Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз і подальший розвиток великих телефонних систем
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Неминущий, Павло Юрійович; Тихий, Владислав Юрійович; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Метою дослідження є аналіз і подальший розвиток великих телефонних систем з дисциплін кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем. Актуальність матеріалу, викладеного у статті, зумовлена потребою в аналізі застарілих технологій автоматичних телефонних станцій в Україні та запропонування способів їх удосконалення. Розвиток великих телефонних систем в наші дні складається з створення і вдосконалення апаратних і програмних систем. Для реалізації протоколу інтернет телефонії використовуємо спеціальну програму Cisco Packet Tracer. При створенні телефонії використаємо два види автоматичних телефонних станцій. Апаратні автоматичні телефонні станції інтернет протоколу зазвичай поставляються у вигляді спеціалізованого обладнання з встановленим програмним забезпеченням. У цьому конкретному проекті ми використовуємо апаратну автоматичну телефонну станцію інтернет протоколу Yeastar S300, яка має велику кількість переваг для досягнення нашої мети, а саме підтримка абонентів кількістю більше ніж 300 чоловік, вбудовані функції голосової пошти з внутрішньою пам’яттю для зберігання повідомлень, а також можливість її розширення. Досить легкою процедурою встановлення та модернізацією. Щоб задовольнити потреби великого різноманіття користувачів станція обладнана великою кількістю вбудованих можливостей починаючи з автосекретара і закінчуючи дзвінками з сайту або GSM номерами мобільних операторів. В результаті роботи було проведено аналіз даних стосовно великих телефонних систем і визначено, що у 2011р. абонентська база була приблизно 11 млн. абонентів і поступово зменшувалась від 3 до 5% кожен рік. У 2017р. в Україні абонентська база нараховувала близько 9 млн. користувачів. Ці обставини були зумовлені поступовим розвиненням та здобуттям популярності мобільного зв’язку, а також телефонії інтернет протоколу. Розвинення автоматичних телефонних станцій інтернет протоколу обумовлено тим, що на відміну від старих телефонних систем нові станції інтернет протоколу дають змогу використовувати велику кількість додаткових можливостей, а також на неї не важко перейти с застарілих координатних телефонних систем. Щоб полегшити абонентам користування новою системою було розроблено портативну програму телефонії інтернет протоколу. Вона представляє собою програмне забезпечення, яке буде досить завантажити на свій комп’ютер та пройти не складну реєстрацію. Після цього потрібно буде лише пройти аутентифікацію і користувач зможе використовувати всі її можливості. Результати даної проектної роботи можуть використовуватися для створення телефонії інтернет протоколів.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка експертної системи аналізу результатів вступних компаній до ВНЗ
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пазилова, Анна Таалайбеківна; Капітонов, Олександр Георгійович; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Аналіз мережі Інтернет на наявність великих обсягів даних про студентів спеціальності "комп'ютерна інженерія". Синтаксичний аналіз (парсинг) сайтів https://abit-poisk.org.ua і https://vk.com, з використанням мови програмування Python, за допомогою фреймворка Scrapy і vk API. Статистичний аналіз отриманих даних за методом найменших квадратів. Побудова моделей машинного навчання за методами KNN і Random Forest.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка програмного модуля моніторингу залишкових знань студентів з дисциплін кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем
    (НТУ "ХПІ", 2016) Жидченко, Софія Ігорівна; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Актуальність матеріалу, викладеного у статті, зумовлена потребами професійної освіти в проведенні моніторингових досліджень, оскільки вони є одним із шляхів розширення доступу до Європейської освіти і мобільності студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка алгоритму зональних характеристик штучних водоймищ
    (НТУ "ХПІ", 2016) Дубовик, Денис Димитрович; Дубовик, Тетяна Миколаївна
    Аналіз стану великих штучних водойм є важливим для загальної оцінки стану водойм та прилеглої території. Використання зональних характеристик, інформаційних технологій, баз даний, дозволить відображати реальний стан водойм. У зв'язку із цим запропонована спеціальна система координат (зональна), що, опосередковано, пов'язана з поточними значеннями обсягів води в позначеній зоні й з поточними контурами берегів.