Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Определение скорости пылегазовой смеси в рабочей зоне мельницы ударно-отражательного действия
    (НТУ "ХПИ", 2007) Лещенко, Е. В.; Сорока, П. И.; Кравец, В. И.; Кравец, А. В.; Опарин, С. А.
    В статті запропоновано метод визначення швидкості пилогазової суміші в робочій зоні млина ударно-відбівної дії на основі потужності, яка витрачається млином на подолання опору бил потоку пилогазової суміші. Встановлено, що кільцева швидкість потоку пилогазової суміші на кожній ступені млина у 1,77 рази менше швидкості бил.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние конструктивных параметров камеры измельчения на эффективность работы мельницы ударно-отражательного действия
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лещенко, Е. В.; Сорока, П. И.; Опарин, С. А.; Кравец, В.И.
    В статті розглянуто вплив степені перекриття бильних елементів сепараційним кільцеподібним диском на ефективність роботи млина ударно-відбивної дії. Досліджена можливість отримання продукту помелу з заданим дисперсним складом шляхом зміни степені перекриття.
  • Ескіз
    Документ
    Определение технологических параметров процесса измельчения растительных материалов в мельнице ударно-отражательного действия
    (НТУ "ХПИ", 2010) Опарин, С. А.; Сорока, П. И.
    В роботі наведені дослідження по впливу технологічних параметрів процесу тонкого подрібнення рослинних матеріалів на ефективність роботи ударно-відбивного млина. Встановлено залежності дисперсності продукту від масового співвідношення матеріалу до повітря. Показано, що більш висока дисперсність продукту досягається в ударно-відбивних млинах з горизонтальним розміщенням ротора.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование химизма и кинетики процесса получения гексаметафосфата натрия из однозамещенного двухводного ортофосфата
    (НТУ "ХПИ", 2010) Черемисинова, А. А.; Сорока, П. И.; Волкова, С. А.; Стеба, В. К.; Степневская, Я. В.
    Методами термогравиметрии, рентгенофазового анализа, елюенной ионообменной хроматографии исследованы химизм процесса получения гексаметафосфата натрия путем термической дегидратации NaH2PO42Н2О при нагревании на воздухе до 700°С. Предложена схема течения процесса дегидратации NaH2PO42Н2О, рассчитаны кинетические параметры каждой стадии процесса и построена матетематических модель течения процесса. На основе полученных результатов приведены зависимости распределения концентраций компонентов во времени и времени полного преобразования от скорости нагрева образца.
  • Ескіз
    Документ
    Термодинамическая оценка получения метасиликата натрия из рисовой шелухи
    (НТУ "ХПИ", 2010) Гура, Д. В.; Сорока, П. И.; Стеба, В. К.
    У роботі проведені порівняльні термодинамічні розрахунки отримання метасилікату натрію з різного виду сировини. Розглянуті залежності рівноважного виходу метасилікату натрію від температури в системах SiO₂ – NaOH (I), SiO₂ – NaOH – H₂O (II), та РШ – NaOH – H₂O (ІІІ). Встановлено, що у системах (І) і (ІІ) утворення метасилікату натрію протікає з високою селективністю в області температур 500 – 600 К. У системі (ІІІ) оптимальна область температур для отримання метасилікату натрію знаходиться в інтервалі температур 550 – 700 К. Зміна тиску від 0,01 до 1,0 МПа суттєво не впливає на рівноважний вихід метасилікату натрію у розглянутих системах.
  • Ескіз
    Документ
    Физико-химические основы процесса получения диоксида кремния из рисовой шелухи
    (НТУ "ХПИ", 2010) Гриднева, Т. В.; Сорока, П. И.; Тертышный, О. А.
    Встановлені технологічні параметри процесу та розроблені способи одержання силіцій (ІV) оксиду з рисового лушпиння. Проведені термодинамічні, кінетичні та експериментальні дослідження. На підставі термодинамічного аналізу процесу термічної обробки рисового лушпиння (РЛ) встановлена принципова можливість одержання силіцій (ІV) оксиду з РЛ, температурний інтервал існування максимальної концентрації силіцій (ІV) оксиду. На основі проведених експериментальних досліджень визначені технологічні параметри процесу одержання силіцій (ІV) оксиду.
  • Ескіз
    Документ
    Физико-химические основы процесса получения карбида кремния из рисовой шелухи
    (НТУ "ХПИ", 2010) Белая, А. А.; Сорока, П. И.; Тертышный, О. А.
    Наведені результати досліджень способу підготовки рисового лушпиння в якості сировини для отримання особливо чистого карбіду кремнію. Вивчені процеси екстрагування органічних складових вихідного матеріалу кислотними розчинниками. Виконаний термодинамічний аналіз процесу термічного піролізу рисового лушпиння. Визначені умови отримання максимальної кількості цільового продукту.