Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Вплив зміни теплового навантаження на температуру відхідних газів котлів газомазутних ТЕЦ
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шелешей, Тетяна Вікторівна
    Нагальним є пошук шляхів підвищення надійності та економічності діючих ТЕЦ шляхом вдосконалення процесів спалювання газу, зниження теплових викидів в навколишнє середовище, витрат електроенергії на власні потреби. Встановлено, що одним з основних факторів, які впливають на оптимальну температуру димових газів, є температура живильної води. Найбільш адекватною до експлуатаційних умов є квадратична залежність. При дослідженні даних графіків встановлено, що температура відхідних газів зростає з ростом теплової потужності.
  • Ескіз
    Документ
    Взаємозв'язок температури відхідних газів і техніко-економічних та екологічних показників ТЕЦ
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шелешей, Тетяна Вікторівна
    Зниження температури відхідних газів і корисне використання їх тепла у циклі ТЕС, дозволяє підвищити ККД котла і всієї станції в цілому. Втрати q2, % визначаються, насамперед, температурою відхідних газів котла – tвідх, °С. Як вже встановлено величина tвідх – залежить від багатьох чинників (виду палива, компонування поверхонь нагріву котла, ступінь їх забруднення тощо) та її вибір є техніко-економічним завданням. Розрахунки впливу tвідх на q2 показали, що при зниженні температури димових газів на 1 °С при- ріст ККД котла складає 0,035 % при спалюванні природного газу. Підвищення ККД котла типу ТГМП-314А без зниження надійності поверхонь нагріву конвективної шахти при спалюванні природного газу може скласти до 0,7 %. При цьому питомі витрати умовного палива зменшяться на 1,61 г.у.п/(кВт∙год). Переваги з екологічної точки зору є такими: зниження температури відхідних газів призводить до зниження викидів оксидів азоту і оксидів вуглецю.
  • Ескіз
    Документ
    Методи забезпечення надійності газовідвідних трактів котлів ТЕС
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шелешей, Тетяна Вікторівна
    Ерозійно-корозійні пошкодження елементів енергообладнання є однією з основних причин порушення нормальної експлуатації, а іноді і зупинка теплоенергетичного обладнання. При спалюванні газу конденсат містить розчинені оксиди вуглецю, азоту і оксиди сірки, що призводить до корозії і ерозії внутрішніх поверхонь газоходів котла. Для виконання умови відвернення утворення конденсату необхідно підвищувати температуру внутрішньої поверхні газовідвідного тракту tп або зменшувати вологість димових газів і таким чином знижувати температуру їхньої точки роси tр. В даній роботі наведені технологічні напрямки утилізації димових газів без конденсації водяної пари.
  • Ескіз
    Документ
    Залежність температури відхідних газів котлів від зміни електричного навантаження ТЕЦ
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кєсова, Любов Олександрівна; Шелешей, Тетяна Вікторівна
    Одним з ефективних методів маловитратної модернізації ТЕЦ є зниження температури відхідних газів котлів (tвідх). Намагання знизити температуру відхідних газів для підвищення ККД котлів обмежується впливом tвідх на довговічність поверхонь нагріву як конвективної шахти, так і всього газоповітряного тракту з урахуванням точки роси (tр). На базі аналізу експлуатаційних показників парових котлів типу ТГМП-314А складено рівняння регресії. Результати досліджень підтверджують, що найбільший вплив на температуру димових газів у всьому діапазоні зміни електричного навантаження блоку має температура живильної води.