить затраты памяти.
  • Ескіз
    Документ
    Упаковка векторных текстур в задачах синтеза изображений для систем визуализациим
    (НТУ "ХПИ", 2005) Гусятин, В. М.; Чаговец, Я. В.; Кожушко, Д. Г.
    Розглядається упаковка векторних текстур. Застосування векторних текстур дозволяє суттєво скоротити об’єми пам’яті при збереженні їх із високою роздільною здатністю. Вхідні дані для векторної форми надання перетворюються до деревоподібної структури. Розглянуто алгоритми упаковки як аналітично наданих, так і довільних векторних фігур. Структури, що їх отримано, дозволяють наносити текстуру без попередньої розпаковки до растрової форми надання, що прискорює її відображення. Основною особливістю такої упаковки текстури є можливість усунення аліайзинга в процесі нанесення її на поверхню об’єкта. Нанесення текстури добре реалізується при використанні методу зворотного трасування в системах візуалізації 3D-сцен.
  • Ескіз
    Документ
    Подход к визуализации триангулированных поверхностей методом обратного трассирования лучей
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гусятин, В. М.; Громенко, А. Е.
    У статті введене поняття гранично триангульованої поверхні, розглянуті способи її отримання і завдання, приведено алгоритм пошуку точок перетинання проекційного променя з трикутником цієї поверхні. Для запропонованого підходу розглянуті особливості реалізації технології субдискретизації екрану, виконана оцінка необхідної пропускної здатності шини даних, проведене порівняння по обчислювальних витратах з архітектурою SaarCOR, запропоновано структуру спецобчислювача, який оптимізований для паралельно-конвеєрної архітектури з безперервним потоком вхідних даних.
  • Ескіз
    Документ
    Организация конвейерных вычислений в задачах описания газодинамических объектов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гусятин, В. М.; Сидоров, В. Н.
    На прикладі двовимірного випадку показаний порядок розрахунку осередків на кожному із трьох етапів. Виконано оцінку мінімально необхідного числа обчислювачів для кожного етапу. Запропоновано порядок запуску обчислювачів кожного етапу для організації безперервних конвеєрних обчислень. Отримано співвідношення для розрахунку числа тактів роботи обчислювачів на кожному етапі для однієї ітерації залежно від розмірності розрахункової сітки. Отримані результати можуть бути використані при розробці систем візуалізації у реальному часі для наукових досліджень та тренажерів різного призначення.
  • Ескіз
    Документ
    Интерполяция триангулированной поверхности в задачах синтеза изображений методом обратного трассирования
    (НТУ "ХПИ", 2007) Гусятин, В. М.; Сорокин, Р. В.
    Розглядається метод інтерполяції тріангульованої поверхні при синтезі зображення методом зворотнього трасування. Вхідними даними для інтерполяції є сітка трикутників з визначеними нормалями у вершинах сітки. Метод, що пропонується, дозволяє, з оного боку, використовувати існуючу базу програмних засобів створення полігональних моделей, а з іншого – використати можливість геометричної інтерполяції поверхні при синтезі зображення методом зворотнього трасування.
  • Ескіз
    Документ
    Устранение алиасинга при нанесении текстуры на 3D-объекты в метое обратного трассирования
    (НТУ "ХПИ", 2007) Гусятин, В. М.; Чаговец, Я. В.; Кожушко, Д. Г.
    Пропонується метод нанесення векторних та растрових текстур з одночасним усуненням аліасінгу при синтезі зображення методом зворотного трасування. Враховується форма проекції пікселя на площину текстури. Суть методу полягає в знаходженні інтегральної суми кольорів, що попали в середину області сумування. Область сумування є апроксимацією реальної форми проекції пікселя на площину текстури. Розглянуті питання підвищення ефективності знаходження інтегрального кольору проекції пікселя.
  • Ескіз
    Документ
    Описание и моделирование m-компонентных газодинамических объектов в системах визуализации
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гусятин, В. М.; Сидоров, В. Н.
    Пропонується модель опису багатокомпонентних газодінамічних об'єктів, що дозволяє визначати параметри об'єкта в будь-який момент часу в будь-якій області простору. Результати можуть бути використані при розробці систем візуалізації реального часу для авіаційних і космічних тренажерів.