Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність бізнес-планування інвестиційних проектів в сучасних умовах розвитку України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    Ефективна діяльність суб’єктів господарювання в довгостроковій і середньостроковій перспективі визначається рівнем їх інвестиційної активності. Інвестиції стають підґрунтям для прискорення науково-технічного прогресу, здійснення політики розширеного відтворення, стимулювання розвитку галузей національної економіки, вирішення соціальних і екологічних проблем та ін. Визначено, що одним з найбільш ефективних інструментів управління інвестиційною діяльністю є бізнес-планування, яке потребує комплексного підходу до оцінки його ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Нормативно-правове забезпечення системи антикризового управління промисловим підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлов, Микола Іванович; Сиром'ятников, Дмитро Євгенович; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    Чинне законодавство України в сфері банкрутства являє собою складну систему правових норм і служить основою нормативно-правового забезпечення системи антикризового управління промисловим підприємством, основним завданням якого є виключення можливості банкрутства підприємства. Визначено завдання щодо подальшого реформування процедури банкрутства, що дозволить досягти збалансування інтересів боржника і кредиторів при максимальному задоволенні їх вимог в короткі терміни і дозволить запобігти фіктивного банкрутства.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти формування антикризових стратегій при реформуванні промислових підприємств України
    (НТУ "ХПІ", 2010) Манойленко, Олександр Володимирович; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    В статті на основі аналізу теоретичних передумов запропоновано методичний підхід до формування антикризових стратегій промислових підприємств; визначено, що стратегія повинна враховувати багатовимірну систему економіко-організаційних координат, ключовими елементами якої є: система корпоративного управління, конструкційна побудова структурних елементів корпоративної системи, процесно-потокові характеристики, що відображаються на економічних параметрах їх функціонування та слугують індикаторами виникнення кризових явищ.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування Базель III як запорука підвищення фінансової стійкості банківських установ
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна; Іванова, Юлія Олексіївна
    Узагальнено нові вимоги Базельського комітету з питань банківського нагляду (Базель ІІІ) щодо капіталу та ліквідності та їх відмінність від попередньої редакції. Визначено основні напрями зростання капіталізації банків України з метою підвищення їх фінансової стійкості. Зроблено висновки щодо необхідності впровадження Базель ІІІ, дотримання вимог якого щодо обсягу і структури банківського капіталу та ліквідності, стане запорукою підвищення стійкості вітчизняних комерційних банків.
  • Ескіз
    Публікація
    Світовий досвід становлення та розвитку державного внутрішнього фінансового контролю
    (НТУ "ХПІ", 2014) Жадан, Тетяна Андріївна; Шовкопляс, Тетяна Семенівна; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    В статті проаналізовано світовий досвід становлення державного внутрішнього фінансового контролю та виділено основні етапи його розвитку. Окреслено характерні риси сучасного етапу розвитку державного внутрішнього фінансового контролю в економічно розвинених країнах світу.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти удосконалення типологізації кризових явищ
    (НТУ "ХПІ", 2012) Манойленко, Олександр Володимирович; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    Представлена дворівнева класифікація кризових явищ: на макрорівні та на рівні промислового підприємства, розроблена для спрощення ідентифікації, діагностики кризи, розкриття її особливостей та прискорення формування рекомендації щодо її подолання.
  • Ескіз
    Документ
    Основні системи та методи визначення ефективності діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2014) Погорєлов, Ігор Миколайович; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна; Демченко, М. Є.
    У статті розглянуто основні системи та методи визначення ефективності діяльності підприємств, користуючись якими можливо підвищити ефективність їх функціонування. Розглянутий склад систем оцінювання та можливість їх застосування в сучасних умовах господарювання. Показано, що процес дослідження різних методів є одним з найбільш актуальних питань на сьогоднішній момент, зважаючи на те, що серед існуючих вартісних моделей немає такої, яка в повній мірі дозволила б враховувати всю сукупність факторів зовнішнього і внутрішнього середовища компанії.
  • Ескіз
    Документ
    Основні складові BSC, її переваги та недоліки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Погорєлов, Ігор Миколайович; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна; Бондаренко, Я. В.
    У статті розглянуті основні складові системи збалансованих показників, теоретико-методичні засади їх застосування, на основі аналізу праць науковців та власних досліджень були визначені переваги та недоліки збалансованої системи показників. Зроблено висновок про те, що збалансована система показників надає компанії новий інструмент управління, який дає змогу ефективного функціонування та розвитку не тільки на даний момент, а і в довгостроковій перспективі.