Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Утилізація гідролізного лігніну в якості структуруючої добавки при виготовленні вуглець-металевих композиційних систем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Хитрова, Ірина Володимирівна; Новожилова, Тетяна Борисівна
    Технічний гідролізний лігнін відноситься до найбільш крупних відходів гідролізного виробництва і складає 30 – 40 % сировини, що переробляється. Тому розробка нових напрямків його утилізації є актуальною задачею. Метою даної роботи було вивчення можливості регулювання однорідності вуглець-металевих композиційних систем, які знаходять широке використання у багатьох галузях промисловості, в тому числі і як сировина для синтезу алмазів, шляхом введення в них на стадії приготування гідролізного лігніну як добавку, що структурує.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження можливості використання природного мезопористого вугілля Львівсько-Волинського родовища в якості дешевого адсорбенту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Хитрова, Ірина Володимирівна; Криворучко, Оксана Сергіївна
    Було проведено елементарний і технічний аналіз природних мезопористих вугіль, була досліджена пористість та насипна щільність довгополум’яного мезопористого вугілля. Вивчені особливості процесу адсорбції природного мезопористого вугілля по відношенню до нафтопродуктів та модельних сполук. Для дослідів використовували два типи модельної води і стічну воду прокатного цеху "Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського". Проведені порівняльні дослідження сорбційної ємності мезопористого вугілля та активованого вугілля.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження очищення поверхневого стоку нафтопереробного заводу методом електрокоагуляції
    (НТУ "ХПІ", 2010) Мірошніченко, О. П.; Хитрова, Ірина Володимирівна
    В статті пропонується метод очищення поверхневого стоку нафтопереробного заводу методом електрокоагуляції. Зроблені висновки про якість очищених стічних вод, що відповідають вимогам до зворотного водопостачання.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення адсорбційної здатності сорбенту шляхом модифікації вуглецевого волокна
    (НТУ "ХПІ", 2010) Бородін, В. І.; Хитрова, Ірина Володимирівна; Лук'янов, О. В.
    В статті розглянута методика отримання модифікованого вуглецевого волокнистого адсорбенту (ВВА), проведено дослідження адсорбційних характеристик вихідного і модифікованого ВВА; наведені експериментально отримані ізотерми адсорбції. За результатами проведених досліджень зроблені висновки відносно ефективності застосування ВВА.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення технології очистки стічних вод заводів з виробництва сиру
    (НТУ "ХПІ", 2015) Хитрова, Ірина Володимирівна; Пашкіна, І. В.; Глядя, Катерина Сергіївна
    На лабораторній установці досліджена можливість вилучення амонійного азоту із стоків заводу з виробництва сиру методом іонного обміну з використанням катіоніту КУ-2-8, вермікуліту та кліноптилоліту «Аквамультолайт». Аналіз отриманих даних та порівняння динамічної об'ємної ємності трьох катіонітів показало, що катіоніт КУ-2-8 і вермікуліт мають майже однакову ємність щодо іонів амонію, яка є вищою за ємність кліноптилоліту. Розроблена технологічна схема очистки стічних вод заводу з виготовлення сиру, згідно з якою стічна вода послідовно проходить механічну очистку, іонообмінну очистку на катіонітовому фільтрі та двоступеневу біологічну очистку з використанням дискових біофільтрів.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності доочистки біологічно очищених господорсько-побутових стічних вод
    (НТУ "ХПІ", 2011) Заярна, Є. А.; Хитрова, Ірина Володимирівна
    Для підвищення ефективності доочистки біологічно очищених господарсько–побутових стічних вод в статті пропонується замінити традиційні гравійні фільтри контактними освітлювачами з плаваючим пінополістирольним завантаженням на основі проведених експериментальних досліджень та наукової роботи.