Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Розробка математичних моделей відділення абсорбції-дистиляції виробництва кальцинованої соди аміачним способом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Бобух, Анатолій Олексійович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    В роботі на обґрунтований висновок про вплив замкнених циклів матеріальних потоків на ускладнення роботи як виробництва кальцинованої соди аміачним способом в цілому, а також на його відділення. Це пов'язане з тим, що порушення регламентних режимів в будь-якому відділенні, що виникають "непередбачено", розповсюджуються на інші відділення та викликають там небажані відхилення параметрів від регламентних значень, що впливають на забруднення навколишнього середовища. За допомогою розроблених математичних моделей можливо зменшити небажані викиди аміаку і хлору в атмосферу. Окрім того, за допомогою цих математичних моделей необхідно дослідити температуру парагазової суміші (аміак, діоксид вуглецю, пара), що безпосередньо визначає питомі витрати пари – однієї із основних складових собівартості кальцинованої соди.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження перехідних процесів управління температурою гідрокарбонатної суспензії виробництва кальцинованої соди
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Бобух, Анатолій Олексійович; Герман, Е. Є.; Болотинська, О. О.; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    При досліджені перехідних процесів управління температурою гідрокарбонатної суспензії виробництва кальцинованої соди за аміачним способом зміною витрат холодної води було отримано оптимальні параметри ПІД-регулятора за методом інтегральних критеріїв оцінки якості. Для оцінки використано сімейство вказаних критеріїв в залежності від ступеню похибки. Це дало можливість змінювати витрати холодної води, не впливаючи на оптимальні параметри температури гідрокарбонатної суспензії.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка алгоритму комп’ютерно-інформаційного управління нелінійною динамічною технологією
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Переверзєва, Алевтина Миколаївна; Бобух, Анатолій Олексійович
    Компʼютерно-інформаційна технологія виробництва кальцинованої соди за аміачним способом має в своєму складі основні та допоміжні комп’ютерно-інформаційні технології зі складними технологічними процесами та апаратами із замкненими циклами за матеріальними потоками. Особливість зазначених технологій полягає в зміненні характеристик в часі із-за непередбачених порушень технологічного режиму за рахунок наявності агресивних та абразивних середовищ, які кристалізуються. Окрім того, основні технології компʼютерно-інформаційної технології виробництва кальцинованої соди за аміачним способом відносяться до нелінійних динамічних технологій. Однією із основних технологій є комп’ютерно-інформаційна технологія регенерації газів із розчинів технології виробництва кальцинованої соди за аміачним способом із метою насичення очищеного розсолу з отриманням амонізованого розсолу заданої якості. Наявність замкнених циклів аміаку та двооксиду вуглецю значно ускладнює управління цією технологією. Одним із завдань, що виникають при розробці комп'ютерно-інформаційного управління нелінійними динамічними технологіями, є розробка досить простих і зручних для обчислення алгоритмів управління такими технологіями. Це пов'язано в першу чергу з тим, що рішення задачі комп’ютерно-інформаційного управління нелінійними динамічними технологіями в традиційній постановці і загальноприйнятими методами призводить до складних обчислювальних процедур, що є складним для управління в реальному масштабі часу. Тому певний інтерес представляють алгоритми управління, що дозволяють спростити процес управління нелінійними динамічними технологіями без втрати його якості. Розробку алгоритмів таких реальних технологій виконують із застосуванням пасивних експериментів. У роботі розроблений алгоритм комп'ютерно-інформаційного управління нелінійною динамічною технологією регенерації газів із розчинів технології виробництва кальцинованої соди за аміачним способом із метою насичення очищеного розсолу з отриманням амонізованого розсолу заданої якості, який принципово відрізняється простотою реалізації і високою швидкодією, має властивості, близькими до властивостей оптимальних алгоритмів, і має здатність, при постійному коригуванні моделей, адаптуватися до властивостей нелінійних динамічних технологій. Окрім того, розроблений алгоритм забезпечує зниження собівартості вихідного продукту, істотно спрощує та сприяє покращенню процесу комп'ютерно-інформаційного управління нелінійними динамічними технологіями за допомогою сучасних багатофункціональних, високопродуктивних, багатоканальних, швидкодіючих і надійних мікропроцесорних контролерів зі спеціальними програмами.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка алгоритму структурної ідентифікації технології виробництва кальцинованої соди
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бобух, Анатолій Олексійович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    В результаті досліджень розроблено алгоритм структурної ідентифікації на базі методу покрокової регресії, який є економічним з точки зору необхідного для його реалізації числа операцій, сприяє значному підвищенню енергозбереження з поліпшенням якості управління за рахунок отримання адекватного математичного опису технологій при розробці та впровадженні комп'ютерно-інформаційної технології виробництва кальцинованої соди аміачним способом.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методів параметричної ідентифікації технологій
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бобух, Анатолій Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    Виконаний аналіз методів параметричної ідентифікації технологій може бути використаний для отримання їх адекватного математичного опису із періодичним коригуванням алгоритмів за відомими вхідними і вихідними параметрами в умовах перешкод та ефективного управління технологіями. Одними із найкращих є знакові алгоритми, на роботу яких практично не впливають перешкоди на вході технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка математичної моделі статики технології насичення очищеного розсолу газами виробництва соди
    (НТУ "ХПІ", 2017) Переверзєва, Алевтина Миколаївна; Бобух, Анатолій Олексійович
    У статті розглянуті основні принципи розробки математичної моделі статики технології насичення очищеного розсолу газами виробництва соди і алгоритм методів парної кореляції та множинної регресії. Цей алгоритм використаний для розрахунків за результатами пасивого експерименту, серед інших показників: коефіцієнтів парної кореляції поміж чотирьма параметрами, які характеризують ступінь лінійного зв'язку поміж ними; невідомі коефіцієнти, які визначають значення коефіцієнтів множинної регресії; визначсення множинної регресії (математичної моделі статики) та коефіцієнта множинної кореляції через коефіцієнти парної кореляції поміж параметрами. Отримана математична модель статики може бути використана для розробки вказаної комп’ютерно-інтегрованої технології на базі мікропроцесорних контролерів, буде сприяти ефективному функціонуванню та підвищенню енергозбереження в цілому виробництва кальцинованої соди.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез адаптивних методів керування технологічними об’єктами хімічної промисловості
    (НТУ "ХПІ", 2016) Бобух, Анатолій Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Подустов, Михайло Олексійович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    Розглянуто теоретичні підстави синтезу адаптивних методів керування технологічними об’єктами хімічної промисловості в умовах апріорної невизначеності відносно характеристик технологічних об’єктів та алгоритми для оптимального керування ними на основі теорії адаптивних дискретних систем керування. В результаті досліджень встановлено, що оптимальним за швидкодією можна вважати однокроковий алгоритм керування Качмажа, впровадження якого при розробці комп’ютерно-інтегрованих виробництв хімічної промисловості буде сприяти ефективному керуванню ними та підвищенню їх енергозбереження.