Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація обчислень в інтегральному методі найменших квадратів наближення функцій однієї та двох змінних.
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лобанова, Л. С.; Пасічник, В. О.; Черняк, О. О.
    Пропонується метод, що дозволяє оптимізувати обчислення в інтегральному методі найменших квадратів і базується на апроксимації функцій однієї та двох змінних B-сплайнами першого степеня. Отримані явні формули для подвійних інтегралів від добутку функцій, які є сумами B–сплайнів з різними носіями.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження методу знаходження точок розриву першого роду функції однієї змінної
    (НТУ "ХПІ", 2015) Литвин, О. М.; Першина, Ю. І.; Пасічник, В. О.
    Розроблено та досліджено метод знаходження точок розриву та ε − розриву першого роду лінійної функції однієї змінної, наближуючи її розривним інтерполяційним чи апроксимаційним лінійним сплайном. Доведені теореми про необхідну кількість ітерацій запропонованого методу для досягнення потрібної точності. Введено поняття ε − неперервності функції однієї змінної. На його основі розроблено модифікований алгоритм виявлення розривів першого роду нелінійної функції однієї змінної, використовуючи розривний апроксимаційний лінійний сплайн. Розглянуто приклад, який підтверджує ефективність запропонованого методу. Також розглянуто перспективи подальших досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова розривних лінійних інтерполяційних сплайнів для наближення функцій, що мають розриви на лініях триангуляції
    (НТУ "ХПІ", 2012) Литвин, О. М.; Першина, Ю. І.; Пасічник, В. О.
    Пропонується метод побудови розривного інтерполяційного лінійного сплайну для наближення функції з можливими розривами першого роду, область визначення яких розбита на прямокутні трикутники. Причому побудовані розривні сплайни включають в себе, як частинний випадок, класичні неперервні сплайни першого степеня на триангульованій сітці вузлів.